szerda, október 05, 2022
Erasmus napok - 2022. október 13. EURÓPA, AZ OTTHONUNK CÍMMEL VERSENYT RENDEZÜNK. PÁLYÁZNI AZ ALÁBBI KATEGÓRIÁKBAN LEHET A TÉMÁHOZ KAPCSOLÓDÓAN: FOTÓ, LOGÓ. A PÁLYÁZATOT EGYÉNILEG ÉS OSZTÁLYKÉNT IS BE LEHET NYÚJTANI, AKÁR TÖBB KETAGÓRIÁBAN IS. A BENYÚJTÁS HATÁRIDEJE: 2022. OKTÓBER 10.
Elektromos hulladkégyűjtés Óvjuk környezetünket! Figyelem! Figyelem! A Diákönkormányzat elektromos és elektronikai hulladékgyűjtést szervez. A gyűjtés helye és ideje: 2022. október 10-11. 14.00 –17.00, az iskola Burga utca felőli hátsó bejárata.
Gesztenye gyűjtés Kedves Rákóczisok! A DÖK az idén is megszervezi a hagyományos gesztenye gyűjtést. Az összegyűjtött gesztenyéket október 21-én és 24-én délelőtt várjuk az iskolában a portánál. Az összegyűjtött gesztenyét szellős helyen, kiterítve tároljátok, és ha van rá lehetőségetek krumpliszsákokba hozzátok, mert a penészes termést nem viszi el az átvevő. DÖK
Rákóczi Múzeum TE, aki valaha Rákóczis voltál /diák, tanár/ ü n n e p e l j velünk! Iskolánk 40 éves. Ennek keretében egy Rákóczis Múzeumot nyitunk meg, amelynek részese lehetsz! Juttasd el hozzánk az iskolához köthető tárgyi emlékeidet! /fotók, kupák, érmek, kisdobos-úttörő felszerelés…./ A portán adhatók le névvel , telefonszámmal és november 24-étől meg is tekintheted a gyűjteményt. Iskolánk dolgozói és diákjai nevében hálásan köszönjük.
Zánka - Őszi osztálykirándulás A 6.a, 6.b és 8.c osztályok tanulói őszi osztálykirándulásra utaztak Zánkára 2022.szeptember 28-30-a között. Bár az időjárás nem volt kedvező, mégis három vidám napot töltöttünk a gyerekekkel a Balaton partján.
Népmese napja Szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján ünnepeljük a magyar népmese napját. A népmese varázsszer, verbális bájital. Ha meghalljuk: Egyszer volt, hol nem volt, az Óperenciás tengeren is túl , vagy az Üveghegyen is túl…
Az Állatok Világnapja Az Állatok Világnapja alkalmából adománygyűjtést hirdetünk szeptember 22-től október 6-ig a kecskeméti Menhely az Állatokért Alapítvány telephelyén élő cicák és kutyák számára.
Évnyitó ünnepély Az ÉVNYITÓ ÜNNEPÉLY 2022. szeptember 1-én 8 órakor lesz. Kérünk minden tanulót ünnepi ruhában (Rákóczis sál/nyakkendő, fehér blúz/ing, fekete szoknya vagy nadrág) megjelenni! Az ünnepély után osztályfőnöki órák, majd rendes tanítás lesz. A tankönyvek kiosztása is ezen a napon történik.

22.06.30.

Társastánc oktatás

Iskolánkban a 2021-2022-es tanévben a Spirit Alapfokú Művészeti Iskola által szervezett és tartott társastánc tanításának bevezetésére került sor.

IMG 3250

Az alsós osztályok körében heti 2 alkalommal testnevelés óra, míg a felsős tanulóknak szakkör keretében volt lehetőségük a táncoktatásra.

IMG 3727

A tanév folyamán 5 standard és 5 latin táncok alaplépéseivel ismerkedhettek meg a diákok.

IMG 3853

Az 5. évfolyam keringőzni is megtanult. A gyerekek egész évben nagyon lelkesek voltak, alig várták, hogy megmutathassák mit sajátítottak el az órák során.

IMG 3929

Az egész éves munkát egy színvonalas gálaműsorral zárták. Évfolyamonként külön-külön koreográfiával készültek.

IMG 4128

Az idei iskolai évet egy fantasztikus nyári táborral tették még színesebbé.

image 50418689

Oktatójuk Udvari Nelli tánctanár vezetésével a program jövőre is folytatódik.

cikk: Borsos Andrea

fotókat készítették: Fest Anni Liza, Udvari Nelli, Vas István

Ma, Aurél napja van. Holnap Brúnó és Renáta napja lesz.