csütörtök, június 01, 2023
image image image image image image image image
Határtalanul blog A Határtalanul! pályázat kiírását követően tanáraink rövid tanakodás után úgy döntöttek, pályáznak egy 5 napos Erdélyi kirándulásra, nekünk akkor még 6-os diákoknak. Már 7-esként, a tanév elején tudtuk meg, hogy nyertünk és a tanév végén 44 diák 5 tanárral elutazhat 5 napra Erdélybe.
Kutyás tanóra A 4. a osztály tanóráján részt vett Vörös Enikő és Véda kutya. A Kutyával Egy Mosolyért Alapítványtól érkeztek iskolánkba. A pedagógusokkal együtt végzett kutyával asszisztált bármilyen típusú foglalkozás pozitív hatással van az egyén vagy a közösség fejlődésére, hatékonyan támogatja a foglalkozás sikerességét.
Közös kerítésfestés Iskolánk a Kecskeméti II.Rákóczi Ferenc Általános Iskola idén is  megtartotta a tavaszi nagytakarítást. A szülők levágták, igazították a  növényzetet, a gyerekek takarítottak. Ezek voltak az előmunkálatok a  mai, szombati napnak, amikor a kerítés lecsiszolása után jöhetett a  kerítésfestés és még egy kis virágültetés is belefért.
Közétkeztetés adatfelvételi lap Az Ön által nevelt/gondozott gyermeknek a következő tanévre vonatkozó intézményi étkezési igényét kérjük, hogy az elektronikus ADATFELVÉTELI LAP felületén jelezze az intézményi közétkeztetést lebonyolító Ferenczy Ida Óvoda Gazdasági Hivatala felé.  
Tanulóink utazása a Cseh Köztársaságba A 2022-1-HU01-KA121-SCH-000065717 számú akkreditációs pályázatának keretében, 2022-2023. május 17-21-e között 12 tanulóval utaztunk el vonattal Dobřichovice-be, a Cseh Köztársaságba.
Országos Honismereti Verseny Az Országos Honismereti Versenyen kiemelkedő eredményeket értek el a 6.a osztály tanulói. A vetélkedő keretében a hungarikumokról oldottak meg a tanulók feladatlapokat és minden fordulóban hibátlanul küldték be a válaszaikat.
Vers és Mesemondó Verseny Idén május 8-án került megrendezésre az Iskolai Vers és Mesemondó Verseny a 3-4. évfolyamos tanulóink körében. A tanulók nagyon felkészülten, szépen érthetően, hangsúlyosan adták elő választott versüket, meséjüket. Megelevenedett előttünk Pityke a kismadár és a kökény története, vagy Simon István versei közül Mirsa a kis csikó is. 
Tavaszi nagytakarítás Elkezdődött iskolánk környékének, kis és nagy udvarának a tavaszi nagytakarítása. A tanulók pedagógusaink közreműködésével elkezdték közeli és távolabbi környezetünk rendberakását. A diákok ügyesen, lelkesen vették ki a részüket a takarításból.

21.09.01.

Sportosztályunk

A sportosztályunk 22 fővel, 14 fiú futballista palántával és 8 kézilabdázni vágyó leánnyal indult el. A többi osztályhoz képest eltérés, hogy nálunk 6 testnevelés óra van, ennek keretében 2 órában bontásban a gyerekek a sportáguknak megfelelő képzésben részesülnek. Ezen kívül heti plusz 2 alkalommal edzéseken vesznek részt.

DSC01160

A fiúkat elindítottuk a labdarúgó Bozsik intézményi programon, ahol fesztiválokon, illetve tornákon szerepelnek. Hetente kétszer angol nyelvi órájuk van, emellett a matematika órák harmadán laptopokon tanulnak.

DSC01155

Az osztály indításakor szerettünk volna már egyesületi szinten sportoló gyerekeket felvenni.

DSC01151

Ez az első évben nem sikerült, de a következő években erre nagyobb hangsúlyt igyekszünk fektetni. A mostani osztályban a gyerekek túlnyomó részben most sportolnak először szervezett keretek között, ezért mindent az alapoktól kell kezdenünk.

DSC01142

Kezdetben szokatlan volt és megterhelő a gyerekek számára a heti 8 foglalkozás, de egy hónap után „belerázódtak” és igényükké is vált. Testnevelés órákon a törzsanyag elsajátítása mellett az edzésekkel kiegészülve a legfontosabb feladatunk a sportágak megszerettetése, a sportágakhoz való kötődés megszilárdítása.

DSC01123

Fontos hangsúlyt kap a futball és a kézilabda megfelelő alapvető mozgáskultúrájának kialakítása, az életkornak megfelelő alaptechnikai elemek, mozgáskészségek, csapatjáték ismeretek elsajátítása, a játékkészség alapjainak lerakása.

DSC01100

Az első évben szeretnénk minél több gyermeket olyan szintre hozni, hogy a KLC-KTE SI gyermeklabdarúgó és a KESI kézilabda szakosztályába tudjon kerülni. Jelen pillanatban már három futballista palántát a klubhoz irányítottunk, a cél, hogy ez a létszám minél magasabb legyen.

DSC01090

Hosszabb távú céljaink között szerepel az intézmény sportági infrastruktúrájának fejlesztése is, melyre többféle terv és ígéret van, ezekről később lesz döntés.

DSC01087

Természetesen a legfőbb célunk az, hogy sportosztályokat felmenő rendszerben indítunk, ezáltal továbbra is sikerül az iskola hírnevéhez méltóan a magyar sportnak olyan egyéniségeket kinevelni, mint azt az elmúlt években sikerült.

Kovács Tamás

Ki olvas minket?

Oldalainkat 87 vendég böngészi
Ma, Tünde napja van. Holnap Kármen és Anita napja lesz.