Denis Hayes amerikai egyetemi hallgató 1970. április 22-én mozgalmat indított el, felhívta az emberek figyelmét a Föld védelmére. Azóta világméretűvé vált ez a mozgalom és szemlélet. Hazánk 1990- ben csatlakozott mozgalomhoz.
Az évente megrendezett programok a környezetvédelem és a fenntarthatóság fontosságára, a környezettudatos szemléletre és a fenntartható jövő kialakítására irányulnak.
A Föld himnusza
„Hány háború után vagyunk már? Mégsem ért a vágyunk célt.
Most némítsd el elméd zaját! Hallgasd hát, a Föld dalát!
Mint szent fohász, mit némán súg a szél. Lágy hangja átölel, és újra kél.
Lásd a fényt, ne bántsd mi érted él! Halld a szót, mit föld, az ég beszél!
Nézd a bolygót, oly' tiszta kék, Élj ma úgy, hogy éljen még!
Hány néma csonk az erdők helyén? S hány mérgezett folyó?
Még megbocsát, s új életre kél, De több esély nem kapható.
Vad gyárak, gépek, fémek hangján át, Még kell, hogy halld, hogy értsd a Föld dalát!
Lásd a fényt, ne bántsd mi érted él! Halld a szót, mit föld, az ég beszél!
Nézd a bolygót, oly' tiszta kék, Élj ma úgy, hogy éljen még!
Oly' tiszta kék. Hadd éljen még!”
A Fenntarthatósági Témahét ebben a tanévben április 22-én a Föld napjával kezdődött. A jeles nap alkalmából iskolánk felső tagozatos tanulói (5. és 8. osztályosok: 45 fő) tanulmányi kiránduláson vettek részt a BÁCSVÍZ Zrt. Szennyvíztisztító Telepén. A Föld napi programon a diákok sok hasznos információt szerezhettek a szennyvíz útjáról, a víz tisztításának folyamatáról, a mechanikai és biológiai tisztításról és a keletkező szennyvíziszap hasznosításáról (biogáz – villamos- és hőenergia, komposzt - talajjavítás.). Kiderült, hogy a szennyvíztisztítás során keletkező anyagok nem károsak a környezetünkre, sőt hasznosíthatók és visszajutnak a természet körforgásába. Megtudták azt is, hogy a megtisztított víz a Tiszába kerül és tisztább a Tisza vizénél.
Április 24 - és 25-én a Kiskunsági Nemzeti Park munkatársai tartottak érdekes előadást az 5. és 8. osztályos diákoknak: „A levegó urai – a madarak” címmel.