A Vombat - A legcukibb erszényes
A vombat, más néven csupaszorrú vombat, az erszényesek alosztályába tartozik. 3 alfajt különböztetünk meg: Az alapfajt, mely a Bass-szoros szigetein és a Flinders szigeten él, az Ausztrál vombatot, ami az ausztrál kontinensen él,és a Tasmán vombatot, ami Tasmániában él. Külsőleg a medvére hasonlít, csak méretében nem.
A hímek 100-110 cm-esek, 30 kg-osak, a nőstények valamivel kisebbek. Növényevő állatok, csökevényes füveket és gumókat esznek. Nappal üregeikben pihenne, éjjel jönnek csak elő. Állatkertekben könnyen szelídíthető. Erszényes emlős, 4-6 hétig vemhes. 3-4 utódot ellik, amik igen fejletlenek, ezért sokáig tartózkodnak a hátrafelé nyíló erszényben.
A Prevost mókus- A hatalmas mókus
Prevost mókus, más néven ázsiai háromszínű mókus, érkezett novemberben a Debreceni Állatkertbe. A faj legnagyobb különlegessége, a mérete, ami 20-27cm is lehet, plusz a farka ami ugyanakkora. Ázsia déli részén honos. Gyümölcseit nappal, a fákon fogyasztja el. A háta fekete, a hasa vörösesbarna, oldalain pedig 2 fehér csík van. Égész évben képes szaporodni,de főleg júliusban szaporodik. Nagyon kevés példány van belőlük, így védett állatok.
A szamár- Nyolc láb egyszerre??
A szamarak nem különleges állatok, de Kex mégis beírta nevét a szamártörténelembe. Ő ugyanis a Pécs-Somogyi Állatmenhelyen iker csacsikat ellett. Ilyenre Magyarországon még nem volt példa. A legérdekesebb, mégis az hogy mindkét csacsi egészséges, amire nagyon kicsi volt az esély. A menhely igazgatósága szerint 1-2 hét múlva kimehetnek a szabadba a látogatók csodáló szemei elé.
Szabó Réka és Csík Dominik 7.d írása