A látogatás célja, hogy a tanulók megismerjék egymást kultúráját, közös programokon vegyenek részt, ezáltal is gyakorolják az idegen nyelvet.
A csoport az első napon körbejárta az iskola épületét, majd angol órákon vett részt a nyolcadikosokkal. A délutánt a szabadidő parkban töltötték.
A második napon délelőtt Kecskemét nevezetességeit tekintették meg, többek között a Városháza dísztermét és az interaktív kiállítást, majd krumplis lángost készítettek az iskola konyhájában.
Délután az iskolánkban rendezett városi, országismereti versenyen mutatták be prezentációjukat Szlovénia hagyományairól.
Szerdán a csoport Budapestre látogatott, ahol a Hősök-terén, majd a Városligetben sétáltak, majd egy hajókiránduláson nézték meg Buda és Pest legszebb látnivalóit. A napot Fényművészeti Múzeum kiállítással zárták.
Csütörtökön részt vettek a Rákóczis megemlékezésen, az ötödikesekkel hagymányos ételeket bemutató étlapokat készítettek, majd a hetedikesekkel, vegyes csapatokban tették próbára tudásukat az Európai Unió országairól. Ének órán magyarul tanulták meg a Tavaszi szél és a Nád a házam teteje című népdalokat. Délután a Leskovszyk Hangszermúzeumot tekintették meg, ahol többféle hangszert is kipróbáltak a szlovén diákok. Délután vidám, táncos összejövetelen találkoztak a magyar és a szlovén tanulók.
Az utolsó napon online quizt és szabaduló szobákat készítettek párban a hatodikos magyar és a szlovén tanulók az Európai Unió tagországairól. Délelőtt a húsvéti néphagyományt megismerve a Népművészeti Múzeumban festettek húsvéti tojásokat.
A szlován csoport péntek este utazott haza sok emlékkel, azonban a közös munka folytatódik, hiszen 22 magyar tanuló fog ellátogatni a szlován partneriskolába 2024. április 22-26-a között az iskola Erasmus+ akkreditációs pályzatának keretében.
Kaszab Éva
koordinátor