vasárnap, február 17, 2019
image image image image image image image image
Sulikuckó 02.13. Beiskolázási programunk része a Rákózis Szerda, melynek keretében ezen a héten Sulikuckón vehettek részt az óvodások. Az egyik kis csoport tagjai egy érdekes kézműves foglalkozáson vehettek rész, ahol a kézügyesség össze volt kapcsolva a matematikával. A tündérvilág színes buborékjai jelentek meg a csoportszobában. A táblán, a padokon, mindent elleptek a buborékok.
Korcsolyázás a városligeti műjégpályán Az idei évben ismét Budapestre látogatottunk. A Városligeti műjégpályára iskolánk leglelkesebb korcsolyázói utaztak. A 47 tanulót Majsai Mária, Korsós-Szőke Tünde és Tarjànyi Tamás kísérte.
Nyílt napok Iskolánkban idén február 5-6-án Nyílt Napot tartottunk. Ezen a két napon 35 gyermek látogatott el hozzánk. Reggel Fáriné Boros Erika tagintézmény- vezető köszöntötte a szüleikkel érkező gyermekeket...
Alapítványi bál A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítvány kuratóriuma, a Szülői Közösség és a Rákóczis nevelőtestület nevében szeretettel hívjuk és várjuk Önöket  2019. február 23-án, 19 órakor megrendezendő SZÜLŐK-NEVELŐK báljára.
Szabadidős foglalkozás 01.30. Beiskolázási programunk része a Rákózis Szerda, melynek keretében ezen a héten Szabadidős foglalkozáson vehettek részt a kis óvodások. Az egyik kis csoport tagjai kézműves foglalkozáson egy farsangi bohóc fejet készítettek, színes papírból, fonalból és hurkapálcából. Az ovisok nagyon ügyesek voltak, figyeltek a tanító nénikre.
Nyílt napok Kedves nagycsoportos óvodás! Szeretettel várunk szüleitekkel együtt 2019. február 5-én és 6-án NYÍLT NAPUNKRA, ahol megismerkedhettek a leendő elsős tanítókkal és az iskolai élet ízével. Részt vehettek magyar, matematika, angol, német és testnevelés órákon…
SuliLes Szeretettel várunk minden nagycsoportos óvodást szüleikkel együtt a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolába 2019. február 16-án, szombaton, 9-11 óráig tartandó SuliLes programjaira. Számos érdekes, izgalmas foglalkozásokon keresztül ismerkedhetnek meg a kicsit és szüleik iskolánkkal és a leendő elsős tanítókkal...
Rákóczis Szerdák-szabadidős foglalkozások Januán 16-án szerdán a Rákóczis Szerdák keretén belül a szabadidős foglalkozásokon vehettek részt a hozzánk érkező óvodások...


Petőfi Sándor Városi Szavalóverseny

Iskolánk idén is a hagyományokhoz híven 2017. március 9-én megrendezte a Petőfi Sándor városi szavalóversenyt. Rendezvényünk  a város március 15-i programsorozatához kapcsolódik.

DSC01849

A zsűri tagjai voltak: Dr. Szeberényi Gyula Tamás Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzatának alpolgármestere, Pintér Lajos költő, Hegedűs Zoltán a Kecskeméti Katona József Színház színművésze.

A műsort a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola kiskórusa, valamint Lőrincz Katica 6.d osztályos tanuló adta.

DSC01855

A diákok a város különböző iskoláiból érkeztek, összesen 24 versmondó szerepelt.

DSC01863

A versenyen a következő tanulók szereztek helyezést:

DSC01869

5-6. korcsoport

                    név                                                   iskola                                                   felkészítő tanár

1. Hamza Máté                           Kecskeméti Református Általános Iskola    Szondiné Asztalos Éva

 vers: Szeget szeggel

2. Fazakas Bendegúz                 Kecskeméti Református Általános Iskola    Félixné Oravecz Márta

vers: A Tisza

3. Kovács Márk                           Petőfi Sándor Gyakorló Ált. Isk. és Óvoda   Horváth Júlia

vers: Van-e mostan olyan legény

DSC01889

7-8. korcsoport

1. Rácz Dzsenifer                        Damjanich János Ált. Isk.                                Simonné Tóth Ildikó

vers: A vén zászlótartó

2. Tanco Chyntia                         Móra Ferenc Általános Iskola                         Tomek Mária

 vers:Az őrült

3. Héjas Árpád                             Damjanich János Ált. Isk.                               Simonné Tóth Ildikó

vers: Hortobágyi kocsmárosné

DSC01912

Mindenkinek gratulálunk és várjuk a szavalókat jövőre is!

DSC01917

Borsos Andrea

DSC01982

Ki olvas minket?

Oldalainkat 114 vendég böngészi
Ma, Donát napja van. Holnap Bernadett napja lesz.