péntek, szeptember 24, 2021
Rákóczisok lettünk Az idei évben is sajátos, meghitt hangulatú volt az első osztályosok avatása. A rádión közvetített tanévnyitó után az aulában került sor a ceremóniára, melyet Fáriné Boros Erika igazgatónő kedves, bíztató szavai nyitottak meg.
Papírgyűjtés eredménye A Kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában 2021. szeptember 9-én sikeresen lezajlott az idei tanév papírgyűjtése.  Köszönjük a gyerekek, szülők, pedagógusok segítségét, lelkesedését, fáradozását és türelmét!
Környezetbarát udvartakarítás Iskolánk udvartakarítása lelkes csapattal valósult meg. Ősztől-nyárig rendezett udvarral szeretnénk büszkélkedni. Első körben a szemetet, fémet, törmeléket és zöldhulladékot szedtük össze. Mindannyiunk nevében köszönjük a jó hozzáállást és a segítőkészséget.
Honnan ”ered” a csapvíz? Miért mondják: az ivóvíz a legszigorúbban ellenőrzött élelmiszer? Iskolánk meghívást kapott a Bácsvíz Zrt-től, hogy tájékozódhassunk mindennapi ivóvizünk előállításáról.
Tanév rendje 2021/2022 A tanév rendje olvasható itt. Szülői értekezletek, fogadóórák, szünetek, rendezvények és minden fontos dátum...
Tervezet, a járványhelyzet alakulásától függően változhat!
Díjátadás Intézményünk a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola még februárban meghirdetett egy rajzversenyt a leendő első osztályos gyerekek körében. A megadott téma a kedvenc farsangi jelmezem volt. A rajzversenyre beérkezett alkotásokból az iskola kiállítást rendezett. A rajzokat a főbejárat melletti ablakokon lehetett megcsodálni.
Sikeres nyelvvizsgák A 2020/2021. tanévben több sikeres nyelvvizsgát tettek tanulóink. Szívből gratulálunk a kiemelkedő teljesítményükhöz.
Újra! Használom! Újrahasználom! Mindannyian törekszünk, hogy minél kevesebb hulladékot halmozzunk fel. A kreatív újrahasznosítás jegyében iskolánk 2.a osztályos tanulói kihívással egybekötött kiállítást rendezett, melyen hat osztály vett részt.

Alapítványunk bemutatása

unnamed

A projekt címe: Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok Kecskeméten

A projekt száma: EFOP - 1.8.5 -17 -2017-00004

Elnyert támogatás:  20 000 000 Ft

A támogatás intenzitása : 100%

A kedvezményezett neve: II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítvány

A projekt megvalósulása: 2018.01.01- 201812.31

Tevékenységek:

• Ismeretterjesztő kirándulások Budapestre
  • Szemléletformálás, ételkóstolók
  • Ismeretterjesztő előadások, foglalkozások
  • Főzőversenyek
  • Dietetikai szaktanácsadás
  • Egészséges táplálkozást népszerűsítő programok híres személyiségek bevonásával
  • Fűszerkert, tankert működtetése
  • Ivókutak beszerelése

Ezzel párhuzamosan megvalósult a tankonyha teljes átépítése, felújítása a konyhafelszerelési eszközök beszerzése. Biztosítottuk ivókutakból a vízvételt , és a tankonyha folyamatos használatát.

A Menő menzák az iskolákban – Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok pályázat lehetőséget biztosított, hogy egy éven keresztül rendezvények, vendégelőadók színesítsék hétköznapjainkat.

Programjaink népszerűek voltak a diákok és a szülői közösség körében is.

A pályázatban vállalt programok megvalósítása sikeresen lezárult.

Sajtó:

BAON:

M1 csatorna

Hírös.hu

Ismertető iskolánk alapítványáról:

Alapítva: 1992. decemberében.

Az alapítvány neve: II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítvány, székhelye: 6000 Kecskemét, Tóth László sétány 2.

Bankszámlaszáma: 11732002-20089670

Adószáma: 18341481-1-03

Az alapítvány célja: Segíti az iskola tanulóinak tárgyi és a kor követelményeihez alkalmazkodó, minél eredményesebb oktató-nevelő munkát. Az alapítvány fenti céljai elősegítése érdekében közhasznú tevékenységeket folytat:

1. nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés

2. gyermek és ifjúságvédelem, érdekképviselet

3. hátrányos helyzetű csoportok esélyegyenlőségének biztosítása

SULIKUCKO

A támogatás formái:

- az iskola költségvetésében nem biztosított, de szükséges tárgyi feltételek kialakítása, oktatási segédeszközök beszerzése,

- az épület helyiségeinek célszerű átalakítása, bővítése,

- az iskola fő nevelési célkitűzéseinek megvalósításához szükséges személyi és tárgyi feltételek kialakítása kiemelten: anyanyelvi nevelés, idegennyelvi oktatás, háztartási ismeretek, informatika oktatás, egészséges életmódra nevelés, természettudományi szemléletmód fejlesztése, tehetséggondozó szakkörök segítése, támogatja a külföldi iskolákkal létesített cserekapcsolatokat, jutalmazza a legkiválóbb tanulókat, anyagilag hozzájárul a nyári táborozásokhoz, osztálykirándulásokhoz, túrázásokhoz, támogatja a kulturális rendezvényeket, az országos, nemzetközi versenyeken részt vevő tanulókat segíti, jutalmazza.

JUHARAz elbírálásra a 7 tagú kuratórium jogosult. Köszönetet mondunk azoknak, akik eddig és ezután is önzetlenül támogatják munkánkat.

Alapítványunk kuratóriuma

Ma, Eufrozina és Kende napja van. Holnap Jusztina napja lesz.