péntek, január 27, 2023
Muzsikás együttes koncertje Az új év első hónapja sem telt el rendezvény nélkül. Iskolánkban vendégeskedett január 25-én A Muzsikás együttes. Rendhagyó énekóra keretében magyar népzenei ismeretterjesztő koncertet adtak tanulóinknak.  SAJTÓMEGJELENÉS
Szabadidős foglalkozás 01.25. Január 25-én a hónap utolsó szabadidős foglalkozását tartottuk. Az óvodások szép számban jelentek meg. A gyerekek alig várták, hogy milyen érdekes feladatokkal fognak megismerkedni. A gyerekek egyik csoportja az okostábla segítségével rajzoltak és számoltak.
Sulikuckó 01.18. Téli szünet után az első Iskolaváró Sulikuckó programunkra került sor. A gyerekek lelkesen jöttek, alig várták a találkozást. Új gyerekek is érkeztek a foglalkozásainkra, ezért először megismerkedtek a gyerekek a tanítóinkkal és egymással is.
Szabadidős foglalkozás 01.11 Január 11-én volt az év első Szabadidős foglalkozásunk, amire szeretettel vártuk az óvodásokat. A gyerekek egyik csoportja nyelvi foglalkozáson vett részt, miközben játékosan tanulták a szavakat, kifejezéseket, angolul a gyerekdalokat, közben jól szórakoztak. A végén a dalokat el is játszották a tanító segítségével.
Nevet kapott iskolánk sportcsarnoka A Kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola sportcsarnoka ettől a naptól kezdve Győrfi Pál nevét viseli, aki ugyan egészségi állapota miatt nem lehetett jelen, de lányai – Győrfi Gabriella és Erika – meghatottan vették át a névadónak szóló díszoklevelet. SAJTÓMEGJELENÉS
Szakmai látogatás Németországban A 2022-1-HU01-KA121-SCH-000065717, számú Erasmus+ akkreditációs pályázattal 2022. november 28- december 2-a között szakmai úton vett részt iskolánkból hat pedagógus. A tanulmányi látogatás célja a német iskolarendszer felépítésének és működésének a megismerése, tapasztalatok cseréje, jógyakorlatok megosztása.
Sulikuckó 12.07. Beiskolázási programunk része a Rákózis Szerda, melynek keretében ezen a héten december 7-én a Sulikuckó keretében egy meglepetéssel kedveskedtünk az óvodásoknak. Idén a Mikulás műsort iskolánk 3. a osztályos tanulói készítették, amit ezen a napon bemutattak a hozzánk ellátogató óvodásoknak és szüleiknek.
Sulikuckó 11.30. Beiskolázási programunk része a Rákózis Szerda, melynek keretében ezen a héten november 30-án Szabadidős foglalkozásainkra vártuk az óvodásokat. Az gyerekek egyik csoportja az okos tábla segítségével interaktív, fejlesztő játékokat játszottak. Nagyon érdekesnek tartották a foglalkozást.

Fogódzó bemutatása

A "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyezési Egyesület 2003 óta működik az iskolánkban.

Célja:

ˇ        Anyagi és érzelmi segítséget nyújtani azon gyerekek számára, akik akár a szülők válása, akár a család megromlott anyagi helyzete, akár a szülők életmódja miatt nem tudnak szerető család védőszárnyai alatt felnőni.

ˇ        Az Egyesület erkölcsi és anyagi segítséget nyújt azoknak a családoknak is, akik bármilyen okból / pl. súlyos betegség, munkahelyi elbocsátás / krízishelyzetbe kerülnek

ˇ        Az Egyesület szociális támogatást kíván nyújtani azoknak a gyermekeknek is, akik - bár otthoni környezetük rendezettnek mondható, anyagi lehetőségek hiányában elesnének olyan lehetőségektől /pl. osztálykirándulás, táborozás, üdülésen való részvétel/, amelyek a korosztályuk többsége számára megadatik.

ˇ        Anyagi támogatást nyújtunk azoknak a családoknak is, ahol a gyermek súlyos betegsége miatti kezelések meghaladják a család anyagi lehetőségeit.

FOGODZO.04

Az alakulás utáni első években, a szülőknek és pedagógusoknak nagylelkű adományai tették lehetővé a "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyező Egyesület számára, hogy segíteni tudja az iskolánkba járó rászoruló gyermekeink: ruházkodását, élelmezését, iskoláztatását, orvosi, és egyéb kezelését, akár külföldön is. Néhány tanuló számára kifizettük az ebédjét, szakköri díjat, autóbuszbérletet vásároltunk a vidékről történő bejárásához, vagy éppen cipőt vásároltunk, ill. gyűjtést rendeztünk külföldi gyógykezelés finanszírozásához. A krízishelyzetbe került családoknak gyorssegélyt utaltunk ki, ha erre volt szükség. Támogatni tudtuk a készpénzadományokból az osztálykirándulásokat, a tehetséggondozást / pl. országos versenyre való elutazást /, nyári üdülést, táboroztatást. Készpénzadományokon kívül más jellegű adományt is szívesen fogadtunk / pl. ruhanemű, játék /, azokat is szétosztottuk a gyerekek között.

FOGODZO.01

Minden év májusában, - immár hagyományként - rendezzük meg a "FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyezési Egyesület Jótékonysági Estjét, melynek bevételéből továbbra is segíteni tudjuk a rászoruló gyerekeket és azok családjait.

Az elmúlt évtől a jogszabályok lehetővé tették, hogy a segíteni szándékozók az adójuk "1%"-ának átutalásával is szolgálják e nemes célt.

Adószámunk: 18365098-1-03

Bankszámlaszámunk: 10201006-50226797-00000000

Ezúton is köszönjük Mindenkinek, aki segít, hogy segíthessünk!

"FOGÓDZÓ" Gyermeksegélyező Egyesület Tagsága

FOGODZO.02

Ma, Angelika napja van. Holnap Károly és Karola napja lesz.