hétfő, augusztus 20, 2018
image image image image image image image image
Tanévnyitó ünnepség TÁJÉKOZTATÁS  A TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉG IDŐPONTJA: 2018. SZEPTEMBER 3. 8:00 óra (utána tanítás)  A TANKÖNYVEKET MINDEN TANULÓ A TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉG UTÁN AZ OSZTÁLYFŐNÖKÉTŐL KAPJA MEG
Javítóvizsgák időpontjai A javítóvizsgák időpontjai olvashatók itt, ami 2018. augusztus 24-én lesz.
Grosics kupa Iskolánk rendszeres részvevője a Grosics kupának, amelyet Lakiteleken a Népfőiskola festői környezetében rendeznek meg. A mérkőzés után a fiúk lubickolhattak egyet a medencékben és este megnéztük közösen az Európa Liga döntőt.
Rákóczi Projekt Hét Iskolánk már márciusban lázasan készült névadójának II. Rákóczi Ferenc születésének évfordulójára. Diákjaink, színes óriás plakátokat készítettek, ezzel felidézve Rákóczi életének helyszíneit gyermekkorától egészen haláláig követve. A remekművekből az iskola aulájában egy kiállítás készült...
II. Rákóczi megemlékezés Iskolánk névadója II. Rákóczi Ferenc tiszteletére április 16-án ünnepséget rendeztünk. A színvonalas műsort az 5. b osztály adta elő. Diákjaink virágot helyeztek el, és emlékeztek a fejedelmet ábrázoló szobornál...
Beiskolázási Program a Rákócziban A nap zárásaként iskolánk vendége Juhász Roland a Videoton játékosa, 95-szörös magyar válogatott futballista az egészséges életmóddal kapcsolatban adott jó tanácsokat a gyerekeknek, majd beszállt egy közös focizásba az óvodásokkal és iskolánk sport osztályába járó gyerekekkel.
Miért a Rákóczi iskola? Haladva a kor igényeivel, az iskola kibővítette és új tartalommal töltötte meg az eddig is meglevő irányultságait. A 2018/2019-es tanévben két idegen nyelvi, egy angol és egy német és egy testnevelés-sport irányultságú osztályt szeretnénk indítani a KTE Labdarúgó Akadémiával együttműködve.
Sportosztályunk A sportosztályunk 22 fővel, 14 fiú futballista palántával és 8 kézilabdázni vágyó leánnyal indult el. A többi osztályhoz képest eltérés, hogy nálunk 6 testnevelés óra van, ennek keretében 2 órában bontásban a gyerekek a sportáguknak megfelelő képzésben részesülnek...


Petőfi Sándor Városi Szavalóverseny

Iskolánk idén is a hagyományokhoz híven 2017. március 9-én megrendezte a Petőfi Sándor városi szavalóversenyt. Rendezvényünk  a város március 15-i programsorozatához kapcsolódik.

DSC01849

A zsűri tagjai voltak: Dr. Szeberényi Gyula Tamás Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzatának alpolgármestere, Pintér Lajos költő, Hegedűs Zoltán a Kecskeméti Katona József Színház színművésze.

A műsort a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola kiskórusa, valamint Lőrincz Katica 6.d osztályos tanuló adta.

DSC01855

A diákok a város különböző iskoláiból érkeztek, összesen 24 versmondó szerepelt.

DSC01863

A versenyen a következő tanulók szereztek helyezést:

DSC01869

5-6. korcsoport

                    név                                                   iskola                                                   felkészítő tanár

1. Hamza Máté                           Kecskeméti Református Általános Iskola    Szondiné Asztalos Éva

 vers: Szeget szeggel

2. Fazakas Bendegúz                 Kecskeméti Református Általános Iskola    Félixné Oravecz Márta

vers: A Tisza

3. Kovács Márk                           Petőfi Sándor Gyakorló Ált. Isk. és Óvoda   Horváth Júlia

vers: Van-e mostan olyan legény

DSC01889

7-8. korcsoport

1. Rácz Dzsenifer                        Damjanich János Ált. Isk.                                Simonné Tóth Ildikó

vers: A vén zászlótartó

2. Tanco Chyntia                         Móra Ferenc Általános Iskola                         Tomek Mária

 vers:Az őrült

3. Héjas Árpád                             Damjanich János Ált. Isk.                               Simonné Tóth Ildikó

vers: Hortobágyi kocsmárosné

DSC01912

Mindenkinek gratulálunk és várjuk a szavalókat jövőre is!

DSC01917

Borsos Andrea

DSC01982

Ki olvas minket?

Oldalainkat 56 vendég böngészi
Ma, Sámuel és Hajna napja van. Holnap Menyhért és Mirjam napja lesz.