A Pénzügyminisztérium „Pénzügyi tudatosságra nevelő iskola” elnevezésű pályázatán sikerrel szerepeltünk
Alapítványunk a Pénzügyminisztérium által 2019. augusztus 14-én kiírt „Pénzügyi tudatosságra nevelő iskola” elnevezésű pályázatán 3 000 000 Ft támogatást nyert. Ezt az összeget a pályázathoz benyújtott „Pénzügyi ismeretek bővítése a Suli(köz)ért, avagy vállalkozásunk egy KÖZÉRT, a közért elnevezésű iskolai programunk megvalósításához használhatjuk fel.
A programunk legfőbb célja iskolánk tanulói pénzügyi tudatosságának fejlesztése.
A bekapcsolódó diákok olyan hasznos ismeretekre tesznek szert a részvétel által, ami segíteni fogja őket a gazdaságilag és pénzügyileg stabilabb jövő megalapozásában. Szeretnénk megtapasztaltatni programok által, hogy a pénzügyi tudatosság az értelmes lét fontos része, meg lehet tanulni jó döntéseket hozni, amelynek szükséges feltétele a megfelelő tudás.
A külső helyszíneken a kis-, közép- és nagyvállalkozások, pénzintézetek működéséről gyűjtenek tapasztalatokat, élményeket. Ezek a foglalkozások oly módon formálják a tanulók szemléletét, hogy képessé váljanak a rendelkezésükre álló forrásokkal való gazdálkodásra, beleértve a pénzzel való bánni tudást is. Így a programunk által a felújított, felszerelt tankonyhánk hasznosítására épülő “vállalkozás” beindításához szükséges ismereteket megszerezhetik a diákok.
A matematikai, pénzügyi ismereteket ötvözve a programozással a tanulók saját fejlesztésű, modernizált „Gazdálkodj okosan!” társasjátékot alkotnak. A sajátfejlesztésű játék sikeres tesztelése után iskolai programokon mindenki által elérhető lesz, sőt versenyt is beterveztünk a felsősök részére.
A pályázat keretein belül beszerzésre kerül többek között 3d nyomtató, lamináló gép, színes lézernyomtató és tabletek.
A projektbe bevont osztályok: 3.a, 3.b, 6.a, 6.b, 7.d, de más osztályból is várjuk az érdeklődő diákok jelentkezését a szakkörökre, melyekről a részletes információk hamarosan elérhetők lesznek.
Hisszük, hogy a mai iskolának alapvető szerepet kell vállalni abban, hogy a tanulók tudatos fogyasztókká váljanak, és környezet- és egészségtudatos egyénekként nőjenek fel.
Borosné Hegedűs Ilona, Koller István, Pap-Gömöry Erika, Szliváné Rab Mária, Valkai-Bartók Ildikó
pedagógusok