hétfő, augusztus 10, 2020
Menő menzák Menő menzák az iskolákban – Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok pályázat lehetőséget biztosított, hogy egy éven keresztül rendezvények, vendégelőadók színesítsék hétköznapjainkat. Programjaink népszerűek voltak a diákok és a szülői közösség körében is. A pályázatban vállalt programok megvalósítása sikeresen lezárult.
Fontos információk A tanáv hátralevő részével, tankönyvek visszaszolgáltatásával, ballagással, bizonyítványok kiosztályával, ügyelettel és felzárkóztatássak kapcsolatos fontos információk olvashatók itt...
Ebéd rendelési lehetőség Kérjük a szülőket, ha igényt tartanak az ebéd elvitelére, vagy az iskolai ügyelet igénybevétele mellett az étkezésre is azt május 27-én 16 óráig a közétkeztetési ügyintézőnél jelezzék!
Beiratkozás 2020/21. tanévre Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2020/2021. tanévre történő általános iskolai beíratásokra a rendkívüli helyzettre való tekintettel rendhagyó módon kerül lebonyolításra. Minden ezzel kapcsolatos részletet elolvashat az alábbi cikkben..
Adatkezelési tájékoztató Tisztelt Szülők! Két fontos dokumentumot olvasható itt a digitális oktatás során alkalmazott adatkezelési előírásokról.
Szülői tájékoztató Tisztelt Szülők! A koronavírus járvány terjedése miatt kialakult intézkedésekről és egyéb fontos információkról fogunk itt mindig tájékoztatást adni... AZ EBÉDBEFIZETÉS JELENLEG SZÜNETEL!
Szabadidős foglalkozás 03.04.  Március 4-én a Rákóczis Szerdák keretén belül szabadidős foglalkozásokon vehettek részt az óvodások. A kézműves foglalkozáson a gyerekek a HÁROM Pillangó című mese hallgatása közben a színtelen pillangók szárnyaira gyönyörű színeket varázsoltak.
Operaház „Nagyköveti” Programja Iskolánkban az Operaház „Nagyköveti” Programja október 1-vel a Zene Világnapja alkalmából megrendezett rendhagyó órákkal kezdődött, ahol az Operaház operaénekesei vezették be a gyerekeket ebbe a fantasztikus világba, remélve, hogy megszeretik a zenének ezt a műfaját is.

19.07.02.

Így kerek a világ! - EFOP tábor

Sorszám: EFOP 3.3.5-17-2017-00029

Típus: sporttábor, napközis, 2019-4-27

Név: Így kerek a világ!

Keretterv minta: Pattan a labda vagy újszerű labdajátékok

Időpont: 2019.06.24-28.

Helyszín: 6000 Kecskemét, Tóth László sétány 2.

Intézmény: Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolája

Létszám: 25 fő

Táborvezetők: Tarjányi Tamás vezetős pedagógus, Korsós-Szőke Tünde segítő pedagógus, Kollár Fanni Ingrid iksz tanuló

EFOPSPORT.01

A táborra való felkészülés volt talán a nehezebb feladat. A rengeteg papírmunka és az internetes felület kezelése bizony szokatlan egy testnevelőnek. A kezdeti nehézségek leküzdése után a gyakorlati feladatok elvégzése gyerekjátéknak tűnik most már, hogy vége a tábornak.

EFOPSPORT.06

Ez a tény is rávilágít, mennyire szükségük van a pedagógusoknak ehhez hasonló kihívásokra. Magam és a segítőim nevében is állíthatom, hogy sok odafigyelésre volt szükségünk, mind a tábor szakmai anyagának összerakása, mind a papírok előkészítése és rendberakása tekintetében.

EFOPSPORT.02

A tábort lépésről lépésre terveztük meg: könnyebbtől haladtunk a bonyolultig, illetve először egyéni, páros majd kiscsoportos feladatokkal folytattuk. Az iskolánkban a diákok szerencsés helyzetben vannak, hiszen számos sportjáték űzhető délutáni foglalkozások kereten belül: labdarúgás, kézilabda, kosárlabda, floorball. Igyekeztünk a tábor folyamán lehetőséget adni mindegyik sportág kipróbálására.

EFOPSPORT.05

A tábor főprofilja a kézilabda volt, mellette voltak kisebb etapok a többi sportág megismerésére: napindító foglalkozás, akadálypálya építése és „szabadlabda idő”. Utóbbi keretein belül felállítottuk az összes sportág pályáját, mindenki annyi időt tölthetett az adott pályán, amennyi akart.

EFOPSPORT.03

Szerencsére minden programelemet véghez tudtunk vinni. Egy kivétel történt. A nemezelés helyett más kézműves anyagot végeztünk. A pályázathoz kapott kézműves csomagból meg tudtuk oldani. A nemezelt labda helyett egy babát és egy képet készítettünk. A változást az indokolta, hogy a csarnokban nyáron mindig nagy a hőség, így a kimozdulást szakmailag fontosabbnak ítéltük, mint a nemezelést, ami viszont szintén költséges lett volna, így válaszút elé kerültünk. A kézműves foglalkozást végrehajtottuk, mert kötelező és nagyon élvezték a gyerekek, hogy saját maguk hoznak létre egy életre szóló emléket, de mellette egy szintén nagy élményt adó kalandparkos kimozdulást tudtunk véghez vinni.

EFOPSPORT.04

A tábor céljai és programjai teljesültek.

beisk20-21

jobbmenu

PENZUGY

mod_vvisit_counterMúlt hónapban193283

elerhetoseg

Ma, Lőrinc napja van. Holnap Zsuzsanna és Tiborc napja lesz.