csütörtök, június 01, 2023
image image image image image image image image
Határtalanul blog A Határtalanul! pályázat kiírását követően tanáraink rövid tanakodás után úgy döntöttek, pályáznak egy 5 napos Erdélyi kirándulásra, nekünk akkor még 6-os diákoknak. Már 7-esként, a tanév elején tudtuk meg, hogy nyertünk és a tanév végén 44 diák 5 tanárral elutazhat 5 napra Erdélybe.
Kutyás tanóra A 4. a osztály tanóráján részt vett Vörös Enikő és Véda kutya. A Kutyával Egy Mosolyért Alapítványtól érkeztek iskolánkba. A pedagógusokkal együtt végzett kutyával asszisztált bármilyen típusú foglalkozás pozitív hatással van az egyén vagy a közösség fejlődésére, hatékonyan támogatja a foglalkozás sikerességét.
Közös kerítésfestés Iskolánk a Kecskeméti II.Rákóczi Ferenc Általános Iskola idén is  megtartotta a tavaszi nagytakarítást. A szülők levágták, igazították a  növényzetet, a gyerekek takarítottak. Ezek voltak az előmunkálatok a  mai, szombati napnak, amikor a kerítés lecsiszolása után jöhetett a  kerítésfestés és még egy kis virágültetés is belefért.
Közétkeztetés adatfelvételi lap Az Ön által nevelt/gondozott gyermeknek a következő tanévre vonatkozó intézményi étkezési igényét kérjük, hogy az elektronikus ADATFELVÉTELI LAP felületén jelezze az intézményi közétkeztetést lebonyolító Ferenczy Ida Óvoda Gazdasági Hivatala felé.  
Tanulóink utazása a Cseh Köztársaságba A 2022-1-HU01-KA121-SCH-000065717 számú akkreditációs pályázatának keretében, 2022-2023. május 17-21-e között 12 tanulóval utaztunk el vonattal Dobřichovice-be, a Cseh Köztársaságba.
Országos Honismereti Verseny Az Országos Honismereti Versenyen kiemelkedő eredményeket értek el a 6.a osztály tanulói. A vetélkedő keretében a hungarikumokról oldottak meg a tanulók feladatlapokat és minden fordulóban hibátlanul küldték be a válaszaikat.
Vers és Mesemondó Verseny Idén május 8-án került megrendezésre az Iskolai Vers és Mesemondó Verseny a 3-4. évfolyamos tanulóink körében. A tanulók nagyon felkészülten, szépen érthetően, hangsúlyosan adták elő választott versüket, meséjüket. Megelevenedett előttünk Pityke a kismadár és a kökény története, vagy Simon István versei közül Mirsa a kis csikó is. 
Tavaszi nagytakarítás Elkezdődött iskolánk környékének, kis és nagy udvarának a tavaszi nagytakarítása. A tanulók pedagógusaink közreműködésével elkezdték közeli és távolabbi környezetünk rendberakását. A diákok ügyesen, lelkesen vették ki a részüket a takarításból.


Játékfejlesztő szakkör - kártyák tervezése

A társasjátékban kétféle kártya kerül.

IMG 20200312 113036 1

Tudóskártya:

Pénzügyi kérdések, fogalmak, melyre adott helyes válasz esetén plusz bevételre lehet szert tenni. A való világban is a pénzügyi tudatosság számtalan anyagi előnnyel járhat, ezt próbáltuk utánozni.

IMG 20200312 105935

Szerencsekártya:

A véletlen eseményeket tartalmazó kártyák bizonyos mezőkre való lépés után kerülnek végrehajtásra. Lehet pozitív és negatív kimenetelű. Pl.: nyeremény, viharkár, pénz öröklése, adóbefizetési kötelezettség

IMG 20200312 110145

A tervezés kiindulása a google kulcsszavas és tematikus kereső rendszerének és a kereső operátoroknak a megismerése.

IMG 20200312 112142

A résztvevők megtanulták a különböző képkeresési lehetőségeket. Lehet keresni szín alapján, csak vonalrajzos képeket, vagy egyszerű ábrákat és illusztrációkat is.

IMG 20200312 112614

A jogvédett és szabadon felhasználható képek közötti különbségeket is megismerték a tanulók.

IMG 20200312 110154 1

A szerkesztés folyamata során a Word programban alakzatok és szövegdoboz beszúrásával készült.

IMG 20200312 111544

A szerkesztési folyamatok egy része online foglalkozásként került befejezésre.

IMG 20200312 113030

Ki olvas minket?

Oldalainkat 98 vendég böngészi
Ma, Tünde napja van. Holnap Kármen és Anita napja lesz.