vasárnap, december 16, 2018
Adventi koncert a Nagytemplomban Színvonalas adventi koncertet adtak péntek este a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola diákjai a Nagytemplomban. Az iskola nagykórusa Kákonyi Réka tanárnő vezetésével első alkalommal vett részt külső helyszínen...
Kutyás órák a Rákócziban Nem véletlenül mondjuk, hogy a kutya az ember legjobb barátja. Régi mondás, de annál aktuálisabb ma is. A kutyák régen is, a mai időkben is sok feladatot oldottak meg, többek között a beteg emberek segítését.
A Mikulás látogatott el hozzánk December 6-án csütörtökön remek hangulatban, kezdődött a zenés torna az iskola csarnokában. Ez alkalommal viszont egy várva várt vendég is megérkezett, aki nem volt más, mint a Mikulás. Kisvártatva, arra lettek figyelmesek a diákok, hogy a nagyszakállú bekapcsolódik a tornagyakorlatokba. Bár kora már nem igazán engedte a nagyon gyors feladatokat, de a gyerekek jól teljesítettek.
Látogatás a Kecskeméti Rajzfilmstúdióba Októberben a Népmese Napja alkalmából iskolánk egy vidám napot tartott. A program része volt az a kiállítás megnyitó is, amire a gyerekek a Magyar Népmese Napja tiszteletére rajzokat készítettek. Az első három helyezett Barta Lídia, a 2a és a 2. c osztály, és Pópity Emília nyertesek jutalma egy látogatás volt a Kecskeméti Rajzfilmstúdióba.
Játékos Sportverseny Már hagyomány iskolánkban, hogy az őszi hónapokban a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola rendezésében sor kerül az általános iskolák között a Városi Játékos Diák Sportverseny. Idén erre november 29-én került sor. A megmérettetésre a kecskeméti iskolák mellett egy solti általános iskola is jelentkezett.
Mesemondó Verseny A mesék által egy külön világba kerülünk. Jól érzi magát a mesemondó, de hallgatósága is. Nagyszülők, szülők otthon szívesen mesélnek unokáiknak, gyerekeiknek. Az első meséket tőlük kapjuk gyermekként. A mesemondó versenyeken nagyszerű hallgatni a diákok által elmondott meséket. Vannak humoros és szomorú, de tanulságos történetek is. Minden napra egy mese!
Szépkiejtési verseny November 21-én szerda délután idén is megrendezésre került az Iskolai Szépkiejtési Verseny. Iskolánknak is fontos a szép és helyes beszéd megtanítása, elsajátítása a tanulók körében. A 2-4. évfolyam diákjai ezen a versenyen megmutathatták tudásukat, szép kiejtésüket.
Miért a Rákóczi iskola? Haladva a kor igényeivel, az iskola kibővítette és új tartalommal töltötte meg az eddig is meglevő irányultságait. A 2018/2019-es tanévben két idegen nyelvi, egy angol és egy német és egy testnevelés-sport irányultságú osztályt szeretnénk indítani a KTE Labdarúgó Akadémiával együttműködve.

18.04.24.

Rákóczi Projekt Hét

Iskolánk már márciusban lázasan készült névadójának II. Rákóczi Ferenc születésének évfordulójára.

DSC04928

Diákjaink, színes óriás plakátokat készítettek, ezzel felidézve Rákóczi életének helyszíneit gyermekkorától egészen haláláig követve. A remekművekből az iskola aulájában egy kiállítás készült.

DSC04939

Április 16-án iskolánk névadójának tiszteletére ünnepséget rendeztünk, melyet minden évben hagyományosan megtartunk.

DSC05209

A II. Rákóczi Ferenc fejedelemre való emlékezésünk ezzel nem ér véget, egész héten programok színesítették rendezvénysorozatunkat.

DSC05222

Április 17-én és 18-án a 8. évfolyam kampányolt, hogy ki nyerje el a fejedelmi címet. Volt csoki evő verseny, szkander bajnokság, szörpivó verseny és megannyi vidám program.

DSC05296

Április 19-én mindenki leadhatta szavazatát az általa legszimpatikusabb kampányra. A felső tagozat egyénenként az alsó évfolyam osztály szinten adta le voksát a kiválasztott 8. évfolyamos osztályra.

DSC05209

Április 19-én egy énekverseny került megrendezésre, ahol a diákok kuruc és saját választású dalokat énekeltek el. Összesen 33 jelentkező volt, de voltak olyan fellépők, aki 2-en vagy 3-an énekeltek együtt.

DSC05744

A Rákóczi Projekt Hét keretében az 5-8. évfolyamos tanulók PPT-t (prezentációt) készítettek Rákócziról.

DSC05750

Április 20-án iskolagyűlés keretében eredményhirdetésre került sor, ahol kiderült, hogy 8.b osztály kapta a legtöbb szavazatot a kampányuk után. Majd a fejedelem beiktatására került sor, ahol fejedelem Nagy Gábor, párja Kőrösi Sára lett. Egy napon át ők uralkodhattak az iskolában.

DSC05947

Ezután a meghirdetett program ismertetése következett, majd egész délelőtt a program megvalósítására került sor. Az iskola ezen időre felbolydult méhkas lett, a diákok élvezték, hogy nincs tanítás, az órák helyett csak játék és sportfoglalkozásokkal tölthetik el a délelőttöt. Lehetett pingpongozni, kosárlabdázni, tollasozni, teqball asztalt használni, természetesen a fejedelem és párja mindenkivel aki szerette volna játszott egy kis időt.

DSC06095

Április 21-én az iskola színpompás felvonulása következett, ahol a zenét idén is Kuna Lajos és fúvós csapata prezentálta, az iskola mazsorett csoportja látványos bemutatóval szórakoztatta a nagyérdeműt, a fejedelempár pedig büszkén vezette a felvonuló Rákóczi iskola minden egyes diákját, tanárait és a szülőket.

DSC06114

A felvonulás a Vasútparkban ért véget, ahol a Rákóczis Hét utolsó programja a Családi Nap került megrendezésre. A gyerekek különböző állomásokon, vetélkedőkön vettek részt. Az időjárás nagyon kegyes volt hozzánk, az együtt eltöltött idő alatt mindenki nagyon jól érezte magát.

DSC06137

Ezzel idén lezárult iskolánk névadójára II. Rákóczi Ferenc fejedelemre való megemlékezésünk.

DSC06170

cikk, fotók:

Borsos Andrea

Ma, Etelka és Aletta napja van. Holnap Lázár és Olimpia napja lesz.