2019. április. 8-12-e között 30 tanulót látunk vendégül Izlandról, Dániából, Finnországból, Ciprusról és Spanyolországból a „Together- strong and safe” című Európai Uniós támogatású Erasmus+ KA2 iskolai együttműködési projekt első évét záró tanulási/tanítási/képzései tevékenységek keretében. A külföldi vendégek 12 magyar hatodikos tanulóval fognak együtt dolgozni angol nyelven.
Hétfőn Fáriné Boros Erika tagintézmény-vezető és Molnárné Földes Ágnes tagintézményvezető-helyette köszönti a vendégeket az iskolában, majd átadják az ajándékot, a projekt logójával díszített pólót, amelyet a vendégek a zárórendezvényen is viselnek majd.
A projekt egyik célja, hogy a tanulók megismerjék egymás országainak kulturális örökségeit, így a tanulók prezentációt készítenek, játékos feladatokkal, és egy új, kulturális társasjáték kipróbálásával bővítik ismereteiket. Szerdán az iskola aulájában Dr. Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester úr részvételével ünnepélyesen megnyitjuk a „Kulturális örökségünk” című kiállítást, ahol minden ország képviselői megmutatják a jellegzetes népviseletüket és ételeiket, valamint az általuk készített képzőművészeti alkotásokat.
A projekt másik célja, hogy az iskolai zaklatást megelőzéséhez közösen lépjünk fel hatékonyan. Csütörtökön a tanulók olyan kooperatív játékokkal ismerkednek meg, amelyek erősítik azokat az emberi értékeket, amelyek az iskolai zaklatás megelőzéséhez erősíteni kell, így az empátia, együttműködés, tisztelet, barátság, tolerancia és bátorság. A tanulók ezeket az értékeket puzzle formájában jelenítik meg, amelyekből itt fognak hat új puzzle-t alkotni.
A 14 külföldi kollégának bemutatjuk az iskolánkban folyó munkát, valamint a boldog osztály program működését, szakmailag tapasztalatokat cserélünk és megbeszéljük a projekt következő évének feladatait.
A hét folyamán sok idő adódik arra, hogy a külföldi tanulók ellátogassanak a Szórakaténusz Játszóházba, a Népi Iparművészeti Múzeumba, a Leskowszky Hangszergyűjteménybe, a szabadidőközpontban fognak sárkányhajózni, és együtt kirándulnak Budapestre és Visegrádra, valamint a szabadszállási Biczó Csárdába is.
Pénteken a külföldi tanulók és tanárok is részt fognak venni a Fogódzó rendezvényén, zenés bemutatóval készülnek, hogy az iskola minden tanulója, tanára és a vendégek is megismerhessék a kultúrájukat. A rendezvényt pedig a projekt dalával fogják zárni a vendégek együtt a magyar tanulókkal.
Mindenki szeretettel várunk a kiállítás megtekintésére és a gálaműsorra!
Kaszab Éva
projektkoordinátor
A magyar puzzle a magyar népmesékkel jeleníti meg az emberi értékeket.
(Pestiné Csábi Andrea tanárnő alkotása a rajzszakkörös tanulókkal)