szerda, február 05, 2025
ROKSTORIES ERROR: File not found: images/stories/CIKKEK/2024/rendőrségi%20nyiltnap/1.jpg
image image image image image image image image
Elindultak a Rákóczis Szerdák! Elindultak a Rákóczis Szerdák!
Sensodyne Kids a Rákócziban  Sensodyne Kids a Rákócziban
Karácsonyi műsor 2024 Karácsonyra hangolódtunk!
Étkezési díj változás
Nemzeti Összetartozás Napja Nemzeti Összetartozás Napja iskolánkban.
Fenntarthatósági témahét - Föld napja FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT - FÖLD NAPJA április 22.   A Föld napja mozgalom egyik jelmondata: „Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?”
Rendőrségi nyílt nap Rendőségi nyílt napon vett részt iskolánk 6. évfolyama.
Fogódzó Gála Április 19-én pénteken hagyományainkhoz híven 21. alkalommal ismét megrendezésre került a Fogódzó Gyermek Segélyezési Egyesület által szervezett, iskolai Gála műsor.


Nyelvi továbbképzés Rovinjban

A továbbképzés célja az iskolákban dolgozó kollégák nyelvi kompetenciáinak fejlesztése volt. Mivel mindketten rendelkeztünk már előzetes nyelvtudással, a középhaladó szintű tanfolyamot céloztuk meg.

Július 15-én érkeztünk Rovinjba. A tanfolyam 16-án kezdődött regisztrációval, az oktatási anyagok átvételével és egy ismerkedéssel egybekötött vacsorával, ahol alkalmunk volt megismerkedni a résztvevőkkel és az oktatókkal. Sok magyarországi iskolából, de határon túlról is érkeztek kollégák.

5

Hétfőtől péntekig minden délután öt nyelvórán vettünk részt. Remek hangulatban telt a munka.

Szókincs, nyelvtan, beszéd, hallás és írás készség fejlesztés történt változatos feladatokon keresztül.

2

Kiemelt szerepet kapott a szemtől szembeni kommunikáció. A résztvevőknek írásbeli és szóbeli előadásokat kellett tartaniuk a továbbképzés végén, valamint egy teszt kitöltésével is számot kellett adnunk arról, milyen szinten tudtuk elsajátítani a követelményeket.

3

Megismerkedtünk a brit kultúrával, történelemmel és szokásokkal is. Rovinj nevezetességeivel is egy angol nyelven vezetett városnézés keretében ismerkedtünk meg. Megtanultunk középszintű nyelvtani szerkezeteket, angol nyelvű szövegeket olvastunk, hogy fejlesszük olvasási és kiejtési készségeinket, sok hallás utáni szövegértési feladatunk volt, ahol anyanyelvű szövegeket kellett megértenünk.

4

Mivel a résztvevők angolul kommunikáltak egymással, fejletteb lett kommunikációs készségünk az órán tanított szókincs és nyelvtani szerkezetek használatával. Reményeink szerint lesz alkalmunk az itt megszerzett tudást iskolánk nemzetközi kapcsolatainak ápolása során kamatoztatni.

 

Polgár Leona

Ki olvas minket?

Oldalainkat 250 vendég böngészi
Ma, Ágota és Ingrid napja van. Holnap Dorottya és Dóra napja lesz.