hétfő, július 04, 2022
image image image image image image image image
Társastánc oktatás Iskolánkban a 2021-2022-es tanévben a Spirit Alapfokú Művészeti Iskola által szervezett és tartott társastánc tanításának bevezetésére került sor. Az alsós osztályok körében heti 2 alkalommal testnevelés óra, míg a felsős tanulóknak szakkör keretében volt lehetőségük a táncoktatásra.
Nemzeti Összetartozás Napja 5. alkalommal rendezte meg iskolánk a Nemzeti Összetartozás Napját. A megemlékezéshez idén 3 településről  kapcsolódtak be  a határon túli magyar iskolák közül   Nagyvárad, Sepsiszentgyörgy és Marosvásárhely. Emlékező beszédet mondott Dr. Fekete Gábor Önkormányzati  Képviselő, az értékmegőrzési bizottság elnöke. 
Szülői tájékoztató A Kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola egészségügyi veszélyhelyzetre tekintettel kialakított intézkedési terve 2022. június 1-től hatályát veszti.
Országos Német Nyelvi Verseny Az Országos Német Nyelvi Verseny városi, majd megyei fordulóján is továbbjutott két nyolcadik osztályos tanulónk. A döntőt május 20-án rendezték Szolnokon, a II. Rákóczi Ferenc Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában. A húsz döntős között Polyák Marcell a 10. Baráth Bianka pedig a 13. helyen végzett. Mindketten a 8. B osztályunk tanulói. Gratulálunk!
Diákolimpia Országos Döntő Szép sikert ért el a II. Rákóczi F. Ált. Iskola lány labdarúgó csapata, a Debrecenben megrendezett országos döntőn. 20 csapat versengett egymással , lányaink 6 meccset játszottak a mérleg pedig 4 győzelem és 2 vereség lett , ezzel a IX. helyet szerezték meg. 
Madarak és fák napja "Fa nélkül egy fillért sem ér a táj. S üres a fa, ha nincs rajta madár. Én azt hiszem nem kelne föl a nap, ha nem lennének fák és madarak.” /Horváth Imre / A Madarak és fák napja a Föld napjának a testvérünnepe. A hagyomány immáron több mint százéves.
Ezüstérem a megyei döntőben Iskolánk II. korcsoportos (3-4.-es) labdarúgó csapata nagyszerűen szerepelt a Diákolimpián. Négy „lépcsőn” keresztül jutott el a megyei döntőig, ahol második helyezést ért el.
Sikeresen szerepeltek az I. korcsportos labdarúgóink A 2021/2022-es évad labdarúgó diákolimpia versenysorozata a városi selejtezőkkel indult a legkisebb korosztályunk számára. Két győztes mérkőzés után a városi döntőbe jutottunk, ahol színvonalas mérkőzések után sikerült az első helyet megszereznünk.


Papírgyűjtési verseny eredménye

 

Az őszi papírgyűjtésből a kicsiktől a nagyokig mindenki kivette a részét. A reggeli hideg ellenére a legtöbben hoztak magukkal „potyautast" az iskolába. Ki a hóna alatt, ki egy táskában, volt, aki egész zsák újságot húzott maga után... Külön köszönetet érdemelnek a szülők a jó ügy segítéséért. Támogatásuk nélkül nem gyűlt volna össze egy teljes konténer, azaz körülbelül 15 tonna papír. Kaszab Éva és Molnárné Földes Ági néni segítői is kitettek magukért. Reggeltől négy óráig hatalmas lelkesedéssel hányták halomra a papírt. Az újonnan érkező autókat úgy megrohanták mintha fagyit osztanának, pedig „csak” még egy adag újrahasznosításra váró újság érkezett… Amivel akár te is találkozhatsz „újra” megújult formában, ha veszel egy füzetet a papírboltban… 

PAPÍRGYŰJTÉS

OSZTÁLYOK VERSENYE:


1.a    681 kg V.  

1.b   568 kg   X.

1.c   358 kg

 

2.a   441 kg

2.b   56 kg

2.c   415 kg

2.d   517 kg

paprigyujtes.05

3.a   267 kg

3.b   143 kg      

3.c   580 kg IX.

3.d   323 kg

 

4.a   629 kg VIII.

4.b   394 kg

4.c   356 kg

4.d   120 kg

paprigyujtes.16

5.a   643 kg  VII.

5.b  1680 kg  I.

5.c  135 kg

5.d   308 kg


6.a   1665 kg   II.

6.b   367 kg

6.c   762 kg   IV.

6.d   499  kg

paprigyujtes.17

7.a   332  kg

7.b   352  kg

7.c   541 kg

7.d   671 kg  VI.


8.a   153  kg

8.b   299 kg

8.c   865 kg   III.

8.d   236 kg

paprigyujtes.27

PAPÍRGYŰJTÉS

EGYÉNI VERSENY:

 

I. Sipos Máté                   5.b   1003 kg

II. Czigány Viktor          7.d    566 kg

III. Csóka Bence           1.a    452 kg

IV.  Réti Virág                 4.b   363 kg

V.   Bódog Balázs        5.b    314 kg

paprigyujtes.03

Ki olvas minket?

Oldalainkat 108 vendég böngészi
Ma, Ulrik napja van. Holnap Emese és Sarolta napja lesz.