péntek, szeptember 29, 2023
image image image image image image image image
Állatok világnapja A közelgő Állatok világnapja alkalmából a 6. a osztály szeptember 22-én látogatást tett a Kecskeméti Vadaskertben, amely egyben az Iskolások Hete is volt.
Tanév rendje 2023/2024 A tanév rendje olvasható itt. Szülői értekezletek, fogadóórák, szünetek, rendezvények és minden fontos dátum...
Matematika tehetséggondozó Iskolánkban a kezdetek óta központi helyet foglal el a tehetséggondozás. A Matematika Tehetséggondozó Versenyt minden évben megszervezzük. Idén is sok ügyes, tehetséges diák indult el rajta. Tanulóink nagyon lelkesek voltak, amit az eredmények is mutatnak. A negyedik évfolyamban még holtverseny is kialakult a második helyért.
Kecskemét Város Polgára Leszek Idén 28. alkalommal rendezte meg a Béke Átalános iskola a „Kecskemét Város Polgára Leszek” elnevezésű Városi szintű helytörténeti versenyt. A kezdetek óta jelen vagyunk ezen a versenyen is, a történelmet, városunkat szerető, ismerő diákjaink idén is megküzdöttek a helyezésért.
Simonyi Verseny Idén is megrendezésre került a XXVI. Kárpát-medencei Simonyi Zsigmond helyesírási verseny, melyen az erdélyi, kárpátaljai, felvidéki és vajdasági diákokkal együtt, a több mint tizenhétezer versenyző között iskolánk tanulói is részt vettek...
Népdaléneklési versen 1-2. évf. Iskolánk hagyományai közé tartozik a népdaléneklés is. Idén a 1-2. évfolyamos tanulók körében május utolsó napján 31-én került megrendezésre. Sok szép magyar népdalt halottunk a gyerekek előadásában, nagyon szépen énekelték a kiválasztott dalukat.
Határtalanul blog A Határtalanul! pályázat kiírását követően tanáraink rövid tanakodás után úgy döntöttek, pályáznak egy 5 napos Erdélyi kirándulásra, nekünk akkor még 6-os diákoknak. Már 7-esként, a tanév elején tudtuk meg, hogy nyertünk és a tanév végén 44 diák 5 tanárral elutazhat 5 napra Erdélybe.
Közös kerítésfestés Iskolánk a Kecskeméti II.Rákóczi Ferenc Általános Iskola idén is  megtartotta a tavaszi nagytakarítást. A szülők levágták, igazították a  növényzetet, a gyerekek takarítottak. Ezek voltak az előmunkálatok a  mai, szombati napnak, amikor a kerítés lecsiszolása után jöhetett a  kerítésfestés és még egy kis virágültetés is belefért.


Tudásbajnokság eredmények

Tudásbajnokság eredmények 2020/2021. tanév

tudasbajnoksag.13

I.félév eredményei:

Kis Tibor 1.b osztály: Arany fokozat (matematika)

Szabadi Adél 1.osztály:Arany fokozat (irodalom, szövegértés)

Horváth Alex 2.b osztály: Ezüst fokozat (irodalom, szövegértés)

Kulcsár Léna Tamara 2.a osztály: Arany fokozat (matematika)

Pénzes Koppány 4.a osztály: bronz fokozat (matematika)

Sándor Csenge 4.b osztály:Arany fokozat (irodalom, szövegértés)

Szabadi Hanna 4.a osztály:Arany fokozat (anyanyelv)

Szénási Dorina 4.a osztály: Arany fokozat (környezetismeret)

Pénzes Blanka 5.b osztály: bronz fokozat (természetismeret)

Pénzes Ferenc János 8.d osztály:bronz fokozat(matematika)

II.félév eredményei:

Kis Tibor 1.b osztály: bronz fokozat (matematika)

Szabadi Adél 1.osztály:Arany fokozat (irodalom, szövegértés)

Horváth Alex 2.b osztály: Ezüst fokozat+Ezüst fokozat (irodalom, szövegértés;matematika)

Horváth József Boldizsár 2.a osztály:Arany és Ezüst fokozat (matematika, irodalom-szövegértés)

Kulcsár Léna Tamara 2.a osztály: Ezüst fokozat (matematika)

Sándor Csenge 4.b osztály:Ezüst fokozat (irodalom, szövegértés)

Szabadi Hanna 4.a osztály:Ezüst fokozat (anyanyelv)

Szénási Dorina 4.a osztály: Bronz fokozat (környezetismeret)

Czakker Ferenc 8.b osztály:Arany fokozat (történelem)

Ferenczi-Nagy András 8.d osztály: Arany fokozat (történelem)

Megyei forduló eredményei:

Kis Tibor, matematika, 2.helyezés

Horváth József Boldizsár, irodalom-szövegértés, 11.helyezés

Horváth József Boldizsár, matematika, 9. helyezés

Sándor Csenge, irodalom-szövegértés, 12.helyezés

Szabadi Hanna, anyanyelv, 6.helyezés

Szénási Dorina, környezetismeret, 13. helyezés

Czakker Ferenc, történelem, 2. helyezés

Ferenczi-Nagy András, történelem, 1. helyezés: ezzel bejutott az országos döntőbe!! Eredmény hamarosan…

Minden indulónak GRATULÁLUNK! Eredményeikre méltán büszkék vagyunk!

Ki olvas minket?

Oldalainkat 147 vendég böngészi
Ma, Mihály napja van. Holnap Jeromos napja lesz.