hétfő, augusztus 10, 2020
Menő menzák Menő menzák az iskolákban – Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok pályázat lehetőséget biztosított, hogy egy éven keresztül rendezvények, vendégelőadók színesítsék hétköznapjainkat. Programjaink népszerűek voltak a diákok és a szülői közösség körében is. A pályázatban vállalt programok megvalósítása sikeresen lezárult.
Fontos információk A tanáv hátralevő részével, tankönyvek visszaszolgáltatásával, ballagással, bizonyítványok kiosztályával, ügyelettel és felzárkóztatássak kapcsolatos fontos információk olvashatók itt...
Ebéd rendelési lehetőség Kérjük a szülőket, ha igényt tartanak az ebéd elvitelére, vagy az iskolai ügyelet igénybevétele mellett az étkezésre is azt május 27-én 16 óráig a közétkeztetési ügyintézőnél jelezzék!
Beiratkozás 2020/21. tanévre Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2020/2021. tanévre történő általános iskolai beíratásokra a rendkívüli helyzettre való tekintettel rendhagyó módon kerül lebonyolításra. Minden ezzel kapcsolatos részletet elolvashat az alábbi cikkben..
Adatkezelési tájékoztató Tisztelt Szülők! Két fontos dokumentumot olvasható itt a digitális oktatás során alkalmazott adatkezelési előírásokról.
Szülői tájékoztató Tisztelt Szülők! A koronavírus járvány terjedése miatt kialakult intézkedésekről és egyéb fontos információkról fogunk itt mindig tájékoztatást adni... AZ EBÉDBEFIZETÉS JELENLEG SZÜNETEL!
Szabadidős foglalkozás 03.04.  Március 4-én a Rákóczis Szerdák keretén belül szabadidős foglalkozásokon vehettek részt az óvodások. A kézműves foglalkozáson a gyerekek a HÁROM Pillangó című mese hallgatása közben a színtelen pillangók szárnyaira gyönyörű színeket varázsoltak.
Operaház „Nagyköveti” Programja Iskolánkban az Operaház „Nagyköveti” Programja október 1-vel a Zene Világnapja alkalmából megrendezett rendhagyó órákkal kezdődött, ahol az Operaház operaénekesei vezették be a gyerekeket ebbe a fantasztikus világba, remélve, hogy megszeretik a zenének ezt a műfaját is.

19.07.04.

Parádi tábor - EFOP

EFOP-3.3.5-17-2017-00029

„Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő Iskolai Közösségi Program Kísérleti megvalósítása a Kecskeméti Tankerületi Központban”

DSC02744

Sorszám: EFOP 3.3.5-17-2017-00029

Típus: bentlakásos, 2019-B-5

Témamodul: Közlekedés, KRESZ, Sport és egészségre nevelés

DSC02883

Megvalósított heti terv: OLIMPIA, avagy sport és harmónia – szépség, igazság, erő

Időpont: 2019. 06. 17-22.

DSC02837

Helyszín: Parádfürdői Ifjúsági Tábor és Erdei Iskola, 3244 Parádfürdő, Sándorrét 090/17. hrsz.

Intézmény: Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolája

Létszám: 23 fő

DSC02929

Táborvezetők: Janovák László vezetős pedagógus, Fest-Borsos Andrea animátor

2019. június 17-21. között került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül a Közlekedés, KRESZ, Sport-és egészségre nevelés témamodulban vettünk részt a Parádfürdői Ifjúsági Táborban. A táborozáson 23 gyermek vett részt iskolánk 5. és 7. évfolyamából.

DSC02983

Kitűzött célunk a mozgás megszerettetése, a mozgásos képességek fejlesztése.  A program során hangsúlyt fektettünk a közös célokért küzdésre, a célok együttes elérésére, illetve a közösségi sikerek együttes megélésének átérzésére.

DSC02996

A  táborban a közös erőkifejtés, a mozgáskoordinációs gyakorlatok által a gyerekek komplex fejlődésen mentek keresztül; a tisztelet, a megbecsülés, az akaraterő, a teherbíróképesség, a belső fegyelem kialakul, állóképességük, ügyességük folyamatosan javul. A versenyek és játékok során javul a gyerekek önismerete, együttműködő képessége, önkifejező képessége, kreativitása, alkotókészsége.

DSC03000

Fontos volt számunkra, hogy élményekkel teli, tartalmas hetet tölthessenek el a gyerekek a táborunkban.

1. nap

DSC03024

Az első nap az ismerkedés, csoportok kialakítása, szabályok megfogalmazása volt a cél. A program által nyújtott ismerkedő, illetve üdvözlő játékok közelebb hozták egymáshoz a gyerekeket, megtanulták egymás neveit, együttműködtek a tábortűz sikere érdekében.

2. nap

Egész napos kirándulás során ellátogattunk Egerbe. Megtekintettük a város nevezetességeit, majd múzeumpedagógus segítségével megtekintettük a várat, és a Dobó István Vármúzeumot.

DSC03041

3. nap

Délelőtt hosszabb túrán vettek rész a gyerekek, mely során megismerkedtek a Mátra jellegzetes növény és állatvilágával.

Délután ügyeségi játékokat, sor,- és váltóversenyeket szerveztünk a gyerekek részére.

DSC03051

4. nap

Kirándultunk a közeli Parádra, illetve Parádhutára, ahol eljutottunk a Kékes tető közelébe. Délután a gyerekek labdajátékokon és sportvetélkedőn vettek részt. Majd ellátogattunk a Parádsasvári kocsi múzeumba, ahol a gyerekek megismerkedhettek a régi idők közlekedési eszközeivel.

DSC03071

5. nap

Az utolsó napon túravezető segítségével egy 15 km-es túrát tettünk meg, melynek során ellátogattunk az Ilona vízeséshez.

Délután Korhű jelmezbe öltözött „vitézek” mutatták meg az íj használatát, segítségükkel a gyerekek új készségeket szereztek.

DSC03168

Táborzárásként közös beszélgetés formájában megvitattuk a héten szerzett tapasztalatokat, jó és rossz élményeket, és azt, hogy a hét elején megfogalmazott elvárások teljesültek-e.

Összegzés

A gyerekek az egész táborozás alatt reggeltől sötétedésig mozogtak. Megtanulták elviselni a fáradtságot, legyőzni a nehézségeket, egymást segítve

DSC03200

Ezáltal jobban megismerhették saját képességeiket,

A változatos programoknak köszönhetően sok új élménnyel. tapasztalattal térhettek haza. Sok új barátság született, és mindenki nagy

DSC03202

Janovák László

táborvezető

beisk20-21

jobbmenu

PENZUGY

mod_vvisit_counterMúlt hónapban193283

elerhetoseg

Ma, Lőrinc napja van. Holnap Zsuzsanna és Tiborc napja lesz.