kedd, augusztus 20, 2019
Fontos dátumok iskolakezdésre Első tanítási nap: Szeptember 2. kedd Tanévnyitó ünnepély: 2019. szeptember 2. 8:00
( Ünneplő ruha! )  2. órától tanítás lesz. Javítóvizsgák időpontjai:  Augusztus 26.
Az állatmesék világa - EFOP tábor 2019. június 17-21. között első alkalommal került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül „Az állatmesék világa” című művészeti nevelés tábor. A táborban 25 gyermek vett részt iskolánk 1. és 2. évfolyamából.
Parádi tábor - EFOP A  táborban a közös erőkifejtés, a mozgáskoordinációs gyakorlatok által a gyerekek komplex fejlődésen mentek keresztül; a tisztelet, a megbecsülés, az akaraterő, a teherbíróképesség, a belső fegyelem kialakul, állóképességük, ügyességük folyamatosan javul. A versenyek és játékok során javul a gyerekek önismerete, együttműködő képessége, önkifejező képessége, kreativitása, alkotókészsége.
Ha én felnőtt volnék - EFOP TÁBOR A programban a gyerekek sokféle ajándékot és használati tárgyat kaptak a heti feladataikhoz, és a táborban sok-sok ajándékkal és mosollyal lettek gazdagabbak. A szülők elégedetten hozták minden nap gyermekeiket, és vitték haza a hét során. Sok-sok kép készült a heti eseményekről, melyből ízesítésképpen mutatunk néhányat.
Blog készítés rejtelmei - EFOP tábor Célunk volt ezek mellett, hogy a gyerekek legyenek képesek felismerni, megkülönböztetni a különböző típusú blogokat. Legyenek képesek a netikett szabályait betartva kommunikálni, véleményt kifejezni és sablonok alapján, vagy akár a nélkül saját, tematikus blogot vagy weboldalt létrehozni, arra tartalmat feltölteni.
Így kerek a világ! - EFOP tábor A tábor főprofilja a kézilabda volt, mellette voltak kisebb etapok a többi sportág megismerésére: napindító foglalkozás, akadálypálya építése és „szabadlabda idő”. Utóbbi keretein belül felállítottuk az összes sportág pályáját, mindenki annyi időt tölthetett az adott pályán, amennyi akart.
Összetartozás napja Ismét együtt énekelték a kecskeméti, nagyváradi és sepsiszentgyörgyi diákok a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt a nemzeti összetartozás napján tartott rendezvényen, a Rákóczi iskolában.
Anyák Napi műsor Az ötödik évfolyam idén első alakalommal köszöntötte együtt az édesanyákat, nagymamákat, dédnagymamákat anyák napja alkalmából. Egy csodálatos zenei csokorral készült iskolánk nagykórusa...

19.04.08.

Nemzetközi találkozó iskolánkban

2019. április. 8-12-e között 30 tanulót látunk vendégül Izlandról, Dániából, Finnországból, Ciprusról és Spanyolországból a „Together- strong and safe” című Európai Uniós támogatású Erasmus+ KA2 iskolai együttműködési projekt első évét záró tanulási/tanítási/képzései tevékenységek keretében. A külföldi vendégek 12 magyar hatodikos tanulóval fognak együtt dolgozni angol nyelven.

Hétfőn Fáriné Boros Erika tagintézmény-vezető és Molnárné Földes Ágnes tagintézményvezető-helyette köszönti a vendégeket az iskolában, majd átadják az ajándékot, a projekt logójával díszített pólót, amelyet a vendégek a zárórendezvényen is viselnek majd.

CIMLAP

A projekt egyik célja, hogy a tanulók megismerjék egymás országainak kulturális örökségeit, így a tanulók prezentációt készítenek, játékos feladatokkal, és egy új, kulturális társasjáték kipróbálásával bővítik ismereteiket. Szerdán az iskola aulájában Dr. Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester úr részvételével ünnepélyesen megnyitjuk a „Kulturális örökségünk” című kiállítást, ahol minden ország képviselői megmutatják a jellegzetes népviseletüket és ételeiket, valamint az általuk készített képzőművészeti alkotásokat.

A projekt másik célja, hogy az iskolai zaklatást megelőzéséhez közösen lépjünk fel hatékonyan. Csütörtökön a tanulók olyan kooperatív játékokkal ismerkednek meg, amelyek erősítik azokat az emberi értékeket, amelyek az iskolai zaklatás megelőzéséhez erősíteni kell, így az empátia, együttműködés, tisztelet, barátság, tolerancia és bátorság. A tanulók ezeket az értékeket puzzle formájában jelenítik meg, amelyekből itt fognak hat új puzzle-t alkotni.

A 14 külföldi kollégának bemutatjuk az iskolánkban folyó munkát, valamint a boldog osztály program működését, szakmailag tapasztalatokat cserélünk és megbeszéljük a projekt következő évének feladatait.

A hét folyamán sok idő adódik arra, hogy a külföldi tanulók ellátogassanak a Szórakaténusz Játszóházba, a Népi Iparművészeti Múzeumba, a Leskowszky Hangszergyűjteménybe, a szabadidőközpontban fognak sárkányhajózni, és együtt kirándulnak Budapestre és Visegrádra, valamint a szabadszállási Biczó Csárdába is.

Pénteken a külföldi tanulók és tanárok is részt fognak venni a Fogódzó rendezvényén, zenés bemutatóval készülnek, hogy az iskola minden tanulója, tanára és a vendégek is megismerhessék a kultúrájukat. A rendezvényt pedig a projekt dalával fogják zárni a vendégek együtt a magyar tanulókkal.

Mindenki szeretettel várunk a kiállítás megtekintésére és a gálaműsorra!

Kaszab Éva

projektkoordinátor

puzzle

A magyar puzzle a magyar népmesékkel jeleníti meg az emberi értékeket.

(Pestiné Csábi Andrea tanárnő alkotása a rajzszakkörös tanulókkal)

mod_vvisit_counterMúlt hónapban122051

Ma, István napja van. Holnap Sámuel és Hajna napja lesz.