Rákóczi Projekt Hét ( március 28.- április 2.)
Iskolánk minden tanulója lelkesen készült névadónk II. Rákóczi Ferenc születésének évfordulójára.
A fejedelemre egész héten színes és változatos programokkal emlékeztünk.
Diákjaink közül a felsősök Rákóczi életének helyszíneit gyermekkorától egészen haláláig követve színes óriásplakátok formájában valósították meg, valamint csodálatos Rákóczi- fák és Rákóczi családfák is születtek.
Az alsósok címereket, képeslapokat, huszárokat ábrázoló könyvjelzőket készítettek. Sok érdekes és látványos megoldás érkezett a korhű ruhák megjelenítésére.
Több osztály is megalkotta a Sárospataki és Munkács várának makettjét, a legkisebb részletekre is odafigyelve.
A remekművekből az iskola aulájában egy kiállítás készült, ahol tanulóink, vendégeink megcsodálhatták a sok szép alkotást.
A kiállított tárgyak kiegészültek egy szülő által adományozott korabeli falvédővel, melyen Rákóczi búcsúja látható.
Március 29-én a 8. évfolyam kampányolt az aulában, majd finom süteményeket is kóstoltattak a nagyérdemű közönséggel. Természetesen ezzel nem szerettek volna senkit lekenyerezni, de a finomságoknak nagy sikerük volt.
Március 30-án mindenki leadhatta szavazatát az általa legszimpatikusabb kampányra. A felső tagozat egyénenként az alsó évfolyam osztály szinten adta le voksát a kiválasztott végzős osztályra.
Március 31-én iskolánk névadójának tiszteletére ünnepi műsorral készültünk,melyet minden évben hagyományosan megtartunk. Idén ezt a nemes feladatot a 8. b osztály vállalta, akik Polgár Leona tanárnő vezetésével egy nagyon szép műsort adott elő.
Április 1-én az eredményhirdetésre került sor, ahol kiderült, hogy a legmeggyőzőbbek, ennél fogva a legtöbb szavazatot a kampányuk után a 8. a osztály kapta. Majd a fejedelem beiktatására került sor, ahol fejedelem Kovács Bence, párja a fejedelemné Szabó Kira lett.
Az iskola kulcsát Fáriné Boros Erika intézményvezető adta át a fejedelmi párnak, mellyel az iskola átkerült ha csak egy rövid időre is a megválasztott osztály kezébe. Ezután a meghirdetett program ismertetése következett, majd egész délelőtt annak megvalósítására került sor.
A könyveket nem kellett iskolatáskában hozni, mindenkinek a kreativitására bízták, hogy mit használ fel erre a célra. Volt aki kosárban, vagy újrahasznosított szatyorban hozta a holmiját. Persze voltak extrém választások is, mint például hűtőtáska, vagy párnahuzat.
A diákok élvezték, hogy a 8. a osztály tanulói rendhagyó órákat tartottak, ahol derekasan helyt is álltak.
A kicsik nagy odafigyeléssel, lelkesen vettek részt az órákon, nagyon élvezték, hogy a nagyok tanítanak.
A rövidített órák után hosszú szünetek következtek, ahol szintén különböző foglalkozásokkal tölthették el az időt. A játékos akadályverseny szintén nagy sikert aratott a diákok körében. Volt szkander bajnokság, amiben bárki részt vehetett, majd kiderült számára is, milyen erőben van.
A legnépszerűbb felajánlás az alsósok körében a csillámtetoválás volt. A pénteki nap ezzel még nem ért véget, következett a várva várt sportesemény, a délután fénypontja a tanár-diák összecsapás. Mindenki megmutathatta mit tud.
Az erőviszonyokat fociban és röplabdában mérték össze a sportolók. A közönség is mindent beleadott a szurkolásba. Szoros küzdelem után a tanárok kerültek ki győztesen.
A Rákóczis hét programjai április 2-án egy több állomásból álló játékokkal folytatódott. A diákok szókirakót, suli kvízt játszhattak, puzzle-t rakhattak ki, volt a mindig közkedvelt activity, valamint kézműves foglalkozás is.
A mozgalmas, színes programokkal teli hetet egy színpompás felvonulással zártuk. Minden évfolyamból két diák képviselte az iskolát.
A fejedelempár büszkén vezette a felvonuló Rákóczi iskola tanárait, tanulóit végig a városon. A felvonulás zárásaként a Rákóczi úton a vezetőség a fejedelmi párral együtt megkoszorúzta a Rákóczi emléktáblát.
Ezzel idén lezárult iskolánk névadójára II. Rákóczi Ferenc fejedelemre való megemlékezésünk.
fotók-szöveg: Borsos Andrea