Gasztro kaland a Rákócziban: öt nemzet ízeit ismerhették meg a diákok
Kulturális Örökségünk címmel nyílt kóstolóval egybekötött kiállítás szerdán délelőtt a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában. Öt országból harminc diák és tizenöt kísérő tanár érkezett az intézménybe az Erasmus+ program keretében, hogy bemutassák nemzetük kultúráját és barátkozzanak a kecskeméti gyerekekkel.
Spanyolországból (Colegio Aderan ), Izlandról (Melaskoli), Dániából ( Stjaerskolen), Finnországból (Rovastinkankaan koulu) és Ciprusról (Agois Antonios Primary School) érkeztek diákok és pedagógusok Kecskemétre múlt vasárnap, hogy egy hetet töltsenek el a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola diákjaival. A program szerdai eseményén gasztro körúton vehettek részt a gyerekek, minden nemzet a legjellegzetesebb ételét mutatta be az iskola aulájában.
A megnyitó ünnepségen Fáriné Boros Erika tagintézmény-vezető köszöntötte a vendégeket. Kiemelte, hogy a kiállítás része Erasmus projektjüknek, célja, pedig, hogy a vendégek kultúrájuk egy-egy szeletét hozzák el Kecskemétre. Később pedig a kecskemétiek látogassanak el hozzájuk.
A városvezetés nevében Szeberényi Gyula Tamás üdvözölte a program résztvevőit. – Valójában közös örökségünkről, Európa kulturális örökségéről szól ez a program, amely a nemzetek kultúrájának megismerésén túl arra is lehetőséget nyújt, hogy új barátságok szülessenek – emelte ki beszédében az alpolgármester.
A megnyitó ünnepségen az iskola kórusa adott rövid műsort, majd elkezdődtek a kóstolók a vendégek asztalainál. A spanyolok többek között sonkát, szalámi, kókuszos édességet hoztak. Ciprus asztalánál halvát, pastellakit, halloumi sajtot kínáltak, a finn asztalnál rye breadet és rókacukorkát, a svédeknél haltöpörtyűt, az izlandiaknál pedig szárított füstölt halat kóstolhattak a legbátrabbak.
Kaszab Évától, a projekt magyar koordinátorától megtudtuk, hogy a kulturális örökség mellett a program másik témája az iskolai erőszak megelőzése. A délelőtti programok ennek jegyében telnek. Szituációs játékokat játszanak a diákok, puzzle-t raknak ki, a pedagógusok pedig igyekeznek megismerni kollégáik módszereit ennek a napjainkban egyre aktuálisabb problémának a kezelésére.
A házigazda Rákóczi Boldog iskola programját mutatja be egy színházi előadás keretében. Délutánonként városunk és a környék nevezetességeivel ismerkedhetnek meg a vendég gyerekek és felnőttek, pénteken pedig egy gálaműsorral ér véget a kecskeméti program.
Cikk és képek: Hiros.hu
Cikk a Hiros.hu-n
Gasztro kaland a Rákócziban: öt nemzet ízeit ismerhették meg a diákok