szombat, október 19, 2019
Október 6-i megemlékezés Az iskolai rádiós megemlékezés után iskolánk 8.a osztályos tanulóinak műsorával emlékeztünk a mártír miniszterelnökre. A tanulókat felkészítette, a műsort összeállította Dávidné Fekete Ildikó.
Az Operaház Nagykövetei Iskolánk az idei tanévben az „Operaház Nagykövetei programban” vesz részt. Ennek keretében először a Zene Világnapja alkalmából október 1-én vendégeskedtek a Magyar Állami Operaház művészei Szebeni Etelka és Ambrus Ákos operaénekesek nálunk. Az opera nem kifejezetten könnyű műfajba tartozó zene, ezért nehezebb megszerettetni a fiatalsággal.
Állatok világnapja Az állatok világnapját 1931 óta ünneplik a világon, minden esztendőben Szent Ferenc emléknapján, október 4-én. A rendalapító Assisi Szent Ferenc a legenda szerint nemcsak értette az állatok nyelvét, hanem beszélgetett is velük. Azt hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket, legyen az élő vagy élettelen.
Magyar Népmese Napja Iskolánkban ez a hét is vidáman kezdődött.   Szeptember 30-án a Magyar Népmese Napja alkalmából az alsó tagozatos diákok évfolyamtársaiknak egy-egy mesét adtak elő. A közönség önfeledten szórakozott, minden osztály türelemmel várta, hogy bemutathassa előadását.
Kisboldogasszony ünnepe Kisboldogasszony ünnepe alkalmából a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Fornetti Pékség felajánlásával iskolánk alsó tagozatos diákjai szeptember 9-én ajándékcsomagot kaptak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársaitól.
Tanév rendje 2019/2020 A tanév rendje olvasható itt. Szülői értekezletek, fogadóórák, szünetek, rendezvények és minden fontos dátum...
Az állatmesék világa - EFOP tábor 2019. június 17-21. között első alkalommal került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül „Az állatmesék világa” című művészeti nevelés tábor. A táborban 25 gyermek vett részt iskolánk 1. és 2. évfolyamából.
Parádi tábor - EFOP A  táborban a közös erőkifejtés, a mozgáskoordinációs gyakorlatok által a gyerekek komplex fejlődésen mentek keresztül; a tisztelet, a megbecsülés, az akaraterő, a teherbíróképesség, a belső fegyelem kialakul, állóképességük, ügyességük folyamatosan javul. A versenyek és játékok során javul a gyerekek önismerete, együttműködő képessége, önkifejező képessége, kreativitása, alkotókészsége.

19.04.08.

Nemzetközi találkozó iskolánkban

2019. április. 8-12-e között 30 tanulót látunk vendégül Izlandról, Dániából, Finnországból, Ciprusról és Spanyolországból a „Together- strong and safe” című Európai Uniós támogatású Erasmus+ KA2 iskolai együttműködési projekt első évét záró tanulási/tanítási/képzései tevékenységek keretében. A külföldi vendégek 12 magyar hatodikos tanulóval fognak együtt dolgozni angol nyelven.

Hétfőn Fáriné Boros Erika tagintézmény-vezető és Molnárné Földes Ágnes tagintézményvezető-helyette köszönti a vendégeket az iskolában, majd átadják az ajándékot, a projekt logójával díszített pólót, amelyet a vendégek a zárórendezvényen is viselnek majd.

CIMLAP

A projekt egyik célja, hogy a tanulók megismerjék egymás országainak kulturális örökségeit, így a tanulók prezentációt készítenek, játékos feladatokkal, és egy új, kulturális társasjáték kipróbálásával bővítik ismereteiket. Szerdán az iskola aulájában Dr. Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester úr részvételével ünnepélyesen megnyitjuk a „Kulturális örökségünk” című kiállítást, ahol minden ország képviselői megmutatják a jellegzetes népviseletüket és ételeiket, valamint az általuk készített képzőművészeti alkotásokat.

A projekt másik célja, hogy az iskolai zaklatást megelőzéséhez közösen lépjünk fel hatékonyan. Csütörtökön a tanulók olyan kooperatív játékokkal ismerkednek meg, amelyek erősítik azokat az emberi értékeket, amelyek az iskolai zaklatás megelőzéséhez erősíteni kell, így az empátia, együttműködés, tisztelet, barátság, tolerancia és bátorság. A tanulók ezeket az értékeket puzzle formájában jelenítik meg, amelyekből itt fognak hat új puzzle-t alkotni.

A 14 külföldi kollégának bemutatjuk az iskolánkban folyó munkát, valamint a boldog osztály program működését, szakmailag tapasztalatokat cserélünk és megbeszéljük a projekt következő évének feladatait.

A hét folyamán sok idő adódik arra, hogy a külföldi tanulók ellátogassanak a Szórakaténusz Játszóházba, a Népi Iparművészeti Múzeumba, a Leskowszky Hangszergyűjteménybe, a szabadidőközpontban fognak sárkányhajózni, és együtt kirándulnak Budapestre és Visegrádra, valamint a szabadszállási Biczó Csárdába is.

Pénteken a külföldi tanulók és tanárok is részt fognak venni a Fogódzó rendezvényén, zenés bemutatóval készülnek, hogy az iskola minden tanulója, tanára és a vendégek is megismerhessék a kultúrájukat. A rendezvényt pedig a projekt dalával fogják zárni a vendégek együtt a magyar tanulókkal.

Mindenki szeretettel várunk a kiállítás megtekintésére és a gálaműsorra!

Kaszab Éva

projektkoordinátor

puzzle

A magyar puzzle a magyar népmesékkel jeleníti meg az emberi értékeket.

(Pestiné Csábi Andrea tanárnő alkotása a rajzszakkörös tanulókkal)

beisk20-21

mod_vvisit_counterEzen héten20722

Ma, Nándor napja van. Holnap Vendel és Irén napja lesz.