hétfő, november 18, 2019
Kódséta a méhek országában A 2019-es EU Code Week magyarországi flashmobhoz kapcsolódóan a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ által kiírt pályázatra készült videó.
Október 6-i megemlékezés Az iskolai rádiós megemlékezés után iskolánk 8.a osztályos tanulóinak műsorával emlékeztünk a mártír miniszterelnökre. A tanulókat felkészítette, a műsort összeállította Dávidné Fekete Ildikó.
Az Operaház Nagykövetei Iskolánk az idei tanévben az „Operaház Nagykövetei programban” vesz részt. Ennek keretében először a Zene Világnapja alkalmából október 1-én vendégeskedtek a Magyar Állami Operaház művészei Szebeni Etelka és Ambrus Ákos operaénekesek nálunk. Az opera nem kifejezetten könnyű műfajba tartozó zene, ezért nehezebb megszerettetni a fiatalsággal.
Állatok világnapja Az állatok világnapját 1931 óta ünneplik a világon, minden esztendőben Szent Ferenc emléknapján, október 4-én. A rendalapító Assisi Szent Ferenc a legenda szerint nemcsak értette az állatok nyelvét, hanem beszélgetett is velük. Azt hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket, legyen az élő vagy élettelen.
Magyar Népmese Napja Iskolánkban ez a hét is vidáman kezdődött.   Szeptember 30-án a Magyar Népmese Napja alkalmából az alsó tagozatos diákok évfolyamtársaiknak egy-egy mesét adtak elő. A közönség önfeledten szórakozott, minden osztály türelemmel várta, hogy bemutathassa előadását.
Kisboldogasszony ünnepe Kisboldogasszony ünnepe alkalmából a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Fornetti Pékség felajánlásával iskolánk alsó tagozatos diákjai szeptember 9-én ajándékcsomagot kaptak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársaitól.
Tanév rendje 2019/2020 A tanév rendje olvasható itt. Szülői értekezletek, fogadóórák, szünetek, rendezvények és minden fontos dátum...
Az állatmesék világa - EFOP tábor 2019. június 17-21. között első alkalommal került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül „Az állatmesék világa” című művészeti nevelés tábor. A táborban 25 gyermek vett részt iskolánk 1. és 2. évfolyamából.

19.07.04.

Parádi tábor - EFOP

EFOP-3.3.5-17-2017-00029

„Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő Iskolai Közösségi Program Kísérleti megvalósítása a Kecskeméti Tankerületi Központban”

DSC02744

Sorszám: EFOP 3.3.5-17-2017-00029

Típus: bentlakásos, 2019-B-5

Témamodul: Közlekedés, KRESZ, Sport és egészségre nevelés

DSC02883

Megvalósított heti terv: OLIMPIA, avagy sport és harmónia – szépség, igazság, erő

Időpont: 2019. 06. 17-22.

DSC02837

Helyszín: Parádfürdői Ifjúsági Tábor és Erdei Iskola, 3244 Parádfürdő, Sándorrét 090/17. hrsz.

Intézmény: Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolája

Létszám: 23 fő

DSC02929

Táborvezetők: Janovák László vezetős pedagógus, Fest-Borsos Andrea animátor

2019. június 17-21. között került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül a Közlekedés, KRESZ, Sport-és egészségre nevelés témamodulban vettünk részt a Parádfürdői Ifjúsági Táborban. A táborozáson 23 gyermek vett részt iskolánk 5. és 7. évfolyamából.

DSC02983

Kitűzött célunk a mozgás megszerettetése, a mozgásos képességek fejlesztése.  A program során hangsúlyt fektettünk a közös célokért küzdésre, a célok együttes elérésére, illetve a közösségi sikerek együttes megélésének átérzésére.

DSC02996

A  táborban a közös erőkifejtés, a mozgáskoordinációs gyakorlatok által a gyerekek komplex fejlődésen mentek keresztül; a tisztelet, a megbecsülés, az akaraterő, a teherbíróképesség, a belső fegyelem kialakul, állóképességük, ügyességük folyamatosan javul. A versenyek és játékok során javul a gyerekek önismerete, együttműködő képessége, önkifejező képessége, kreativitása, alkotókészsége.

DSC03000

Fontos volt számunkra, hogy élményekkel teli, tartalmas hetet tölthessenek el a gyerekek a táborunkban.

1. nap

DSC03024

Az első nap az ismerkedés, csoportok kialakítása, szabályok megfogalmazása volt a cél. A program által nyújtott ismerkedő, illetve üdvözlő játékok közelebb hozták egymáshoz a gyerekeket, megtanulták egymás neveit, együttműködtek a tábortűz sikere érdekében.

2. nap

Egész napos kirándulás során ellátogattunk Egerbe. Megtekintettük a város nevezetességeit, majd múzeumpedagógus segítségével megtekintettük a várat, és a Dobó István Vármúzeumot.

DSC03041

3. nap

Délelőtt hosszabb túrán vettek rész a gyerekek, mely során megismerkedtek a Mátra jellegzetes növény és állatvilágával.

Délután ügyeségi játékokat, sor,- és váltóversenyeket szerveztünk a gyerekek részére.

DSC03051

4. nap

Kirándultunk a közeli Parádra, illetve Parádhutára, ahol eljutottunk a Kékes tető közelébe. Délután a gyerekek labdajátékokon és sportvetélkedőn vettek részt. Majd ellátogattunk a Parádsasvári kocsi múzeumba, ahol a gyerekek megismerkedhettek a régi idők közlekedési eszközeivel.

DSC03071

5. nap

Az utolsó napon túravezető segítségével egy 15 km-es túrát tettünk meg, melynek során ellátogattunk az Ilona vízeséshez.

Délután Korhű jelmezbe öltözött „vitézek” mutatták meg az íj használatát, segítségükkel a gyerekek új készségeket szereztek.

DSC03168

Táborzárásként közös beszélgetés formájában megvitattuk a héten szerzett tapasztalatokat, jó és rossz élményeket, és azt, hogy a hét elején megfogalmazott elvárások teljesültek-e.

Összegzés

A gyerekek az egész táborozás alatt reggeltől sötétedésig mozogtak. Megtanulták elviselni a fáradtságot, legyőzni a nehézségeket, egymást segítve

DSC03200

Ezáltal jobban megismerhették saját képességeiket,

A változatos programoknak köszönhetően sok új élménnyel. tapasztalattal térhettek haza. Sok új barátság született, és mindenki nagy

DSC03202

Janovák László

táborvezető

beisk20-21

Ma, Jenő napja van. Holnap Erzsébet napja lesz.