kedd, június 25, 2019
Összetartozás napja Ismét együtt énekelték a kecskeméti, nagyváradi és sepsiszentgyörgyi diákok a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt a nemzeti összetartozás napján tartott rendezvényen, a Rákóczi iskolában.
Anyák Napi műsor Az ötödik évfolyam idén első alakalommal köszöntötte együtt az édesanyákat, nagymamákat, dédnagymamákat anyák napja alkalmából. Egy csodálatos zenei csokorral készült iskolánk nagykórusa...
Fogódzó köszönő levél Ezúton szeretnénk megköszönni mindenkinek, akik támogatták a Gála támogatói jegy megvásárlásával az Egyesületet , valamint adójuk 1% - val is hozzájárultak a Fogódzó Gyermek Segélyezési Egyesületet működéséhez.
Bízunk benne,hogy jövőre sem feledkeznek meg adójuk 1% -ról.
Fogódzó Jótékonysági Gálaműsor Évek óta hagyomány már a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában az intézmény diákjai által adott Gála műsor, a Fogódzó. Az utóbbi években a műsor mindig valamilyen kiválasztott téma köré épült fel. Idén megelevenedtek a magyar történelem dicső pillanatai. A Gála mottója pedig ez volt:" Ne felejtsd el honnan jöttél" SAJTÓMEGJELENÉS
Gasztro kaland a Rákócziban Kulturális Örökségünk címmel nyílt kóstolóval egybekötött kiállítás szerdán délelőtt a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában. Öt országból harminc diák és tizenöt kísérő tanár érkezett az intézménybe az Erasmus+ program keretében, hogy bemutassák nemzetük kultúráját és barátkozzanak a kecskeméti gyerekekkel.
Első helyezés a labdarúgó diákolimpián Április 3-án rendezték az I. korcsoportos labdarúgó diákolimpia városi döntőjét a Műkertvárosi Sportcentrumban. A résztvevő 4 csapat körmérkőzést játszott egymással, ezek alapján dőlt el a végső sorrend.
Nemzetközi találkozó iskolánkban 2019. április. 8-12-e között 30 tanulót látunk vendégül Izlandról, Dániából, Finnországból, Ciprusról és Spanyolországból a „Together- strong and safe” című Európai Uniós támogatású Erasmus+ KA2 iskolai együttműködési projekt első évét záró tanulási/tanítási/képzései tevékenységek keretében. A külföldi vendégek 12 magyar hatodikos tanulóval fognak együtt dolgozni angol nyelven.
Rákóczi Projekt A kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola idén is megrendezte az évek alatt hagyománnyá nőtt programsorozatát, a Rákóczi-hetet, ahol a diákok egész héten át különböző játékos foglalkozások keretében tisztelegtek iskolájuk névadója előtt. SAJTÓMEGJELENÉSEK

Alapítványunk bemutatása

Ismertető iskolánk alapítványáról:

Alapítva: 1992. decemberében.

Az alapítvány neve: II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítvány, székhelye: 6000 Kecskemét, Tóth László sétány 2.

Bankszámlaszáma: 11732002-20089670

Adószáma: 18341481-1-03

Az alapítvány célja: Segíti az iskola tanulóinak tárgyi és a kor követelményeihez alkalmazkodó, minél eredményesebb oktató-nevelő munkát. Az alapítvány fenti céljai elősegítése érdekében közhasznú tevékenységeket folytat:

1. nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés

2. gyermek és ifjúságvédelem, érdekképviselet

3. hátrányos helyzetű csoportok esélyegyenlőségének biztosítása

SULIKUCKO

A támogatás formái:

- az iskola költségvetésében nem biztosított, de szükséges tárgyi feltételek kialakítása, oktatási segédeszközök beszerzése,

- az épület helyiségeinek célszerű átalakítása, bővítése,

- az iskola fő nevelési célkitűzéseinek megvalósításához szükséges személyi és tárgyi feltételek kialakítása kiemelten: anyanyelvi nevelés, idegennyelvi oktatás, háztartási ismeretek, informatika oktatás, egészséges életmódra nevelés, természettudományi szemléletmód fejlesztése, tehetséggondozó szakkörök segítése, támogatja a külföldi iskolákkal létesített cserekapcsolatokat, jutalmazza a legkiválóbb tanulókat, anyagilag hozzájárul a nyári táborozásokhoz, osztálykirándulásokhoz, túrázásokhoz, támogatja a kulturális rendezvényeket, az országos, nemzetközi versenyeken részt vevő tanulókat segíti, jutalmazza.

JUHARAz elbírálásra a 7 tagú kuratórium jogosult. Köszönetet mondunk azoknak, akik eddig és ezután is önzetlenül támogatják munkánkat.

Alapítványunk kuratóriuma

Ma, Vilmos napja van. Holnap János és Pál napja lesz.