Az amerikai kórházakban már ma is több száz olyan, önjáró robotot alkalmaznak, amelyek egy távoli városban lévő orvos szemeként és füleként szolgálnak hogy a beteggel tudjanak beszélni - közölte 2010.09.06-án a „The New York Times” című folyóirat Amerikában. Ahol háború volt, vagy ahol szerették volna a terrort megelőzni, ott használtak ilyen robotokat, sőt még ma is.
A jövőben ilyen robotokat már saját lakásban is lehet használni. Természetesen egy kis pénz fejében (kb.:5-15 ezer dollár). A robotot távirányító orvos arcát a beteg 120-180 centiméter magasra felszerelt képernyőn látja, a hangját pedig a hangszórókon keresztül hallja.
A doktor pedig, aki a gépre a szerelt, mozgatható kamera segítségével lát és hall, körbe tudja járni és tetőtől talpig meg tudja vizsgálni a betegét anélkül, hogy saját kényelmes kis foteléből ki kéne másznia. Az amcsiknál jelenleg 5 cég gyárt ilyen robotokat.
A robotot mozgatni a felhasználók szerint olyan érzés, mint egy nagyon lassú, távirányítós négykerekűt vezetni vezetni. A Skype-on keresztül hangvezérelt gépek üzemeltetéséhez nem kell más, csak egy működő vezeték nélküli internetes kapcsolat és egy konnektor.
A tapasztalatok szerint a fizikailag jelenlévő munkatársak sokkal komolyabban vették a robot által "megtestesített" kollégáikat, mint amikor személyesen volt hallható.
A robotok megjelenése a munkahelyeken ugyanakkor némely munkásnál aggodalmat jelentett azzal kapcsolatban, hogy a vezetőség nem fogja-e azokat az alkalmazottak megfigyelésére felhasználni. Ezeket a robotokat gazdája személyre szabhatja, már ha ki tudja fizetni a kis összegű vételi árat.
Klátyik Anna 8.c