kedd, október 26, 2021
Köszönetkoncert a Rendőrségnek A kecskeméti gyerekeknek már második alkalommal sikerült meglepnie a megyeszékhelyi rendőröket. A járőrök az iskolakezdés időszakában a napi oktatás kezdetekor és befejezésekor segítették a zebrán történő biztonságos közlekedést. SAJTÓMEGJELENÉS
Szüreti táncház Beiskolázási programunk részeként október 16-án szombaton egy Szüreti Tácházba invitáltuk a nagycsoportos óvodásokat, valamint az első és másodikos kis diákjainkat.
Szabadidős foglalkozás 10.13. Beiskolázási programunk része a Rákóczis Szerda, melynek keretében ezen a héten Szabadidős foglalkozáson vettek részt a kis óvodások. A gyerekek egyik csoportja robotika foglalkozásra kapcsolódott be, a másik csoport egy kis mesét dolgozott fel a tanító néni segítségével.
Fizess Mosollyal! Iskolánk pedagógusai és diákjai karitatív kihívást kezdeményeztek 2017-ben a „Fizess Mosollyal!” - jótékonysági lánccal. Folyamatos kihívásoknak tettünk eleget, melyet nem csak közvetlen környezetünk tapasztalhatott meg. Az idén is folytatódik amelynek célja, hogy önzetlen segítséget, támogatást nyújtsunk bárkinek, akinek erre szüksége van. Segítségünkért egy mosolyt kérünk cserébe.
Bozsik program II. korcsoport A gyerekek már nagyon várták, hogy megmutathassák, mennyit fejlődtek ez alatt a hosszú idő alatt. A 3-4-es korosztályban iskolánkból több, mint negyven gyermek (köztük egy lánycsapat is) vett részt a program első fordulójában, ahol a lelkesedés és a küzdelem mellett a gyerekek fejlődése is szembetűnő volt.
Sulikuckó 10.06. Idén újra elkezdődött a várva várt beiskolázási programunk. Október 6-án az Iskolaváró Sulikuckóra Kecskemét több óvodájából jöttek hozzánk a gyerekek. Az óvodások különböző foglalkozásokon vettek részt, miközben megismerkedtek a leendő elsős tanítóinkkal és az iskolai környezettel is barátkozhattak. A gyerekek már alig várták, hogy jöhessenek, boldogan érkeztek hozzánk.
A biztonság az első A HUMDA Magyar Autó-Motorsport Fejlesztési Ügynökség Zrt. által megrendezésre kerülő „Road Safety, a biztonság az első” program 2021. október 1-én iskolánkból 3 osztály vett részt. Csodálatos délelőtt kerekedett a programból.
Őszi Erzsébet táborok Iskolánk felső tagozatosai szeptemberben, három különböző turnusban tölthettek el 3 csodaszép őszi napot Zánkán. Részt vettek csapatépítő programon, koncerten, discoban, vicces fizikai, kémiai kísérleteket bemutató interaktív előadáson. Kirándultak, túráztak a Káli medencében, játszottak, sportoltak a szabadban. Nagy élmény volt a karantén után újra kimozdulni és felhőtlenül együtt lenni.

Könyvtárunk bemutatása

Iskolánk könyvtárát a földszinten találod meg.

Nyitva tartása: hétfőtől-csütörtökig 11-16 óráig, pénteken 12-14 óráig. A könyvtárat az iskola tanulói, dolgozói használhatják.

A kikölcsönzött könyvekre vigyázzatok és időben hozzátok vissza a könyvtárba!

Kölcsönzési határidőnk két hét, ez igény szerint hosszabbítható.

Itt megtalálod azokat a kézikönyveket, melyek használatával elkészítheted a házi feladataidat.

KONYVTAR.1Szótárak és más segédkönyvek az idegen nyelv tanulásában segítenek. Kikölcsönözheted a kötelező és ajánlott irodalmat.

Év kezdetén itt kapod meg az ingyenes használt tankönyveket, és a tanév végén itt kell leadnod őket.

Ha otthon felejtetted a tankönyvedet, gyere be a könyvtárba!

KONYVTAR.4

Könyvtárhasználati ismereteidet próbára teheted a könyvtárhasználati verseny iskolai fordulóján. A legügyesebb diák jut tovább a megyei fordulóra.

A könyvtárban lehetőség van fénymásolásra is, a nyitva tartás ideje alatt.

Ma, Dömötör napja van. Holnap Szabina napja lesz.