hétfő, augusztus 10, 2020
Menő menzák Menő menzák az iskolákban – Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok pályázat lehetőséget biztosított, hogy egy éven keresztül rendezvények, vendégelőadók színesítsék hétköznapjainkat. Programjaink népszerűek voltak a diákok és a szülői közösség körében is. A pályázatban vállalt programok megvalósítása sikeresen lezárult.
Fontos információk A tanáv hátralevő részével, tankönyvek visszaszolgáltatásával, ballagással, bizonyítványok kiosztályával, ügyelettel és felzárkóztatássak kapcsolatos fontos információk olvashatók itt...
Ebéd rendelési lehetőség Kérjük a szülőket, ha igényt tartanak az ebéd elvitelére, vagy az iskolai ügyelet igénybevétele mellett az étkezésre is azt május 27-én 16 óráig a közétkeztetési ügyintézőnél jelezzék!
Beiratkozás 2020/21. tanévre Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2020/2021. tanévre történő általános iskolai beíratásokra a rendkívüli helyzettre való tekintettel rendhagyó módon kerül lebonyolításra. Minden ezzel kapcsolatos részletet elolvashat az alábbi cikkben..
Adatkezelési tájékoztató Tisztelt Szülők! Két fontos dokumentumot olvasható itt a digitális oktatás során alkalmazott adatkezelési előírásokról.
Szülői tájékoztató Tisztelt Szülők! A koronavírus járvány terjedése miatt kialakult intézkedésekről és egyéb fontos információkról fogunk itt mindig tájékoztatást adni... AZ EBÉDBEFIZETÉS JELENLEG SZÜNETEL!
Szabadidős foglalkozás 03.04.  Március 4-én a Rákóczis Szerdák keretén belül szabadidős foglalkozásokon vehettek részt az óvodások. A kézműves foglalkozáson a gyerekek a HÁROM Pillangó című mese hallgatása közben a színtelen pillangók szárnyaira gyönyörű színeket varázsoltak.
Operaház „Nagyköveti” Programja Iskolánkban az Operaház „Nagyköveti” Programja október 1-vel a Zene Világnapja alkalmából megrendezett rendhagyó órákkal kezdődött, ahol az Operaház operaénekesei vezették be a gyerekeket ebbe a fantasztikus világba, remélve, hogy megszeretik a zenének ezt a műfaját is.

19.06.05.

Összetartozás napja

Ismét együtt énekelték a kecskeméti, nagyváradi és sepsiszentgyörgyi diákok a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt a nemzeti összetartozás napján tartott rendezvényen, a Rákóczi iskolában.

rakocziiskolaenekles1

A kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában immár negyedik éve különleges módon, egy határokon átívelő közös énekléssel adnak valódi tartalmat a nemzeti összetartozás napi megemlékezésnek. Pirosba, fehérbe vagy zöldbe öltözve idén is levonult az egész iskola, közel 600 diák a sportcsarnokba, ahol skype segítségével “élőben kapcsolták” kivetítőkön a nagyváradi Szacsvay Imre és a sepsiszentgyörgyi Nicolae Colan Általános Iskolát (a nagyváradiak minden eddigi közös éneklésben részt vettek, a sepsiszentgyörgyiek viszont most először).

rakocziiskolaenekles3

A több száz diák és a pedagógusok együtt énekelték el a Himnuszt, a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt és a Székely himnuszt. A kecskeméti és az erdélyi gyerekek heves integetéssel köszöntek egymásnak.

rakocziiskolaenekles11

Borsos Andrea, az iskola pedagógusa, az esemény szervezője elmondta: fontosnak tartják, hogy a tanulók itthon és a határon túl is ismerjék a magyar történelmet, és együtt emlékezzenek, lelkileg kicsit együtt legyenek ezen a napon.

rakocziiskolaenekles23

Cikk forrása: baon.hu - Hraskó István

Képek forrása: baon.hu - Bús Csaba

Cikk, videó és galéria: Tavaszi szél vizet áraszt – több százan énekelték a népdalt (videó, galéria) - baon.hu

Cikk és galéria: Határon túli gyerekekkel együtt ünnepeltek a Rákóczi diákjai - hiros.hu

beisk20-21

jobbmenu

PENZUGY

mod_vvisit_counterMúlt hónapban193283

elerhetoseg

Ma, Lőrinc napja van. Holnap Zsuzsanna és Tiborc napja lesz.