hétfő, április 22, 2019
Fogódzó Jótékonysági Gálaműsor Évek óta hagyomány már a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában az intézmény diákjai által adott Gála műsor, a Fogódzó. Az utóbbi években a műsor mindig valamilyen kiválasztott téma köré épült fel. Idén megelevenedtek a magyar történelem dicső pillanatai. A Gála mottója pedig ez volt:" Ne felejtsd el honnan jöttél" SAJTÓMEGJELENÉS
Gasztro kaland a Rákócziban Kulturális Örökségünk címmel nyílt kóstolóval egybekötött kiállítás szerdán délelőtt a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában. Öt országból harminc diák és tizenöt kísérő tanár érkezett az intézménybe az Erasmus+ program keretében, hogy bemutassák nemzetük kultúráját és barátkozzanak a kecskeméti gyerekekkel.
Tavaszi papírgyűjtés IDŐPONT: 2019. ÁPRILIS 15. (HÉTFŐ)
7.00-16.00 ÓRA
HELYSZÍN: AZ ISKOLA NAGYUDVARA KÉRJÜK, TÁMOGASD A DIÁKÖNKORMÁNYZAT AKCIÓJÁT!
Első helyezés a labdarúgó diákolimpián Április 3-án rendezték az I. korcsoportos labdarúgó diákolimpia városi döntőjét a Műkertvárosi Sportcentrumban. A résztvevő 4 csapat körmérkőzést játszott egymással, ezek alapján dőlt el a végső sorrend.
Nemzetközi találkozó iskolánkban 2019. április. 8-12-e között 30 tanulót látunk vendégül Izlandról, Dániából, Finnországból, Ciprusról és Spanyolországból a „Together- strong and safe” című Európai Uniós támogatású Erasmus+ KA2 iskolai együttműködési projekt első évét záró tanulási/tanítási/képzései tevékenységek keretében. A külföldi vendégek 12 magyar hatodikos tanulóval fognak együtt dolgozni angol nyelven.
Rákóczi Projekt A kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola idén is megrendezte az évek alatt hagyománnyá nőtt programsorozatát, a Rákóczi-hetet, ahol a diákok egész héten át különböző játékos foglalkozások keretében tisztelegtek iskolájuk névadója előtt. SAJTÓMEGJELENÉSEK
Rákóczi nyomában kirándulás A Honvédelmi Sportszövetség pályázatának részeként március 19-20-án 40 rákóczis diák indult útnak, hogy a fejedelem életében fontos szerepet játszó várakat látogassanak meg. Az utazás előtt kiselőadásokat készítettek a várak történetéről.
Mezei futás diákolimpia Kiemelkedő eredmények születtek a diákolimpián mezei futóverseny számban. Gratulálunk a II. és a IV. korcsoportos lánycsapatunk minden tagjának a szép eredményekért.

Fogódzó bemutatása

A "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyezési Egyesület 2003 óta működik az iskolánkban.

Célja:

ˇ        Anyagi és érzelmi segítséget nyújtani azon gyerekek számára, akik akár a szülők válása, akár a család megromlott anyagi helyzete, akár a szülők életmódja miatt nem tudnak szerető család védőszárnyai alatt felnőni.

ˇ        Az Egyesület erkölcsi és anyagi segítséget nyújt azoknak a családoknak is, akik bármilyen okból / pl. súlyos betegség, munkahelyi elbocsátás / krízishelyzetbe kerülnek

ˇ        Az Egyesület szociális támogatást kíván nyújtani azoknak a gyermekeknek is, akik - bár otthoni környezetük rendezettnek mondható, anyagi lehetőségek hiányában elesnének olyan lehetőségektől /pl. osztálykirándulás, táborozás, üdülésen való részvétel/, amelyek a korosztályuk többsége számára megadatik.

ˇ        Anyagi támogatást nyújtunk azoknak a családoknak is, ahol a gyermek súlyos betegsége miatti kezelések meghaladják a család anyagi lehetőségeit.

FOGODZO.04

Az alakulás utáni első években, a szülőknek és pedagógusoknak nagylelkű adományai tették lehetővé a "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyező Egyesület számára, hogy segíteni tudja az iskolánkba járó rászoruló gyermekeink: ruházkodását, élelmezését, iskoláztatását, orvosi, és egyéb kezelését, akár külföldön is. Néhány tanuló számára kifizettük az ebédjét, szakköri díjat, autóbuszbérletet vásároltunk a vidékről történő bejárásához, vagy éppen cipőt vásároltunk, ill. gyűjtést rendeztünk külföldi gyógykezelés finanszírozásához. A krízishelyzetbe került családoknak gyorssegélyt utaltunk ki, ha erre volt szükség. Támogatni tudtuk a készpénzadományokból az osztálykirándulásokat, a tehetséggondozást / pl. országos versenyre való elutazást /, nyári üdülést, táboroztatást. Készpénzadományokon kívül más jellegű adományt is szívesen fogadtunk / pl. ruhanemű, játék /, azokat is szétosztottuk a gyerekek között.

FOGODZO.01

Minden év májusában, - immár hagyományként - rendezzük meg a "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyezési Egyesület Jótékonysági Estjét, melynek bevételéből továbbra is segíteni tudjuk a rászoruló gyerekeket és azok családjait.

Az elmúlt évtől a jogszabályok lehetővé tették, hogy a segíteni szándékozók az adójuk "1%"-ának átutalásával is szolgálják e nemes célt.

Adószámunk: 18365098-1-03

Bankszámlaszámunk: 10201006-50226797-00000000

Ezúton is köszönjük Mindenkinek, aki segít, hogy segíthessünk!

"FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyező Egyesület Tagsága

FOGODZO.02

Ma, Csilla és Noémi napja van. Holnap Béla napja lesz.