vasárnap, június 16, 2019
Összetartozás napja Ismét együtt énekelték a kecskeméti, nagyváradi és sepsiszentgyörgyi diákok a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt a nemzeti összetartozás napján tartott rendezvényen, a Rákóczi iskolában.
Anyák Napi műsor Az ötödik évfolyam idén első alakalommal köszöntötte együtt az édesanyákat, nagymamákat, dédnagymamákat anyák napja alkalmából. Egy csodálatos zenei csokorral készült iskolánk nagykórusa...
Fogódzó köszönő levél Ezúton szeretnénk megköszönni mindenkinek, akik támogatták a Gála támogatói jegy megvásárlásával az Egyesületet , valamint adójuk 1% - val is hozzájárultak a Fogódzó Gyermek Segélyezési Egyesületet működéséhez.
Bízunk benne,hogy jövőre sem feledkeznek meg adójuk 1% -ról.
Fogódzó Jótékonysági Gálaműsor Évek óta hagyomány már a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában az intézmény diákjai által adott Gála műsor, a Fogódzó. Az utóbbi években a műsor mindig valamilyen kiválasztott téma köré épült fel. Idén megelevenedtek a magyar történelem dicső pillanatai. A Gála mottója pedig ez volt:" Ne felejtsd el honnan jöttél" SAJTÓMEGJELENÉS
Gasztro kaland a Rákócziban Kulturális Örökségünk címmel nyílt kóstolóval egybekötött kiállítás szerdán délelőtt a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában. Öt országból harminc diák és tizenöt kísérő tanár érkezett az intézménybe az Erasmus+ program keretében, hogy bemutassák nemzetük kultúráját és barátkozzanak a kecskeméti gyerekekkel.
Első helyezés a labdarúgó diákolimpián Április 3-án rendezték az I. korcsoportos labdarúgó diákolimpia városi döntőjét a Műkertvárosi Sportcentrumban. A résztvevő 4 csapat körmérkőzést játszott egymással, ezek alapján dőlt el a végső sorrend.
Nemzetközi találkozó iskolánkban 2019. április. 8-12-e között 30 tanulót látunk vendégül Izlandról, Dániából, Finnországból, Ciprusról és Spanyolországból a „Together- strong and safe” című Európai Uniós támogatású Erasmus+ KA2 iskolai együttműködési projekt első évét záró tanulási/tanítási/képzései tevékenységek keretében. A külföldi vendégek 12 magyar hatodikos tanulóval fognak együtt dolgozni angol nyelven.
Rákóczi Projekt A kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola idén is megrendezte az évek alatt hagyománnyá nőtt programsorozatát, a Rákóczi-hetet, ahol a diákok egész héten át különböző játékos foglalkozások keretében tisztelegtek iskolájuk névadója előtt. SAJTÓMEGJELENÉSEK

19.04.10.

Gasztro kaland a Rákócziban

Gasztro kaland a Rákócziban: öt nemzet ízeit ismerhették meg a diákok

fotok.01

Spanyolországból (Colegio Aderan ), Izlandról (Melaskoli), Dániából ( Stjaerskolen), Finnországból (Rovastinkankaan koulu) és Ciprusról (Agois Antonios Primary School) érkeztek diákok és pedagógusok Kecskemétre múlt vasárnap, hogy egy hetet töltsenek el a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola diákjaival. A program szerdai eseményén gasztro körúton vehettek részt a gyerekek, minden nemzet a legjellegzetesebb ételét mutatta be az iskola aulájában.

fotok.02

A megnyitó ünnepségen Fáriné Boros Erika tagintézmény-vezető köszöntötte a vendégeket. Kiemelte, hogy a kiállítás része Erasmus projektjüknek, célja, pedig, hogy a vendégek kultúrájuk egy-egy szeletét hozzák el Kecskemétre. Később pedig a kecskemétiek látogassanak el hozzájuk.

fotok.03

A városvezetés nevében Szeberényi Gyula Tamás üdvözölte a program résztvevőit. – Valójában közös örökségünkről, Európa kulturális örökségéről szól ez a program, amely a nemzetek kultúrájának megismerésén túl arra is lehetőséget nyújt, hogy új barátságok szülessenek – emelte ki beszédében az alpolgármester.

fotok.04

A megnyitó ünnepségen az iskola kórusa adott rövid műsort, majd elkezdődtek a kóstolók a vendégek asztalainál. A spanyolok többek között sonkát, szalámi, kókuszos édességet hoztak. Ciprus asztalánál halvát, pastellakit, halloumi sajtot kínáltak, a finn asztalnál rye breadet és rókacukorkát, a svédeknél haltöpörtyűt, az izlandiaknál pedig szárított füstölt halat kóstolhattak a legbátrabbak.

fotok.06

Kaszab Évától, a projekt magyar koordinátorától megtudtuk, hogy a kulturális örökség mellett a program másik témája az iskolai erőszak megelőzése. A délelőtti programok ennek jegyében telnek. Szituációs játékokat játszanak a diákok, puzzle-t raknak ki, a pedagógusok pedig igyekeznek megismerni kollégáik módszereit ennek a napjainkban egyre aktuálisabb problémának a kezelésére.

fotok.07

A házigazda Rákóczi Boldog iskola programját mutatja be egy színházi előadás keretében. Délutánonként városunk és a környék nevezetességeivel ismerkedhetnek meg a vendég gyerekek és felnőttek, pénteken pedig egy gálaműsorral ér véget a kecskeméti program.

fotok.08

Cikk és képek: Hiros.hu

Cikk a Hiros.hu-n

Gasztro kaland a Rákócziban: öt nemzet ízeit ismerhették meg a diákok

mod_vvisit_counterMa1982

Ma, Jusztin napja van. Holnap Laura, Alida és Alina napja lesz.