csütörtök, július 16, 2020
Menő menzák Menő menzák az iskolákban – Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok pályázat lehetőséget biztosított, hogy egy éven keresztül rendezvények, vendégelőadók színesítsék hétköznapjainkat. Programjaink népszerűek voltak a diákok és a szülői közösség körében is. A pályázatban vállalt programok megvalósítása sikeresen lezárult.
Fontos információk A tanáv hátralevő részével, tankönyvek visszaszolgáltatásával, ballagással, bizonyítványok kiosztályával, ügyelettel és felzárkóztatássak kapcsolatos fontos információk olvashatók itt...
Ebéd rendelési lehetőség Kérjük a szülőket, ha igényt tartanak az ebéd elvitelére, vagy az iskolai ügyelet igénybevétele mellett az étkezésre is azt május 27-én 16 óráig a közétkeztetési ügyintézőnél jelezzék!
Beiratkozás 2020/21. tanévre Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2020/2021. tanévre történő általános iskolai beíratásokra a rendkívüli helyzettre való tekintettel rendhagyó módon kerül lebonyolításra. Minden ezzel kapcsolatos részletet elolvashat az alábbi cikkben..
Adatkezelési tájékoztató Tisztelt Szülők! Két fontos dokumentumot olvasható itt a digitális oktatás során alkalmazott adatkezelési előírásokról.
Szülői tájékoztató Tisztelt Szülők! A koronavírus járvány terjedése miatt kialakult intézkedésekről és egyéb fontos információkról fogunk itt mindig tájékoztatást adni... AZ EBÉDBEFIZETÉS JELENLEG SZÜNETEL!
Szabadidős foglalkozás 03.04.  Március 4-én a Rákóczis Szerdák keretén belül szabadidős foglalkozásokon vehettek részt az óvodások. A kézműves foglalkozáson a gyerekek a HÁROM Pillangó című mese hallgatása közben a színtelen pillangók szárnyaira gyönyörű színeket varázsoltak.
Operaház „Nagyköveti” Programja Iskolánkban az Operaház „Nagyköveti” Programja október 1-vel a Zene Világnapja alkalmából megrendezett rendhagyó órákkal kezdődött, ahol az Operaház operaénekesei vezették be a gyerekeket ebbe a fantasztikus világba, remélve, hogy megszeretik a zenének ezt a műfaját is.

Alapítványunk bemutatása

unnamed

A projekt címe: Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok Kecskeméten

A projekt száma: EFOP - 1.8.5 -17 -2017-00004

Elnyert támogatás:  20 000 000 Ft

A támogatás intenzitása : 100%

A kedvezményezett neve: II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítvány

A projekt megvalósulása: 2018.01.01- 201812.31

Tevékenységek:

• Ismeretterjesztő kirándulások Budapestre
  • Szemléletformálás, ételkóstolók
  • Ismeretterjesztő előadások, foglalkozások
  • Főzőversenyek
  • Dietetikai szaktanácsadás
  • Egészséges táplálkozást népszerűsítő programok híres személyiségek bevonásával
  • Fűszerkert, tankert működtetése
  • Ivókutak beszerelése

Ezzel párhuzamosan megvalósult a tankonyha teljes átépítése, felújítása a konyhafelszerelési eszközök beszerzése. Biztosítottuk ivókutakból a vízvételt , és a tankonyha folyamatos használatát.

A Menő menzák az iskolákban – Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok pályázat lehetőséget biztosított, hogy egy éven keresztül rendezvények, vendégelőadók színesítsék hétköznapjainkat.

Programjaink népszerűek voltak a diákok és a szülői közösség körében is.

A pályázatban vállalt programok megvalósítása sikeresen lezárult.

Sajtó:

BAON:

M1 csatorna

Hírös.hu

Ismertető iskolánk alapítványáról:

Alapítva: 1992. decemberében.

Az alapítvány neve: II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítvány, székhelye: 6000 Kecskemét, Tóth László sétány 2.

Bankszámlaszáma: 11732002-20089670

Adószáma: 18341481-1-03

Az alapítvány célja: Segíti az iskola tanulóinak tárgyi és a kor követelményeihez alkalmazkodó, minél eredményesebb oktató-nevelő munkát. Az alapítvány fenti céljai elősegítése érdekében közhasznú tevékenységeket folytat:

1. nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés

2. gyermek és ifjúságvédelem, érdekképviselet

3. hátrányos helyzetű csoportok esélyegyenlőségének biztosítása

SULIKUCKO

A támogatás formái:

- az iskola költségvetésében nem biztosított, de szükséges tárgyi feltételek kialakítása, oktatási segédeszközök beszerzése,

- az épület helyiségeinek célszerű átalakítása, bővítése,

- az iskola fő nevelési célkitűzéseinek megvalósításához szükséges személyi és tárgyi feltételek kialakítása kiemelten: anyanyelvi nevelés, idegennyelvi oktatás, háztartási ismeretek, informatika oktatás, egészséges életmódra nevelés, természettudományi szemléletmód fejlesztése, tehetséggondozó szakkörök segítése, támogatja a külföldi iskolákkal létesített cserekapcsolatokat, jutalmazza a legkiválóbb tanulókat, anyagilag hozzájárul a nyári táborozásokhoz, osztálykirándulásokhoz, túrázásokhoz, támogatja a kulturális rendezvényeket, az országos, nemzetközi versenyeken részt vevő tanulókat segíti, jutalmazza.

JUHARAz elbírálásra a 7 tagú kuratórium jogosult. Köszönetet mondunk azoknak, akik eddig és ezután is önzetlenül támogatják munkánkat.

Alapítványunk kuratóriuma

beisk20-21

jobbmenu

PENZUGY

elerhetoseg

Ma, Valter napja van. Holnap Endre és Elek napja lesz.