szombat, május 28, 2022
Jótékonysági bál A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítvány kuratóriuma, a Szülői Közösség és a Rákóczis nevelőtestület nevében szeretettel hívjuk és várjuk Önöket  2022. május 28-án, 19 órakor megrendezendő Jótékonysági bálunkra. Idén a HAWAII témájú bálhoz a jó hangulatot a HORIZONT HAPPY BAND szolgáltatja. A vacsorát a HOLLOGASZTRO KFT. biztosítja.
Szülői tájékoztató A Kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola egészségügyi veszélyhelyzetre tekintettel kialakított intézkedési terve 2022. június 1-től hatályát veszti.
Diákolimpia Országos Döntő Szép sikert ért el a II. Rákóczi F. Ált. Iskola lány labdarúgó csapata, a Debrecenben megrendezett országos döntőn. 20 csapat versengett egymással , lányaink 6 meccset játszottak a mérleg pedig 4 győzelem és 2 vereség lett , ezzel a IX. helyet szerezték meg.
Madarak és fák napja "Fa nélkül egy fillért sem ér a táj. S üres a fa, ha nincs rajta madár. Én azt hiszem nem kelne föl a nap, ha nem lennének fák és madarak.” /Horváth Imre / A Madarak és fák napja a Föld napjának a testvérünnepe. A hagyomány immáron több mint százéves.
Ezüstérem a megyei döntőben Iskolánk II. korcsoportos (3-4.-es) labdarúgó csapata nagyszerűen szerepelt a Diákolimpián. Négy „lépcsőn” keresztül jutott el a megyei döntőig, ahol második helyezést ért el.
Sikeresen szerepeltek az I. korcsportos labdarúgóink A 2021/2022-es évad labdarúgó diákolimpia versenysorozata a városi selejtezőkkel indult a legkisebb korosztályunk számára. Két győztes mérkőzés után a városi döntőbe jutottunk, ahol színvonalas mérkőzések után sikerült az első helyet megszereznünk.
Országos döntőben a leány labdarúgó csapatunk Iskolánk leány labdarúgó csapata megnyerte a városi és a megyei versenyt és bejutott a Debrecenben megrendezésre kerülő országos döntőbe.
Jótékonysági plüssjáték gyűjtés! A kecskeméti Rotatact klub tagjai jótékonysági plüss játék gyűjtést szerveznek. Ha van otthon megunt, jó állapotú plüss játékod, hozd el nekünk a könyvtárba, mert ez nagy segítség! A játékokat május 28-án és 29-én a kecskeméti Városi gyermeknapon adományokért kínáljuk.

20.11.02.

Elsős beiskolázás

Tisztelt Szülők!

Az idei beiskolázási programsorozatunkban ismét határozatlan időre fel kellett függesztenünk a Sulikuckós és szabadidősfoglalkozásainkat.

A leendő elsős tanítók azonban úgy gondolták, hogy játékos feladatokkal kedveskednek a nagycsoportos, leendő elsős gyermekeknek.

Ezért kövessék honlapunkat és facebook oldalunkat.

A kisgyerekek életében óriási fordulatot jelent iskolába kerülni. Sok varázslatos dologban lesz részük, megtanulnak írni, olvasni, számolni, új barátokra lelnek. Gyökeresen megváltozik életük, lerövidül a játékra szánt idő, több feladatuk lesz.

Amennyiben iskolánk felkeltette érdeklődésüket, szeretettel várjuk Önöket, hogy gyermekükkel együtt, részt vegyenek a nyílt napunkon.

MEGHÍVÓ A NYÍLT NAPOKRA

Iskolánk hívja és várja azokat a gyermekeket, akik a 2022/ 2023-as tanévben elsősök lesznek. Kérjük, tekintsék meg facebook oldalunkat is és nézzék meg videóinkat, tanulóinkkal készített interjúinkat, így ízelítőt kaphatnak mindennapjainkból.

Levél a beiskolázásra készülő szülőknek

Szeretettel várjuk jelentkezésüket!

Fáriné Boros Erika

Intézményvezető

Ma, Emil és Csanád napja van. Holnap Magdolna napja lesz.