péntek, április 03, 2020
Betűzd a nevet kihívás Feladat: Tudjátok, ma van II. Rákóczi Ferenc születésnapja. II. Rákóczi Ferenc 1676. március 27-én a Zemplén megyei Borsi kastélyban született. Ezért a mai nap, és a hétvége kihívása Rákóczi sportosainak, hogy Rákóczival kapcsolatos kifejezést tornázz el, természetesen korabeli zenére.
Ebéd rendelési lehetőség 2020 április 01-től lehetőség van a közétkeztetés igénybevételére, napi egyszeri meleg ételt formájában. Az ételt egyszer használatos edénybe kicsomagolva kapja meg mindenki, aki arra igényt tart, a kijelölt intézményben 11.00 órától 13.00 óráig.
Szülői tájékoztató Tisztelt Szülők! A koronavírus járvány terjedése miatt kialakult intézkedésekről és egyéb fontos információkról fogunk itt mindig tájékoztatást adni... AZ EBÉDBEFIZETÉS JELENLEG SZÜNETEL!
Szabadidős foglalkozás 03.04.  Március 4-én a Rákóczis Szerdák keretén belül szabadidős foglalkozásokon vehettek részt az óvodások. A kézműves foglalkozáson a gyerekek a HÁROM Pillangó című mese hallgatása közben a színtelen pillangók szárnyaira gyönyörű színeket varázsoltak.
Operaház „Nagyköveti” Programja Iskolánkban az Operaház „Nagyköveti” Programja október 1-vel a Zene Világnapja alkalmából megrendezett rendhagyó órákkal kezdődött, ahol az Operaház operaénekesei vezették be a gyerekeket ebbe a fantasztikus világba, remélve, hogy megszeretik a zenének ezt a műfaját is.
Sulikuckó 02.26. Február 26-án az Iskolaváró Sulikuckóra jöttek hozzánk a nagycsoportos óvodások, akikkel január óta hétről-hétre találkozunk beiskolázási programunk részeként a Rákóczis Szerdákon.
Szabadidős foglalkozás 02.19. Beiskolázási programunk része a Rákózis Szerda, melynek keretében ezen a héten február 19-én Szabadidős foglalkozáson vehettek részt a kis óvodások.
Alapítványi bál A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítvány kuratóriuma, a Szülői Közösség és a Rákóczis nevelőtestület nevében szeretettel hívjuk és várjuk Önöket  2020. február 22-én, 19 órakor megrendezendő SZÜLŐK-NEVELŐK báljára.

Fogódzó bemutatása

A "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyezési Egyesület 2003 óta működik az iskolánkban.

Célja:

ˇ        Anyagi és érzelmi segítséget nyújtani azon gyerekek számára, akik akár a szülők válása, akár a család megromlott anyagi helyzete, akár a szülők életmódja miatt nem tudnak szerető család védőszárnyai alatt felnőni.

ˇ        Az Egyesület erkölcsi és anyagi segítséget nyújt azoknak a családoknak is, akik bármilyen okból / pl. súlyos betegség, munkahelyi elbocsátás / krízishelyzetbe kerülnek

ˇ        Az Egyesület szociális támogatást kíván nyújtani azoknak a gyermekeknek is, akik - bár otthoni környezetük rendezettnek mondható, anyagi lehetőségek hiányában elesnének olyan lehetőségektől /pl. osztálykirándulás, táborozás, üdülésen való részvétel/, amelyek a korosztályuk többsége számára megadatik.

ˇ        Anyagi támogatást nyújtunk azoknak a családoknak is, ahol a gyermek súlyos betegsége miatti kezelések meghaladják a család anyagi lehetőségeit.

FOGODZO.04

Az alakulás utáni első években, a szülőknek és pedagógusoknak nagylelkű adományai tették lehetővé a "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyező Egyesület számára, hogy segíteni tudja az iskolánkba járó rászoruló gyermekeink: ruházkodását, élelmezését, iskoláztatását, orvosi, és egyéb kezelését, akár külföldön is. Néhány tanuló számára kifizettük az ebédjét, szakköri díjat, autóbuszbérletet vásároltunk a vidékről történő bejárásához, vagy éppen cipőt vásároltunk, ill. gyűjtést rendeztünk külföldi gyógykezelés finanszírozásához. A krízishelyzetbe került családoknak gyorssegélyt utaltunk ki, ha erre volt szükség. Támogatni tudtuk a készpénzadományokból az osztálykirándulásokat, a tehetséggondozást / pl. országos versenyre való elutazást /, nyári üdülést, táboroztatást. Készpénzadományokon kívül más jellegű adományt is szívesen fogadtunk / pl. ruhanemű, játék /, azokat is szétosztottuk a gyerekek között.

FOGODZO.01

Minden év májusában, - immár hagyományként - rendezzük meg a "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyezési Egyesület Jótékonysági Estjét, melynek bevételéből továbbra is segíteni tudjuk a rászoruló gyerekeket és azok családjait.

Az elmúlt évtől a jogszabályok lehetővé tették, hogy a segíteni szándékozók az adójuk "1%"-ának átutalásával is szolgálják e nemes célt.

Adószámunk: 18365098-1-03

Bankszámlaszámunk: 10201006-50226797-00000000

Ezúton is köszönjük Mindenkinek, aki segít, hogy segíthessünk!

"FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyező Egyesület Tagsága

FOGODZO.02

beisk20-21

PENZUGY

elerhetoseg

Ma, Buda és Richárd napja van. Holnap Izidor napja lesz.