kedd, február 20, 2018
Fizess Mosollyal 8.b A „Fizess Mosollyal”akciónk folytatódik. Február 17.-én szombaton iskolánkban az Értelmi Fogyatékosok Farsangján segítséget nyújtott a 8. b osztály. Farsangi fánkot és üdítőt kínáltak a vendégeknek. A csapat tagjai a rendezvény végén a kabátok kiosztásába is bekapcsolódott.
Nyílt nap leendő elsős gyerekeknek 2018. február 6-án és 7-én megemelkedtek az osztálylétszámok iskolánkban az első három órán. Mosolyogva, kissé megilletődötten érkeztek apró „iskolások” az épületbe szüleikkel, hogy megnézzék, hogyan sajátítják el a bölcs gondolatokat a nagyobb gyerekek.
Szabadidős foglalkozás 02.07. Február 7-én Szabadidős Foglalkozásokra vártuk a kis óvodásokat. Az ovisok egyik csoportja szivacskézin vett részt, melyen különböző erősségű, játékos feladatokat hajtottak végre. A kicsik figyeltek egymásra és a tanító instrukcióira is. Mind a sorjátékokat, mind a páros feladatokat a gyerekek nagy koncentrációval hajtották végre. Már most látszik milyen ügyesen bánnak a labdával.
Alapítványi bál A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítvány kuratóriuma, a Szülői Közösség és a Rákóczis nevelőtestület nevében szeretettel hívjuk és várjuk Önöket  2018. február 24-én 19 órakor megrendezendő SZÜLŐK-NEVELŐK báljára.
Óvodás Kölyökatlétika Verseny Idén január 17-én szerdán került sor erre a rendezvényre, melyen 7 óvoda vett részt. Az Árpádvárosi, a Pálmácska, a Széchenyi sétányi, a Szivárvány, a Hosszú utcai, a Teknősvár és a Bíró Lajos utcai óvoda gyermekei nagy lelkesedéssel vonultak be sportcsarnokunba.
Nyílt napjaink Ezennel közhírré tétetik és kidoboltatik, hogy 2018. február 6-7-én iskolánk NYÍLT NAPOT rendez a nagycsoportos óvodásoknak, leendő elsősöknek és szüleiknek! Az 1-2. órában a leendő elsős tanító nénik tartanak magyar, matematika, környezetismeret, rajz órákat, melybe a kicsik is bekapcsolódhatnak és aktív részesei lehetnek. A 3. órában irányultsági – angol, német, testnevelés – órákon lehet részt venni.
Bozsik Program 3-4. évf. Télen sem szünetel a Bozsik Program. A sport rendezvény sorozat keretében az III-IV. évfolyam diákjai barátságos mérkőzést játszottak a Kertvárosi, a Református és a Corvin Mátyás Általános iskola tanulóival. A lényeg nem a győzelem, hanem az önfeledt játék volt. Ettől függetlenül mindenki beleadta a legjobb tudását.
Rákóczis-szerda Gyere Te is a Rákócziba! Ismét indul a tavalyi tanévben nagy sikerű Rákóczis-szerda programsorozatunk - Iskolaváró Sulikuckó és Szabadidős foglalkozások - a nagycsoportos óvodások részére - 2017. XI. 15-én 16.00 órakor. A foglalkozásokra jelentkezni lehet az iskola titkárságán telefonon vagy email-ban.

Fogódzó bemutatása

A "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyezési Egyesület 2003 óta működik az iskolánkban.

Célja:

ˇ        Anyagi és érzelmi segítséget nyújtani azon gyerekek számára, akik akár a szülők válása, akár a család megromlott anyagi helyzete, akár a szülők életmódja miatt nem tudnak szerető család védőszárnyai alatt felnőni.

ˇ        Az Egyesület erkölcsi és anyagi segítséget nyújt azoknak a családoknak is, akik bármilyen okból / pl. súlyos betegség, munkahelyi elbocsátás / krízishelyzetbe kerülnek

ˇ        Az Egyesület szociális támogatást kíván nyújtani azoknak a gyermekeknek is, akik - bár otthoni környezetük rendezettnek mondható, anyagi lehetőségek hiányában elesnének olyan lehetőségektől /pl. osztálykirándulás, táborozás, üdülésen való részvétel/, amelyek a korosztályuk többsége számára megadatik.

ˇ        Anyagi támogatást nyújtunk azoknak a családoknak is, ahol a gyermek súlyos betegsége miatti kezelések meghaladják a család anyagi lehetőségeit.

FOGODZO.04

Az alakulás utáni első években, a szülőknek és pedagógusoknak nagylelkű adományai tették lehetővé a "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyező Egyesület számára, hogy segíteni tudja az iskolánkba járó rászoruló gyermekeink: ruházkodását, élelmezését, iskoláztatását, orvosi, és egyéb kezelését, akár külföldön is. Néhány tanuló számára kifizettük az ebédjét, szakköri díjat, autóbuszbérletet vásároltunk a vidékről történő bejárásához, vagy éppen cipőt vásároltunk, ill. gyűjtést rendeztünk külföldi gyógykezelés finanszírozásához. A krízishelyzetbe került családoknak gyorssegélyt utaltunk ki, ha erre volt szükség. Támogatni tudtuk a készpénzadományokból az osztálykirándulásokat, a tehetséggondozást / pl. országos versenyre való elutazást /, nyári üdülést, táboroztatást. Készpénzadományokon kívül más jellegű adományt is szívesen fogadtunk / pl. ruhanemű, játék /, azokat is szétosztottuk a gyerekek között.

FOGODZO.01

Minden év májusában, - immár hagyományként - rendezzük meg a "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyezési Egyesület Jótékonysági Estjét, melynek bevételéből továbbra is segíteni tudjuk a rászoruló gyerekeket és azok családjait.

Az elmúlt évtől a jogszabályok lehetővé tették, hogy a segíteni szándékozók az adójuk "1%"-ának átutalásával is szolgálják e nemes célt.

Adószámunk: 18365098-1-03

Bankszámlaszámunk: 10201006-50226797-00000000

Ezúton is köszönjük Mindenkinek, aki segít, hogy segíthessünk!

"FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyező Egyesület Tagsága

FOGODZO.02

Ma, Aladár és Álmos napja van. Holnap Eleonóra és Zelmira napja lesz.