kedd, július 23, 2019
Az állatmesék világa - EFOP tábor 2019. június 17-21. között első alkalommal került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül „Az állatmesék világa” című művészeti nevelés tábor. A táborban 25 gyermek vett részt iskolánk 1. és 2. évfolyamából.
Parádi tábor - EFOP A  táborban a közös erőkifejtés, a mozgáskoordinációs gyakorlatok által a gyerekek komplex fejlődésen mentek keresztül; a tisztelet, a megbecsülés, az akaraterő, a teherbíróképesség, a belső fegyelem kialakul, állóképességük, ügyességük folyamatosan javul. A versenyek és játékok során javul a gyerekek önismerete, együttműködő képessége, önkifejező képessége, kreativitása, alkotókészsége.
Ha én felnőtt volnék - EFOP TÁBOR A programban a gyerekek sokféle ajándékot és használati tárgyat kaptak a heti feladataikhoz, és a táborban sok-sok ajándékkal és mosollyal lettek gazdagabbak. A szülők elégedetten hozták minden nap gyermekeiket, és vitték haza a hét során. Sok-sok kép készült a heti eseményekről, melyből ízesítésképpen mutatunk néhányat.
Blog készítés rejtelmei - EFOP tábor Célunk volt ezek mellett, hogy a gyerekek legyenek képesek felismerni, megkülönböztetni a különböző típusú blogokat. Legyenek képesek a netikett szabályait betartva kommunikálni, véleményt kifejezni és sablonok alapján, vagy akár a nélkül saját, tematikus blogot vagy weboldalt létrehozni, arra tartalmat feltölteni.
Így kerek a világ! - EFOP tábor A tábor főprofilja a kézilabda volt, mellette voltak kisebb etapok a többi sportág megismerésére: napindító foglalkozás, akadálypálya építése és „szabadlabda idő”. Utóbbi keretein belül felállítottuk az összes sportág pályáját, mindenki annyi időt tölthetett az adott pályán, amennyi akart.
Összetartozás napja Ismét együtt énekelték a kecskeméti, nagyváradi és sepsiszentgyörgyi diákok a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt a nemzeti összetartozás napján tartott rendezvényen, a Rákóczi iskolában.
Anyák Napi műsor Az ötödik évfolyam idén első alakalommal köszöntötte együtt az édesanyákat, nagymamákat, dédnagymamákat anyák napja alkalmából. Egy csodálatos zenei csokorral készült iskolánk nagykórusa...
Fogódzó köszönő levél Ezúton szeretnénk megköszönni mindenkinek, akik támogatták a Gála támogatói jegy megvásárlásával az Egyesületet , valamint adójuk 1% - val is hozzájárultak a Fogódzó Gyermek Segélyezési Egyesületet működéséhez.
Bízunk benne,hogy jövőre sem feledkeznek meg adójuk 1% -ról.

16.10.24.

Rákóczis-szerda

Kedves Szülők!

Az iskolakezdés nehézségeinek könnyebbé tételében szeretnénk Önöknek segíteni Rákóczis-szerda programsorozatunkkal, melynek keretében 2017 november 15.-től iskola-előkészítő foglalkozásokkal, és szabadidős tevékenységekkel igyekszünk kellemes „iskolás” perceket szerezni a nagycsoportos óvodásoknak.

rakoczis szerda 01

A foglalkozásokra jelentkezni lehet a mellékelt nyilatkozat kitöltésével és az iskola titkárságára való eljuttatásával – személyesen vagy email-ban ( Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. ).

Nyilatkozat

III.21.

rakoczis szerda 10

Iskolaváró Sulikuckó

A foglalkozásokat a leendő elsős pedagógusok vezetik.

XI. 15.

I.31.

XI. 29.

II.14.

XII. 13.

II.28.

I. 17.

III.14

rakoczis szerda 11

Javasoljuk a foglalkozásainkon való részvételt, mert:

• A gyermekek még az iskolába lépés előtt megismerkedhetnek tanítóikkal és egymással is.
  • Felfedezhetik az iskola épületét, környezetét.
  • A játékos foglakozások során fokozatosan hozzászokhatnak az iskolai módszerekhez.
  • Az osztály kiválasztása előtt kiderül, hogy a gyermek érdeklődése és adottságai melyik osztály kínálatához állnak közelebb, megkönnyítve ezzel a szülők döntését.
  • Kialakulhatnak olyan csoportkohéziós jellemzők, amelyek elősegítik a gyermek beilleszkedését a közösségbe.

rakoczis szerda 08

Szeretettel várjuk a nagycsoportos óvodásokat.

Tanító nénik

Ma, Lenke napja van. Holnap Kinga és Kincső napja lesz.