kedd, július 27, 2021
image image image image image image image image
Díjátadás Intézményünk a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola még februárban meghirdetett egy rajzversenyt a leendő első osztályos gyerekek körében. A megadott téma a kedvenc farsangi jelmezem volt. A rajzversenyre beérkezett alkotásokból az iskola kiállítást rendezett. A rajzokat a főbejárat melletti ablakokon lehetett megcsodálni.
Sikeres nyelvvizsgák A 2020/2021. tanévben több sikeres nyelvvizsgát tettek tanulóink. Szívből gratulálunk a kiemelkedő teljesítményükhöz.
Újra! Használom! Újrahasználom! Mindannyian törekszünk, hogy minél kevesebb hulladékot halmozzunk fel. A kreatív újrahasznosítás jegyében iskolánk 2.a osztályos tanulói kihívással egybekötött kiállítást rendezett, melyen hat osztály vett részt.
Mobiltelefon gyűjtő akció Sikeresen zárult a meghirdetett mobiltelefon gyűjtő akció. Diákjaink és szüleik komolyan vették a felhívást, sok telefon került a dobozba. Jó érzés, hogy ezzel is hozzájárulhattunk környezetünk megóvásához. Iskolánk elkötelezett környezetvédő.
Tudásbajnokság eredmények A Tudásbajnokság 2020/2021.-es tanév eredményei olvashatók itt.
Petőfi Sándor Szavalóverseny Iskolánk idén is megrendezte a városi szintű Petőfi Sándor Szavalóversenyt. A vírushelyzetre való tekintettel már 2. alkalommal került sor online verseny megrendezésére. A pandémia ellenére, a tanulók nagy számban jelentkeztek a megmérettetésre, a versmondók összesen 10 kecskeméti iskolából küldték be szavazataikat.
Mobiltelefon-gyűjtő verseny Iskolánkban használt mobiltelefon-gyűjtó versenyt hírdetünk meg. 2021 május 10 - június 15. között. A verseny az osztályok között zajlik, a legeredményesebbeket díjazzuk. További részletek a cikkben.
„Tavaszi nagytakarítás” az Érzékelések kertjében. Az Érzékelések kertje a Szent László Lions Club tagjai által ültetett, most virágzó japáncseresznyefás Aomori park közvetlen folytatása, melyet 2020 őszén épített meg a klub, és mely befejezése ez év nyarára várható.

21.06.11.

Tudásbajnokság eredmények

Tudásbajnokság eredmények 2020/2021. tanév

tudasbajnoksag.13

I.félév eredményei:

Kis Tibor 1.b osztály: Arany fokozat (matematika)

Szabadi Adél 1.osztály:Arany fokozat (irodalom, szövegértés)

Horváth Alex 2.b osztály: Ezüst fokozat (irodalom, szövegértés)

Kulcsár Léna Tamara 2.a osztály: Arany fokozat (matematika)

Pénzes Koppány 4.a osztály: bronz fokozat (matematika)

Sándor Csenge 4.b osztály:Arany fokozat (irodalom, szövegértés)

Szabadi Hanna 4.a osztály:Arany fokozat (anyanyelv)

Szénási Dorina 4.a osztály: Arany fokozat (környezetismeret)

Pénzes Blanka 5.b osztály: bronz fokozat (természetismeret)

Pénzes Ferenc János 8.d osztály:bronz fokozat(matematika)

II.félév eredményei:

Kis Tibor 1.b osztály: bronz fokozat (matematika)

Szabadi Adél 1.osztály:Arany fokozat (irodalom, szövegértés)

Horváth Alex 2.b osztály: Ezüst fokozat+Ezüst fokozat (irodalom, szövegértés;matematika)

Horváth József Boldizsár 2.a osztály:Arany és Ezüst fokozat (matematika, irodalom-szövegértés)

Kulcsár Léna Tamara 2.a osztály: Ezüst fokozat (matematika)

Sándor Csenge 4.b osztály:Ezüst fokozat (irodalom, szövegértés)

Szabadi Hanna 4.a osztály:Ezüst fokozat (anyanyelv)

Szénási Dorina 4.a osztály: Bronz fokozat (környezetismeret)

Czakker Ferenc 8.b osztály:Arany fokozat (történelem)

Ferenczi-Nagy András 8.d osztály: Arany fokozat (történelem)

Megyei forduló eredményei:

Kis Tibor, matematika, 2.helyezés

Horváth József Boldizsár, irodalom-szövegértés, 11.helyezés

Horváth József Boldizsár, matematika, 9. helyezés

Sándor Csenge, irodalom-szövegértés, 12.helyezés

Szabadi Hanna, anyanyelv, 6.helyezés

Szénási Dorina, környezetismeret, 13. helyezés

Czakker Ferenc, történelem, 2. helyezés

Ferenczi-Nagy András, történelem, 1. helyezés: ezzel bejutott az országos döntőbe!! Eredmény hamarosan…

Minden indulónak GRATULÁLUNK! Eredményeikre méltán büszkék vagyunk!

Ki olvas minket?

Oldalainkat 48 vendég böngészi
Ma, Olga és Liliána napja van. Holnap Szabolcs és Alina napja lesz.