hétfő, november 28, 2022
image image image image image image image image
Mosolyra Hangolók klip A kecskeméti Mosolyra Hangolók együttes felkérte iskolánk kórusát, hogy vegyen részt a karácsonyi videójukban. Fogadjátok szeretettel!
Soha Ne Add Fel Kedves Gyerekek! 2022. november 7-től ismét elindult a Soha Ne Add Fel Lázár Bence közhasznú emlékalapítvány csokoládé és édesség gyűjtése egészen december 7-ig. 
Erasmus Napok 2022. október 13-án került megrendezésre az „Erasmus Napok” program a Kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában, melyen az Európai Unióról és az iskola Erasmus+ programjairól szereztek ismereteket a tanulók. Az iskola már több tíz éve dolgozik aktívan Erasmus+ programokon, valamint eTwinning projekteken, melyek során eddig több mint 19 ország partneriskoláival működött együtt.
Pályaorientációs Nap Idén október 15-én  szombaton Pályaorientációs Napot rendeztünk diákjainknak. Iskolánk fontosnak tartja, hogy a tanulók tisztában legyenek a továbbtanulási lehetőségekkel, ismerjék meg a szakmákat, és tanulmányi és egyéni jellemzőik alapján ki tudják választani a nekik legmegfelelőbb iskolát, szakmát...
Békeposzter pályázat A Lions Clubok Magyarországi Szövetsége a 2022. évben ismét meghirdette a Nemzetközi Lions Békeposzter pályázat versenyét. A pályázat címe: „Az együttérzés ereje” Részvételi korhatár: 11-13 év ( 2008. november 16. és 2011. november 15. között született fiatalok.)
Sulikuckó 11.09. Idén újra elkezdődött beiskolázási programunk, a Rákóczis Szerdák. November 9-én  az Iskolaváró Sulikuckóra Kecskemét több óvodájából jöttek hozzánk a gyerekek. Az óvodások különböző foglalkozásokon vettek részt. Már nagyon várták, hogy jöhessenek hozzánk.
Rovásírás szakkör Rovásírás Szakkör indul novembertől májusig 5., 6., 7. évfolyamosoknak keddenként 14:00-15:00-ig iskolánkban. Jelentkezni a:  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.  címen lehet 2022. november 4-ig. A szakkör ingyenes.
Köszönjük az állatok nevében Az állatok nevében köszönjük, hogy gondoltatok rájuk, hozzájárultatok jobb sorsukhoz.


Játékfejlesztő szakkör - tervezés

A szakkör célja a mindenki által ismert Gazdálkodj okosan társasjáték újra tervezése és megalkotása volt. A cél az, hogy minél valósághűbb legyen, ezzel is szimulálva a hétköznapi pénzügyi helyzeteket játékos formában.

IMG 20200203 115934 1

Első lépésként kipróbáltuk a meglévő társasjátékot, azért, hogy kiderüljön, mik a hibái, és ki, mit változtatna a játékmechanizmusokon azért, hogy minél életszerűbb legyen.

IMG 20200203 115938

Egyszerű pénzügyi tervet készítettünk és a játékmechanikával kapcsolatos lehetőségeket beszéltük át. A kitalált szabályrendszerhez rövid költségvetési tervet készítettünk.

IMG 20200206 105758

Fontos volt a jelenlegi gazdasági helyzet elemzéséhez, ahhoz, hogy teljes képet kapjanak a tanulók. A jelenlegi ingatlanárakat mértük fel összehasonlítva a nagyvárosi ingatlanárakat a vidékkel, a társasházakat a családi házakkal.

IMG 20200206 111336

A különböző befektetési formák lehetséges hozamait elemeztük. Hitelkalkulátorok segítségével feltérképeztük a jelenlegi pénzügyi lehetőségeket.

IMG 20200206 111340

Az adatgyűjtés során talált információkat együtt elemeztük. A csoport eredményeiből egy átlagos havi bevételt és kiadást alakítottunk ki, hitel és befektetési kamatok alakulásának lehetőségeit rögzítettük a játékban.

IMG 20200206 112354

A személyhez és ingósághoz köthető biztosítási formákat online összehasonlító kalkulátorok segítségével alkottuk meg a társasjátékban.

IMG 20200206 123052

Az alapelgondolásunk az lett, hogy a legtöbb játékmező mind egy-egy helyszín vagy esemény. Dobókockával történő dobás után 3-6 különböző lehetséges esemény történhet. A valóság sem kiszámítható, ezzel szerettük volna az élethez hasonlítani.

IMG 20200210 122435

Az eredeti társasjáték kipróbálása során azzal szembesültünk, hogy a bevétel feltétele az, hogy körbe kell érni a játéktáblán. Hosszú játék után volt olyan csapat, aki csak párszor ért végig, mert lassan haladtak, volt, aki már milliomos volt. Ezt helyettesítettük a mi verzióinkban arra, hogy egy év a játékban 10 vagy 15 perc egységesen, azért, hogy mindenki ugyanolyan időközönként kapja a fizetését a valósághoz hasonlóan.

IMG 20200213 111737

A tervezési folyamatok során rengeteg pénzügyi fogalom, helyzet merült fel, amiket menet közben ismertek meg a tanulók.

Ki olvas minket?

Oldalainkat 39 vendég böngészi
Ma, Stefánia napja van. Holnap Taksony napja lesz.