péntek, július 19, 2019
Az állatmesék világa - EFOP tábor 2019. június 17-21. között első alkalommal került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül „Az állatmesék világa” című művészeti nevelés tábor. A táborban 25 gyermek vett részt iskolánk 1. és 2. évfolyamából.
Parádi tábor - EFOP A  táborban a közös erőkifejtés, a mozgáskoordinációs gyakorlatok által a gyerekek komplex fejlődésen mentek keresztül; a tisztelet, a megbecsülés, az akaraterő, a teherbíróképesség, a belső fegyelem kialakul, állóképességük, ügyességük folyamatosan javul. A versenyek és játékok során javul a gyerekek önismerete, együttműködő képessége, önkifejező képessége, kreativitása, alkotókészsége.
Ha én felnőtt volnék - EFOP TÁBOR A programban a gyerekek sokféle ajándékot és használati tárgyat kaptak a heti feladataikhoz, és a táborban sok-sok ajándékkal és mosollyal lettek gazdagabbak. A szülők elégedetten hozták minden nap gyermekeiket, és vitték haza a hét során. Sok-sok kép készült a heti eseményekről, melyből ízesítésképpen mutatunk néhányat.
Blog készítés rejtelmei - EFOP tábor Célunk volt ezek mellett, hogy a gyerekek legyenek képesek felismerni, megkülönböztetni a különböző típusú blogokat. Legyenek képesek a netikett szabályait betartva kommunikálni, véleményt kifejezni és sablonok alapján, vagy akár a nélkül saját, tematikus blogot vagy weboldalt létrehozni, arra tartalmat feltölteni.
Így kerek a világ! - EFOP tábor A tábor főprofilja a kézilabda volt, mellette voltak kisebb etapok a többi sportág megismerésére: napindító foglalkozás, akadálypálya építése és „szabadlabda idő”. Utóbbi keretein belül felállítottuk az összes sportág pályáját, mindenki annyi időt tölthetett az adott pályán, amennyi akart.
Összetartozás napja Ismét együtt énekelték a kecskeméti, nagyváradi és sepsiszentgyörgyi diákok a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt a nemzeti összetartozás napján tartott rendezvényen, a Rákóczi iskolában.
Anyák Napi műsor Az ötödik évfolyam idén első alakalommal köszöntötte együtt az édesanyákat, nagymamákat, dédnagymamákat anyák napja alkalmából. Egy csodálatos zenei csokorral készült iskolánk nagykórusa...
Fogódzó köszönő levél Ezúton szeretnénk megköszönni mindenkinek, akik támogatták a Gála támogatói jegy megvásárlásával az Egyesületet , valamint adójuk 1% - val is hozzájárultak a Fogódzó Gyermek Segélyezési Egyesületet működéséhez.
Bízunk benne,hogy jövőre sem feledkeznek meg adójuk 1% -ról.

19.06.05.

Összetartozás napja

rakocziiskolaenekles1

A kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában immár negyedik éve különleges módon, egy határokon átívelő közös énekléssel adnak valódi tartalmat a nemzeti összetartozás napi megemlékezésnek. Pirosba, fehérbe vagy zöldbe öltözve idén is levonult az egész iskola, közel 600 diák a sportcsarnokba, ahol skype segítségével “élőben kapcsolták” kivetítőkön a nagyváradi Szacsvay Imre és a sepsiszentgyörgyi Nicolae Colan Általános Iskolát (a nagyváradiak minden eddigi közös éneklésben részt vettek, a sepsiszentgyörgyiek viszont most először).

rakocziiskolaenekles3

A több száz diák és a pedagógusok együtt énekelték el a Himnuszt, a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt és a Székely himnuszt. A kecskeméti és az erdélyi gyerekek heves integetéssel köszöntek egymásnak.

rakocziiskolaenekles11

Borsos Andrea, az iskola pedagógusa, az esemény szervezője elmondta: fontosnak tartják, hogy a tanulók itthon és a határon túl is ismerjék a magyar történelmet, és együtt emlékezzenek, lelkileg kicsit együtt legyenek ezen a napon.

rakocziiskolaenekles23

Cikk forrása: baon.hu - Hraskó István

Képek forrása: baon.hu - Bús Csaba

Cikk, videó és galéria: Tavaszi szél vizet áraszt – több százan énekelték a népdalt (videó, galéria) - baon.hu

Cikk és galéria: Határon túli gyerekekkel együtt ünnepeltek a Rákóczi diákjai - hiros.hu

Ma, Emília napja van. Holnap Illés napja lesz.