szombat, június 06, 2020
Menő menzák Menő menzák az iskolákban – Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok pályázat lehetőséget biztosított, hogy egy éven keresztül rendezvények, vendégelőadók színesítsék hétköznapjainkat. Programjaink népszerűek voltak a diákok és a szülői közösség körében is. A pályázatban vállalt programok megvalósítása sikeresen lezárult.
Fontos információk A tanáv hátralevő részével, tankönyvek visszaszolgáltatásával, ballagással, bizonyítványok kiosztályával, ügyelettel és felzárkóztatássak kapcsolatos fontos információk olvashatók itt...
Ebéd rendelési lehetőség Kérjük a szülőket, ha igényt tartanak az ebéd elvitelére, vagy az iskolai ügyelet igénybevétele mellett az étkezésre is azt május 27-én 16 óráig a közétkeztetési ügyintézőnél jelezzék!
Beiratkozás 2020/21. tanévre Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2020/2021. tanévre történő általános iskolai beíratásokra a rendkívüli helyzettre való tekintettel rendhagyó módon kerül lebonyolításra. Minden ezzel kapcsolatos részletet elolvashat az alábbi cikkben..
Adatkezelési tájékoztató Tisztelt Szülők! Két fontos dokumentumot olvasható itt a digitális oktatás során alkalmazott adatkezelési előírásokról.
Szülői tájékoztató Tisztelt Szülők! A koronavírus járvány terjedése miatt kialakult intézkedésekről és egyéb fontos információkról fogunk itt mindig tájékoztatást adni... AZ EBÉDBEFIZETÉS JELENLEG SZÜNETEL!
Szabadidős foglalkozás 03.04.  Március 4-én a Rákóczis Szerdák keretén belül szabadidős foglalkozásokon vehettek részt az óvodások. A kézműves foglalkozáson a gyerekek a HÁROM Pillangó című mese hallgatása közben a színtelen pillangók szárnyaira gyönyörű színeket varázsoltak.
Operaház „Nagyköveti” Programja Iskolánkban az Operaház „Nagyköveti” Programja október 1-vel a Zene Világnapja alkalmából megrendezett rendhagyó órákkal kezdődött, ahol az Operaház operaénekesei vezették be a gyerekeket ebbe a fantasztikus világba, remélve, hogy megszeretik a zenének ezt a műfaját is.

18.04.24.

Rákóczi Projekt Hét

Iskolánk már márciusban lázasan készült névadójának II. Rákóczi Ferenc születésének évfordulójára.

DSC04928

Diákjaink, színes óriás plakátokat készítettek, ezzel felidézve Rákóczi életének helyszíneit gyermekkorától egészen haláláig követve. A remekművekből az iskola aulájában egy kiállítás készült.

DSC04939

Április 16-án iskolánk névadójának tiszteletére ünnepséget rendeztünk, melyet minden évben hagyományosan megtartunk.

DSC05209

A II. Rákóczi Ferenc fejedelemre való emlékezésünk ezzel nem ér véget, egész héten programok színesítették rendezvénysorozatunkat.

DSC05222

Április 17-én és 18-án a 8. évfolyam kampányolt, hogy ki nyerje el a fejedelmi címet. Volt csoki evő verseny, szkander bajnokság, szörpivó verseny és megannyi vidám program.

DSC05296

Április 19-én mindenki leadhatta szavazatát az általa legszimpatikusabb kampányra. A felső tagozat egyénenként az alsó évfolyam osztály szinten adta le voksát a kiválasztott 8. évfolyamos osztályra.

DSC05209

Április 19-én egy énekverseny került megrendezésre, ahol a diákok kuruc és saját választású dalokat énekeltek el. Összesen 33 jelentkező volt, de voltak olyan fellépők, aki 2-en vagy 3-an énekeltek együtt.

DSC05744

A Rákóczi Projekt Hét keretében az 5-8. évfolyamos tanulók PPT-t (prezentációt) készítettek Rákócziról.

DSC05750

Április 20-án iskolagyűlés keretében eredményhirdetésre került sor, ahol kiderült, hogy 8.b osztály kapta a legtöbb szavazatot a kampányuk után. Majd a fejedelem beiktatására került sor, ahol fejedelem Nagy Gábor, párja Kőrösi Sára lett. Egy napon át ők uralkodhattak az iskolában.

DSC05947

Ezután a meghirdetett program ismertetése következett, majd egész délelőtt a program megvalósítására került sor. Az iskola ezen időre felbolydult méhkas lett, a diákok élvezték, hogy nincs tanítás, az órák helyett csak játék és sportfoglalkozásokkal tölthetik el a délelőttöt. Lehetett pingpongozni, kosárlabdázni, tollasozni, teqball asztalt használni, természetesen a fejedelem és párja mindenkivel aki szerette volna játszott egy kis időt.

DSC06095

Április 21-én az iskola színpompás felvonulása következett, ahol a zenét idén is Kuna Lajos és fúvós csapata prezentálta, az iskola mazsorett csoportja látványos bemutatóval szórakoztatta a nagyérdeműt, a fejedelempár pedig büszkén vezette a felvonuló Rákóczi iskola minden egyes diákját, tanárait és a szülőket.

DSC06114

A felvonulás a Vasútparkban ért véget, ahol a Rákóczis Hét utolsó programja a Családi Nap került megrendezésre. A gyerekek különböző állomásokon, vetélkedőkön vettek részt. Az időjárás nagyon kegyes volt hozzánk, az együtt eltöltött idő alatt mindenki nagyon jól érezte magát.

DSC06137

Ezzel idén lezárult iskolánk névadójára II. Rákóczi Ferenc fejedelemre való megemlékezésünk.

DSC06170

cikk, fotók:

Borsos Andrea

beisk20-21

jobbmenu

PENZUGY

mod_vvisit_counterÖsszesen8519629

elerhetoseg

Ma, Norbert és Cintia napja van. Holnap Róbert napja lesz.