péntek, november 16, 2018
Adventi koncert A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola NAGYKÓRUSA tisztelettel vár minden érdeklődőt ADVENTI KONCERTJÉRE Időpont: 2018. december 14. péntek 16:30 Helyszín: Kecskeméti Nagytemplom Közreműködik: Iskolánk nagykórusa, szólóénekesek Művészeti vezető: Lajos Péterné Kákonyi Réka
Mesemondó Verseny Idén is megrendezésre került november 8-án az iskolai Mesemondó Verseny az 5-6. évfolyamos tanulók között. A megmérettetésre sok vicces és tanulságos mesét hoztak magukkal a gyerekek, amit nagy beleéléssel, szép kiejtéssel, ahol a szöveg megkövetelte tájszólásban adtak elő.
Fotópályázat Ugye te is szeretsz jót cselekedni? De mit jelent számodra a jó cselekedet? Készíts róla egy fényképet! A legjobb, legötletesebb, legmeghatóbb fotókból kiállítás szervezünk az iskolában!
Október 23-i megemlékezés 2018. október 23-án a városi ünnepi megemlékezésre és koszorúzásra került sor. Az emlékező beszédet Dr. Boross Péter volt miniszterelnök a Szabadságharcosokért Közalapítvány Elnöke mondott. A városi emlékműsort iskolánk a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 8. b osztálya tartotta.
1956-ra emlékeztünk Az ünnepi emlékműsorban a Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolájának 8.b osztályos diákjainak előadásával kezdődött. Bemutatták az 1956. október 23-tól november 4-ig történteket. Játékukban eredeti hangfelvételeket és modern zenéket ötvöztek. SAJTÓMEGJELENÉSEK
Foglalkozások hete A pályaválasztásban sokat segít a tanulóknak a 2 éve megrendezésre kerülő Foglalkozások Hete. Ilyenkor a diákok lehetőséget kapnak több iskola és a hozzá tartozó tangazdaság meglátogatására is.
Pályaorientációs nap Iskolánkban október 13-án szombaton Pályaorientációs Napot tartottunk. A továbbtanulási és pályaválasztási napon a Bács-Kiskun Megyei Pedagógiai Szakszolgálat munkatársa Hajagos Kiss Margit pályaválasztási tanácsadó segítette a diákokat a választásban, valamint három kecskeméti középiskola is bemutatkozott.
Miért a Rákóczi iskola? Haladva a kor igényeivel, az iskola kibővítette és új tartalommal töltötte meg az eddig is meglevő irányultságait. A 2018/2019-es tanévben két idegen nyelvi, egy angol és egy német és egy testnevelés-sport irányultságú osztályt szeretnénk indítani a KTE Labdarúgó Akadémiával együttműködve.

18.05.31.

Grosics kupa

Iskolánk rendszeres részvevője a Grosics kupának, amelyet Lakiteleken a Népfőiskola festői környezetében rendeznek meg.

WP 20180516 006

A mérkőzés után a fiúk lubickolhattak egyet a medencékben és este megnéztük közösen az Európa Liga döntőt.

WP 20180516 009

Másnap az utolsó mérkőzésekkel dőltek el a helyezések.

WP 20180516 012

A felsős korosztályban és az alsósban is nagyon érdekes párharcok alakultak ki. A felsős csapatunk veretlenül lett második (2 döntetlen, 3 győzelem), míg alsós gárdánk hármas körbeveréssel lett 4.

WP 20180516 010

A tornán senki sem ment haza üres kézzel, érem és kupa mellett a 4-6. helyezettek emlékéremben részesültek.

WP 20180516 013

Emellett legjobb játékosnak Vostyár Ferencet választottak a felső kategóriában, Oláh János pedig a kicsiknél gólkirályi címet szerzett.

Felsős csapat: Vostyár Ferenc, Sinka Krisztofer, Nagy Gábor, Juhász Márk, Mulicz Martin, Nemcsek Tamás, Vajda Bálint, Kima Miklós, Tarjányi Tamás testnevelő

WP 20180516 001

Alsós csapat: Laczkó Máté, Kenderes István, Oláh János, Nagy Máté, Pongó Máté, Keresztesi Kevin, Gáspár Iván, Gerics József, Kovács Szilárd testnevelő

WP 20180516 004

Ma, Ödön napja van. Holnap Hortenzia és Gergő napja lesz.