péntek, április 03, 2020
Betűzd a nevet kihívás Feladat: Tudjátok, ma van II. Rákóczi Ferenc születésnapja. II. Rákóczi Ferenc 1676. március 27-én a Zemplén megyei Borsi kastélyban született. Ezért a mai nap, és a hétvége kihívása Rákóczi sportosainak, hogy Rákóczival kapcsolatos kifejezést tornázz el, természetesen korabeli zenére.
Ebéd rendelési lehetőség 2020 április 01-től lehetőség van a közétkeztetés igénybevételére, napi egyszeri meleg ételt formájában. Az ételt egyszer használatos edénybe kicsomagolva kapja meg mindenki, aki arra igényt tart, a kijelölt intézményben 11.00 órától 13.00 óráig.
Szülői tájékoztató Tisztelt Szülők! A koronavírus járvány terjedése miatt kialakult intézkedésekről és egyéb fontos információkról fogunk itt mindig tájékoztatást adni... AZ EBÉDBEFIZETÉS JELENLEG SZÜNETEL!
Szabadidős foglalkozás 03.04.  Március 4-én a Rákóczis Szerdák keretén belül szabadidős foglalkozásokon vehettek részt az óvodások. A kézműves foglalkozáson a gyerekek a HÁROM Pillangó című mese hallgatása közben a színtelen pillangók szárnyaira gyönyörű színeket varázsoltak.
Operaház „Nagyköveti” Programja Iskolánkban az Operaház „Nagyköveti” Programja október 1-vel a Zene Világnapja alkalmából megrendezett rendhagyó órákkal kezdődött, ahol az Operaház operaénekesei vezették be a gyerekeket ebbe a fantasztikus világba, remélve, hogy megszeretik a zenének ezt a műfaját is.
Sulikuckó 02.26. Február 26-án az Iskolaváró Sulikuckóra jöttek hozzánk a nagycsoportos óvodások, akikkel január óta hétről-hétre találkozunk beiskolázási programunk részeként a Rákóczis Szerdákon.
Szabadidős foglalkozás 02.19. Beiskolázási programunk része a Rákózis Szerda, melynek keretében ezen a héten február 19-én Szabadidős foglalkozáson vehettek részt a kis óvodások.
Alapítványi bál A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítvány kuratóriuma, a Szülői Közösség és a Rákóczis nevelőtestület nevében szeretettel hívjuk és várjuk Önöket  2020. február 22-én, 19 órakor megrendezendő SZÜLŐK-NEVELŐK báljára.

Könyvtárunk bemutatása

Iskolánk könyvtárát a földszinten találod meg.

Nyitva tartása: hétfőtől-csütörtökig 11-16 óráig, pénteken 12-14 óráig. A könyvtárat az iskola tanulói, dolgozói használhatják.

A kikölcsönzött könyvekre vigyázzatok és időben hozzátok vissza a könyvtárba!

Kölcsönzési határidőnk két hét, ez igény szerint hosszabbítható.

Itt megtalálod azokat a kézikönyveket, melyek használatával elkészítheted a házi feladataidat.

KONYVTAR.1Szótárak és más segédkönyvek az idegen nyelv tanulásában segítenek. Kikölcsönözheted a kötelező és ajánlott irodalmat.

Év kezdetén itt kapod meg az ingyenes használt tankönyveket, és a tanév végén itt kell leadnod őket.

Ha otthon felejtetted a tankönyvedet, gyere be a könyvtárba!

KONYVTAR.4

Könyvtárhasználati ismereteidet próbára teheted a könyvtárhasználati verseny iskolai fordulóján. A legügyesebb diák jut tovább a megyei fordulóra.

A könyvtárban lehetőség van fénymásolásra is, a nyitva tartás ideje alatt.

beisk20-21

PENZUGY

mod_vvisit_counterÖsszesen8141950

elerhetoseg

Ma, Buda és Richárd napja van. Holnap Izidor napja lesz.