szerda, március 22, 2023
image image image image image image image image
Petőfi 200 Versillusztrációk Iskolánk februárban rajzpályázatot hirdetett „Petőfi 200 Versillusztrációk” címmel. A pályázatra szép, kreatív alkotások születettek. A díjak kiosztására március 11-én került sor. A sok tehetséges diákunk közül a következők nyertek...
Tavaszi Táncház Beiskolázási programunk részeként március 11-én szombaton egy Tavaszköszöntő Tácházba invitáltuk a nagycsoportos óvodásokat. Rendezvényünkön mindenki nagyon jól érezte magát, fergeteges volt a hangulat. Egy vidám délelőttöt töltöttünk együtt.
Szabadidős foglalkozás 03.08. A gyerekek egyik csoportja sport foglakozáson vett részt. A bemelegítés után labdajátékokat játszottak az óvodások. Kipróbálhatták az aktív falat, amiben a végén siker élményt is szereztek. Ügyesen megoldották a feladatokat, közben jól érezték magukat, játékosan sportoltak.
Pályaválasztási tanácsadó nap A pályaválasztásra, a következő iskola kiválasztására idejében fel kell készíteni a tanulókat. Iskolánk a végzős diákok mellet nagy figyelmet fordít a fiatalabb korosztályra is. Pályaorientációs napokat szervezünk a tanulóink számára. Március 7-én pályaválasztási tanácsadásra került sor intézményünkben a 6-7. évfolyam részére. 
Nyílt Napjaink Iskolánkban 2023. február 28-án és március 1-én Nyílt Napot tartottunk. Ezen a két napon sok nagycsoportos óvodás látogatott el hozzánk szüleivel együtt. Reggel Fáriné Boros Erika intézményvezető köszöntötte a hozzánk érkezőket. A vendégek mindkét napon magyar és matematika órán vettek részt az első és második órákban.
Tavaszi Táncház Kedves Leendő Elsősök! Március 11-én várunk benneteket és szüleiteket egy kis tavaszi, zenés mulatságra.
Kecskemét, ahogy Te látod! A Kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola rajzpályázatot hirdet „Kecskemét, ahogy Te látod!” címmel. További részletek a cikkben.
Floorball diákolimpia országos döntő Iskolánk hírnevét ismét szép eredménnyel öregbítették diákjaink. Miután lányaink az első korosztályban megszerezték a Megyei döntőn az I. helyezést, majd az Országos elődöntőn is nyertek, bekerültek a Floorball Diákolimpia Országos Döntőjébe, ahol III. helyezést értek el. A bronzérmes lányok nagyon szépen teljesítettek. Gratulálunk a csodás eredményhez!

23.03.02.

Nyílt Napjaink

Iskolánkban 2023. február 28-án és március 1-én Nyílt Napot tartottunk.

DSC02613

Ezen a két napon sok nagycsoportos óvodás látogatott el hozzánk szüleivel együtt.

DSC02620

Reggel Fáriné Boros Erika intézményvezető köszöntötte a hozzánk érkezőket. A vendégek mindkét napon magyar és matematika órán vettek részt az első és második órákban. A szülők és gyerekek is szívesen bekapcsolódtak a foglalkozásokba.

DSC02548

A harmadik órában következtek a nyelvi órák angol és a németet tanító pedagógusaink várták az érdeklődő ovisokat és szüleiket.

DSC02647

A délelőtt zárásaként testnevelés óra keretében ismerkedhettek a gyerekek a futball és kézilabda szabályaival és játszhattak iskolánk diákjaival.

DSC02699

A tanítási órák első szünetében az ovisoknak egy kis vendéglátással kedveskedtünk.

DSC02804

Mindkét nap nagyon jól sikerült, a gyermekek jó hangulatban töltötték tanulóink és pedagógusaink körében a délelőttöt.

DSC03150

Sportprogramjainkon az óvodások önfeledten játszottak, nagyon ügyesen mozogtak, érezték a labda varázsát.

DSC03225

A gyerekek jól érezték magukat iskolánkban, felszabadultan, vidáman töltötték közöttünk az időt.

DSC03197

Március 2-án iskolai Nyílt Napra került sor az 1-8. évfolyamban. A szülők meglátogathatták pedagógusainkat az első három órában. Szép számmal éltek a szülők ezzel a lehetőséggel.

 DSC03151

Fotók-szöveg: Borsos Andrea

Ki olvas minket?

Oldalainkat 53 vendég böngészi
Ma, Beáta, Izolda és Lea napja van. Holnap Emőke napja lesz.