vasárnap, június 16, 2019
Összetartozás napja Ismét együtt énekelték a kecskeméti, nagyváradi és sepsiszentgyörgyi diákok a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt a nemzeti összetartozás napján tartott rendezvényen, a Rákóczi iskolában.
Anyák Napi műsor Az ötödik évfolyam idén első alakalommal köszöntötte együtt az édesanyákat, nagymamákat, dédnagymamákat anyák napja alkalmából. Egy csodálatos zenei csokorral készült iskolánk nagykórusa...
Fogódzó köszönő levél Ezúton szeretnénk megköszönni mindenkinek, akik támogatták a Gála támogatói jegy megvásárlásával az Egyesületet , valamint adójuk 1% - val is hozzájárultak a Fogódzó Gyermek Segélyezési Egyesületet működéséhez.
Bízunk benne,hogy jövőre sem feledkeznek meg adójuk 1% -ról.
Fogódzó Jótékonysági Gálaműsor Évek óta hagyomány már a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában az intézmény diákjai által adott Gála műsor, a Fogódzó. Az utóbbi években a műsor mindig valamilyen kiválasztott téma köré épült fel. Idén megelevenedtek a magyar történelem dicső pillanatai. A Gála mottója pedig ez volt:" Ne felejtsd el honnan jöttél" SAJTÓMEGJELENÉS
Gasztro kaland a Rákócziban Kulturális Örökségünk címmel nyílt kóstolóval egybekötött kiállítás szerdán délelőtt a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában. Öt országból harminc diák és tizenöt kísérő tanár érkezett az intézménybe az Erasmus+ program keretében, hogy bemutassák nemzetük kultúráját és barátkozzanak a kecskeméti gyerekekkel.
Első helyezés a labdarúgó diákolimpián Április 3-án rendezték az I. korcsoportos labdarúgó diákolimpia városi döntőjét a Műkertvárosi Sportcentrumban. A résztvevő 4 csapat körmérkőzést játszott egymással, ezek alapján dőlt el a végső sorrend.
Nemzetközi találkozó iskolánkban 2019. április. 8-12-e között 30 tanulót látunk vendégül Izlandról, Dániából, Finnországból, Ciprusról és Spanyolországból a „Together- strong and safe” című Európai Uniós támogatású Erasmus+ KA2 iskolai együttműködési projekt első évét záró tanulási/tanítási/képzései tevékenységek keretében. A külföldi vendégek 12 magyar hatodikos tanulóval fognak együtt dolgozni angol nyelven.
Rákóczi Projekt A kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola idén is megrendezte az évek alatt hagyománnyá nőtt programsorozatát, a Rákóczi-hetet, ahol a diákok egész héten át különböző játékos foglalkozások keretében tisztelegtek iskolájuk névadója előtt. SAJTÓMEGJELENÉSEK

19.03.22.

Rákóczi nyomában kirándulás

A Honvédelmi Sportszövetség pályázatának részeként március 19-20-án 40 rákóczis diák indult útnak, hogy a fejedelem életében fontos szerepet játszó várakat látogassanak meg. Az utazás előtt kiselőadásokat készítettek a várak történetéről.

fotok.01

Az első vár Regéc volt, ahová meredek lejtőn kellett felmászni. A vár területén régészeti kutatások folynak, ezért csak néhány bástyát tudtunk megmászni. A kilátás lenyűgöző volt.

fotok.03

Következő várunk Füzér volt, amely a Perényi család birtoka volt. A várban élvezetes előadást hallottunk a vár történetéről az animátortól.

IMG 8622

A várat az utóbbi időben újították fel Uniós támogatásból, ezért Magyarország egyik legszebb vára lett. Az egyes szobákban bepillantást nyertünk a korabeli emberek életébe.

fotok.04

Késő este érkeztünk a szállásra, ahol a finom a vacsora után honfoglaló társasjátékkal játszottunk.

fotok.08

Másnap indultunk Sárospatakra, ahol a palota előtt álló lovas Rákóczi-szobornál elhelyeztük a koszorút, meghallgattuk a vár történetéről készült tanulói előadást.

fotok.09

Körbesétáltunk a palotán, majd bejártuk a vártornyot, amelyről az idegenvezető számos érdekes történetet mesélt a csoportnak.

fotok.10

Délután a lovasfarmra látogattunk, ahol a lovak lecsutakolása után lovagolhattak is a gyerekek. A fiúk fociztak, falat másztak és kipróbálták az íjászatot is.

IMG 8615

Kora délután indultunk haza, tele élményekkel és új tudással gazdagodva.

IMG 8617

A kirándulást a Honvédelmi Sportszövetség támogatta:

logo color

mod_vvisit_counterMa2099

Ma, Jusztin napja van. Holnap Laura, Alida és Alina napja lesz.