vasárnap, június 16, 2019
Összetartozás napja Ismét együtt énekelték a kecskeméti, nagyváradi és sepsiszentgyörgyi diákok a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt a nemzeti összetartozás napján tartott rendezvényen, a Rákóczi iskolában.
Anyák Napi műsor Az ötödik évfolyam idén első alakalommal köszöntötte együtt az édesanyákat, nagymamákat, dédnagymamákat anyák napja alkalmából. Egy csodálatos zenei csokorral készült iskolánk nagykórusa...
Fogódzó köszönő levél Ezúton szeretnénk megköszönni mindenkinek, akik támogatták a Gála támogatói jegy megvásárlásával az Egyesületet , valamint adójuk 1% - val is hozzájárultak a Fogódzó Gyermek Segélyezési Egyesületet működéséhez.
Bízunk benne,hogy jövőre sem feledkeznek meg adójuk 1% -ról.
Fogódzó Jótékonysági Gálaműsor Évek óta hagyomány már a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában az intézmény diákjai által adott Gála műsor, a Fogódzó. Az utóbbi években a műsor mindig valamilyen kiválasztott téma köré épült fel. Idén megelevenedtek a magyar történelem dicső pillanatai. A Gála mottója pedig ez volt:" Ne felejtsd el honnan jöttél" SAJTÓMEGJELENÉS
Gasztro kaland a Rákócziban Kulturális Örökségünk címmel nyílt kóstolóval egybekötött kiállítás szerdán délelőtt a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában. Öt országból harminc diák és tizenöt kísérő tanár érkezett az intézménybe az Erasmus+ program keretében, hogy bemutassák nemzetük kultúráját és barátkozzanak a kecskeméti gyerekekkel.
Első helyezés a labdarúgó diákolimpián Április 3-án rendezték az I. korcsoportos labdarúgó diákolimpia városi döntőjét a Műkertvárosi Sportcentrumban. A résztvevő 4 csapat körmérkőzést játszott egymással, ezek alapján dőlt el a végső sorrend.
Nemzetközi találkozó iskolánkban 2019. április. 8-12-e között 30 tanulót látunk vendégül Izlandról, Dániából, Finnországból, Ciprusról és Spanyolországból a „Together- strong and safe” című Európai Uniós támogatású Erasmus+ KA2 iskolai együttműködési projekt első évét záró tanulási/tanítási/képzései tevékenységek keretében. A külföldi vendégek 12 magyar hatodikos tanulóval fognak együtt dolgozni angol nyelven.
Rákóczi Projekt A kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola idén is megrendezte az évek alatt hagyománnyá nőtt programsorozatát, a Rákóczi-hetet, ahol a diákok egész héten át különböző játékos foglalkozások keretében tisztelegtek iskolájuk névadója előtt. SAJTÓMEGJELENÉSEK

19.04.05.

Első helyezés a labdarúgó diákolimpián

Első mérkőzésünkön a Corvin Mátyás volt az ellenfél, ahol a kezdeti lámpaláz elmúltával magabiztosan játszottunk és biztos győzelmet arattunk. A második találkozónkon, nagyon kiélezett csatában nekünk sikerült gólt szereznünk, mely a javunkra döntötte el a mérkőzést a Vásárhelyi iskola ellen. Az utolsó összecsapásunkon a Református iskola szerezte meg a vezetést, de gyorsan sikerült fordítanunk, így hibátlan mérleggel zártunk. Ezzel eldőlt, hogy az idei labdarúgó diákolimpia városi döntőjét a II. Rákóczi nyerte meg és bejutott a megyedöntőbe.

diakolimpia

Eredmények: II. Rákóczi – Corvina Mátyás 6-0

II. Rákóczi – Vásárhelyi 1-0

II. Rákóczi – Református 6-1

Csapattagok: Madócs Kevin, Bóna Dorián, Ronkó Márk, Gróf Dominik, Csikai Róbert, Tóth Nátán, Farkas Farkas, Pap Zsombor.

Cikk: Kovács Tamás

Ma, Jusztin napja van. Holnap Laura, Alida és Alina napja lesz.