vasárnap, augusztus 18, 2019
Fontos dátumok iskolakezdésre Első tanítási nap: Szeptember 2. kedd Tanévnyitó ünnepély: 2019. szeptember 2. 8:00
( Ünneplő ruha! )  2. órától tanítás lesz. Javítóvizsgák időpontjai:  Augusztus 26.
Az állatmesék világa - EFOP tábor 2019. június 17-21. között első alkalommal került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül „Az állatmesék világa” című művészeti nevelés tábor. A táborban 25 gyermek vett részt iskolánk 1. és 2. évfolyamából.
Parádi tábor - EFOP A  táborban a közös erőkifejtés, a mozgáskoordinációs gyakorlatok által a gyerekek komplex fejlődésen mentek keresztül; a tisztelet, a megbecsülés, az akaraterő, a teherbíróképesség, a belső fegyelem kialakul, állóképességük, ügyességük folyamatosan javul. A versenyek és játékok során javul a gyerekek önismerete, együttműködő képessége, önkifejező képessége, kreativitása, alkotókészsége.
Ha én felnőtt volnék - EFOP TÁBOR A programban a gyerekek sokféle ajándékot és használati tárgyat kaptak a heti feladataikhoz, és a táborban sok-sok ajándékkal és mosollyal lettek gazdagabbak. A szülők elégedetten hozták minden nap gyermekeiket, és vitték haza a hét során. Sok-sok kép készült a heti eseményekről, melyből ízesítésképpen mutatunk néhányat.
Blog készítés rejtelmei - EFOP tábor Célunk volt ezek mellett, hogy a gyerekek legyenek képesek felismerni, megkülönböztetni a különböző típusú blogokat. Legyenek képesek a netikett szabályait betartva kommunikálni, véleményt kifejezni és sablonok alapján, vagy akár a nélkül saját, tematikus blogot vagy weboldalt létrehozni, arra tartalmat feltölteni.
Így kerek a világ! - EFOP tábor A tábor főprofilja a kézilabda volt, mellette voltak kisebb etapok a többi sportág megismerésére: napindító foglalkozás, akadálypálya építése és „szabadlabda idő”. Utóbbi keretein belül felállítottuk az összes sportág pályáját, mindenki annyi időt tölthetett az adott pályán, amennyi akart.
Összetartozás napja Ismét együtt énekelték a kecskeméti, nagyváradi és sepsiszentgyörgyi diákok a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt a nemzeti összetartozás napján tartott rendezvényen, a Rákóczi iskolában.
Anyák Napi műsor Az ötödik évfolyam idén első alakalommal köszöntötte együtt az édesanyákat, nagymamákat, dédnagymamákat anyák napja alkalmából. Egy csodálatos zenei csokorral készült iskolánk nagykórusa...

19.03.22.

Rákóczi nyomában kirándulás

A Honvédelmi Sportszövetség pályázatának részeként március 19-20-án 40 rákóczis diák indult útnak, hogy a fejedelem életében fontos szerepet játszó várakat látogassanak meg. Az utazás előtt kiselőadásokat készítettek a várak történetéről.

fotok.01

Az első vár Regéc volt, ahová meredek lejtőn kellett felmászni. A vár területén régészeti kutatások folynak, ezért csak néhány bástyát tudtunk megmászni. A kilátás lenyűgöző volt.

fotok.03

Következő várunk Füzér volt, amely a Perényi család birtoka volt. A várban élvezetes előadást hallottunk a vár történetéről az animátortól.

IMG 8622

A várat az utóbbi időben újították fel Uniós támogatásból, ezért Magyarország egyik legszebb vára lett. Az egyes szobákban bepillantást nyertünk a korabeli emberek életébe.

fotok.04

Késő este érkeztünk a szállásra, ahol a finom a vacsora után honfoglaló társasjátékkal játszottunk.

fotok.08

Másnap indultunk Sárospatakra, ahol a palota előtt álló lovas Rákóczi-szobornál elhelyeztük a koszorút, meghallgattuk a vár történetéről készült tanulói előadást.

fotok.09

Körbesétáltunk a palotán, majd bejártuk a vártornyot, amelyről az idegenvezető számos érdekes történetet mesélt a csoportnak.

fotok.10

Délután a lovasfarmra látogattunk, ahol a lovak lecsutakolása után lovagolhattak is a gyerekek. A fiúk fociztak, falat másztak és kipróbálták az íjászatot is.

IMG 8615

Kora délután indultunk haza, tele élményekkel és új tudással gazdagodva.

IMG 8617

A kirándulást a Honvédelmi Sportszövetség támogatta:

logo color

mod_vvisit_counterMúlt hónapban122051

Ma, Ilona napja van. Holnap Huba napja lesz.