péntek, április 03, 2020
Betűzd a nevet kihívás Feladat: Tudjátok, ma van II. Rákóczi Ferenc születésnapja. II. Rákóczi Ferenc 1676. március 27-én a Zemplén megyei Borsi kastélyban született. Ezért a mai nap, és a hétvége kihívása Rákóczi sportosainak, hogy Rákóczival kapcsolatos kifejezést tornázz el, természetesen korabeli zenére.
Ebéd rendelési lehetőség 2020 április 01-től lehetőség van a közétkeztetés igénybevételére, napi egyszeri meleg ételt formájában. Az ételt egyszer használatos edénybe kicsomagolva kapja meg mindenki, aki arra igényt tart, a kijelölt intézményben 11.00 órától 13.00 óráig.
Szülői tájékoztató Tisztelt Szülők! A koronavírus járvány terjedése miatt kialakult intézkedésekről és egyéb fontos információkról fogunk itt mindig tájékoztatást adni... AZ EBÉDBEFIZETÉS JELENLEG SZÜNETEL!
Szabadidős foglalkozás 03.04.  Március 4-én a Rákóczis Szerdák keretén belül szabadidős foglalkozásokon vehettek részt az óvodások. A kézműves foglalkozáson a gyerekek a HÁROM Pillangó című mese hallgatása közben a színtelen pillangók szárnyaira gyönyörű színeket varázsoltak.
Operaház „Nagyköveti” Programja Iskolánkban az Operaház „Nagyköveti” Programja október 1-vel a Zene Világnapja alkalmából megrendezett rendhagyó órákkal kezdődött, ahol az Operaház operaénekesei vezették be a gyerekeket ebbe a fantasztikus világba, remélve, hogy megszeretik a zenének ezt a műfaját is.
Sulikuckó 02.26. Február 26-án az Iskolaváró Sulikuckóra jöttek hozzánk a nagycsoportos óvodások, akikkel január óta hétről-hétre találkozunk beiskolázási programunk részeként a Rákóczis Szerdákon.
Szabadidős foglalkozás 02.19. Beiskolázási programunk része a Rákózis Szerda, melynek keretében ezen a héten február 19-én Szabadidős foglalkozáson vehettek részt a kis óvodások.
Alapítványi bál A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítvány kuratóriuma, a Szülői Közösség és a Rákóczis nevelőtestület nevében szeretettel hívjuk és várjuk Önöket  2020. február 22-én, 19 órakor megrendezendő SZÜLŐK-NEVELŐK báljára.

Alapítványunk bemutatása

Ismertető iskolánk alapítványáról:

Alapítva: 1992. decemberében.

Az alapítvány neve: II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítvány, székhelye: 6000 Kecskemét, Tóth László sétány 2.

Bankszámlaszáma: 11732002-20089670

Adószáma: 18341481-1-03

Az alapítvány célja: Segíti az iskola tanulóinak tárgyi és a kor követelményeihez alkalmazkodó, minél eredményesebb oktató-nevelő munkát. Az alapítvány fenti céljai elősegítése érdekében közhasznú tevékenységeket folytat:

1. nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés

2. gyermek és ifjúságvédelem, érdekképviselet

3. hátrányos helyzetű csoportok esélyegyenlőségének biztosítása

SULIKUCKO

A támogatás formái:

- az iskola költségvetésében nem biztosított, de szükséges tárgyi feltételek kialakítása, oktatási segédeszközök beszerzése,

- az épület helyiségeinek célszerű átalakítása, bővítése,

- az iskola fő nevelési célkitűzéseinek megvalósításához szükséges személyi és tárgyi feltételek kialakítása kiemelten: anyanyelvi nevelés, idegennyelvi oktatás, háztartási ismeretek, informatika oktatás, egészséges életmódra nevelés, természettudományi szemléletmód fejlesztése, tehetséggondozó szakkörök segítése, támogatja a külföldi iskolákkal létesített cserekapcsolatokat, jutalmazza a legkiválóbb tanulókat, anyagilag hozzájárul a nyári táborozásokhoz, osztálykirándulásokhoz, túrázásokhoz, támogatja a kulturális rendezvényeket, az országos, nemzetközi versenyeken részt vevő tanulókat segíti, jutalmazza.

JUHARAz elbírálásra a 7 tagú kuratórium jogosult. Köszönetet mondunk azoknak, akik eddig és ezután is önzetlenül támogatják munkánkat.

Alapítványunk kuratóriuma

beisk20-21

PENZUGY

mod_vvisit_counterÖsszesen8142004

elerhetoseg

Ma, Buda és Richárd napja van. Holnap Izidor napja lesz.