hétfő, november 18, 2019
Kódséta a méhek országában A 2019-es EU Code Week magyarországi flashmobhoz kapcsolódóan a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ által kiírt pályázatra készült videó.
Október 6-i megemlékezés Az iskolai rádiós megemlékezés után iskolánk 8.a osztályos tanulóinak műsorával emlékeztünk a mártír miniszterelnökre. A tanulókat felkészítette, a műsort összeállította Dávidné Fekete Ildikó.
Az Operaház Nagykövetei Iskolánk az idei tanévben az „Operaház Nagykövetei programban” vesz részt. Ennek keretében először a Zene Világnapja alkalmából október 1-én vendégeskedtek a Magyar Állami Operaház művészei Szebeni Etelka és Ambrus Ákos operaénekesek nálunk. Az opera nem kifejezetten könnyű műfajba tartozó zene, ezért nehezebb megszerettetni a fiatalsággal.
Állatok világnapja Az állatok világnapját 1931 óta ünneplik a világon, minden esztendőben Szent Ferenc emléknapján, október 4-én. A rendalapító Assisi Szent Ferenc a legenda szerint nemcsak értette az állatok nyelvét, hanem beszélgetett is velük. Azt hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket, legyen az élő vagy élettelen.
Magyar Népmese Napja Iskolánkban ez a hét is vidáman kezdődött.   Szeptember 30-án a Magyar Népmese Napja alkalmából az alsó tagozatos diákok évfolyamtársaiknak egy-egy mesét adtak elő. A közönség önfeledten szórakozott, minden osztály türelemmel várta, hogy bemutathassa előadását.
Kisboldogasszony ünnepe Kisboldogasszony ünnepe alkalmából a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Fornetti Pékség felajánlásával iskolánk alsó tagozatos diákjai szeptember 9-én ajándékcsomagot kaptak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársaitól.
Tanév rendje 2019/2020 A tanév rendje olvasható itt. Szülői értekezletek, fogadóórák, szünetek, rendezvények és minden fontos dátum...
Az állatmesék világa - EFOP tábor 2019. június 17-21. között első alkalommal került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül „Az állatmesék világa” című művészeti nevelés tábor. A táborban 25 gyermek vett részt iskolánk 1. és 2. évfolyamából.

19.07.02.

Így kerek a világ! - EFOP tábor

Sorszám: EFOP 3.3.5-17-2017-00029

Típus: sporttábor, napközis, 2019-4-27

Név: Így kerek a világ!

Keretterv minta: Pattan a labda vagy újszerű labdajátékok

Időpont: 2019.06.24-28.

Helyszín: 6000 Kecskemét, Tóth László sétány 2.

Intézmény: Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolája

Létszám: 25 fő

Táborvezetők: Tarjányi Tamás vezetős pedagógus, Korsós-Szőke Tünde segítő pedagógus, Kollár Fanni Ingrid iksz tanuló

EFOPSPORT.01

A táborra való felkészülés volt talán a nehezebb feladat. A rengeteg papírmunka és az internetes felület kezelése bizony szokatlan egy testnevelőnek. A kezdeti nehézségek leküzdése után a gyakorlati feladatok elvégzése gyerekjátéknak tűnik most már, hogy vége a tábornak.

EFOPSPORT.06

Ez a tény is rávilágít, mennyire szükségük van a pedagógusoknak ehhez hasonló kihívásokra. Magam és a segítőim nevében is állíthatom, hogy sok odafigyelésre volt szükségünk, mind a tábor szakmai anyagának összerakása, mind a papírok előkészítése és rendberakása tekintetében.

EFOPSPORT.02

A tábort lépésről lépésre terveztük meg: könnyebbtől haladtunk a bonyolultig, illetve először egyéni, páros majd kiscsoportos feladatokkal folytattuk. Az iskolánkban a diákok szerencsés helyzetben vannak, hiszen számos sportjáték űzhető délutáni foglalkozások kereten belül: labdarúgás, kézilabda, kosárlabda, floorball. Igyekeztünk a tábor folyamán lehetőséget adni mindegyik sportág kipróbálására.

EFOPSPORT.05

A tábor főprofilja a kézilabda volt, mellette voltak kisebb etapok a többi sportág megismerésére: napindító foglalkozás, akadálypálya építése és „szabadlabda idő”. Utóbbi keretein belül felállítottuk az összes sportág pályáját, mindenki annyi időt tölthetett az adott pályán, amennyi akart.

EFOPSPORT.03

Szerencsére minden programelemet véghez tudtunk vinni. Egy kivétel történt. A nemezelés helyett más kézműves anyagot végeztünk. A pályázathoz kapott kézműves csomagból meg tudtuk oldani. A nemezelt labda helyett egy babát és egy képet készítettünk. A változást az indokolta, hogy a csarnokban nyáron mindig nagy a hőség, így a kimozdulást szakmailag fontosabbnak ítéltük, mint a nemezelést, ami viszont szintén költséges lett volna, így válaszút elé kerültünk. A kézműves foglalkozást végrehajtottuk, mert kötelező és nagyon élvezték a gyerekek, hogy saját maguk hoznak létre egy életre szóló emléket, de mellette egy szintén nagy élményt adó kalandparkos kimozdulást tudtunk véghez vinni.

EFOPSPORT.04

A tábor céljai és programjai teljesültek.

beisk20-21

Ma, Jenő napja van. Holnap Erzsébet napja lesz.