szombat, október 19, 2019
Október 6-i megemlékezés Az iskolai rádiós megemlékezés után iskolánk 8.a osztályos tanulóinak műsorával emlékeztünk a mártír miniszterelnökre. A tanulókat felkészítette, a műsort összeállította Dávidné Fekete Ildikó.
Az Operaház Nagykövetei Iskolánk az idei tanévben az „Operaház Nagykövetei programban” vesz részt. Ennek keretében először a Zene Világnapja alkalmából október 1-én vendégeskedtek a Magyar Állami Operaház művészei Szebeni Etelka és Ambrus Ákos operaénekesek nálunk. Az opera nem kifejezetten könnyű műfajba tartozó zene, ezért nehezebb megszerettetni a fiatalsággal.
Állatok világnapja Az állatok világnapját 1931 óta ünneplik a világon, minden esztendőben Szent Ferenc emléknapján, október 4-én. A rendalapító Assisi Szent Ferenc a legenda szerint nemcsak értette az állatok nyelvét, hanem beszélgetett is velük. Azt hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket, legyen az élő vagy élettelen.
Magyar Népmese Napja Iskolánkban ez a hét is vidáman kezdődött.   Szeptember 30-án a Magyar Népmese Napja alkalmából az alsó tagozatos diákok évfolyamtársaiknak egy-egy mesét adtak elő. A közönség önfeledten szórakozott, minden osztály türelemmel várta, hogy bemutathassa előadását.
Kisboldogasszony ünnepe Kisboldogasszony ünnepe alkalmából a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Fornetti Pékség felajánlásával iskolánk alsó tagozatos diákjai szeptember 9-én ajándékcsomagot kaptak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársaitól.
Tanév rendje 2019/2020 A tanév rendje olvasható itt. Szülői értekezletek, fogadóórák, szünetek, rendezvények és minden fontos dátum...
Az állatmesék világa - EFOP tábor 2019. június 17-21. között első alkalommal került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül „Az állatmesék világa” című művészeti nevelés tábor. A táborban 25 gyermek vett részt iskolánk 1. és 2. évfolyamából.
Parádi tábor - EFOP A  táborban a közös erőkifejtés, a mozgáskoordinációs gyakorlatok által a gyerekek komplex fejlődésen mentek keresztül; a tisztelet, a megbecsülés, az akaraterő, a teherbíróképesség, a belső fegyelem kialakul, állóképességük, ügyességük folyamatosan javul. A versenyek és játékok során javul a gyerekek önismerete, együttműködő képessége, önkifejező képessége, kreativitása, alkotókészsége.

19.06.05.

Összetartozás napja

Ismét együtt énekelték a kecskeméti, nagyváradi és sepsiszentgyörgyi diákok a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt a nemzeti összetartozás napján tartott rendezvényen, a Rákóczi iskolában.

rakocziiskolaenekles1

A kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában immár negyedik éve különleges módon, egy határokon átívelő közös énekléssel adnak valódi tartalmat a nemzeti összetartozás napi megemlékezésnek. Pirosba, fehérbe vagy zöldbe öltözve idén is levonult az egész iskola, közel 600 diák a sportcsarnokba, ahol skype segítségével “élőben kapcsolták” kivetítőkön a nagyváradi Szacsvay Imre és a sepsiszentgyörgyi Nicolae Colan Általános Iskolát (a nagyváradiak minden eddigi közös éneklésben részt vettek, a sepsiszentgyörgyiek viszont most először).

rakocziiskolaenekles3

A több száz diák és a pedagógusok együtt énekelték el a Himnuszt, a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt és a Székely himnuszt. A kecskeméti és az erdélyi gyerekek heves integetéssel köszöntek egymásnak.

rakocziiskolaenekles11

Borsos Andrea, az iskola pedagógusa, az esemény szervezője elmondta: fontosnak tartják, hogy a tanulók itthon és a határon túl is ismerjék a magyar történelmet, és együtt emlékezzenek, lelkileg kicsit együtt legyenek ezen a napon.

rakocziiskolaenekles23

Cikk forrása: baon.hu - Hraskó István

Képek forrása: baon.hu - Bús Csaba

Cikk, videó és galéria: Tavaszi szél vizet áraszt – több százan énekelték a népdalt (videó, galéria) - baon.hu

Cikk és galéria: Határon túli gyerekekkel együtt ünnepeltek a Rákóczi diákjai - hiros.hu

Ma, Nándor napja van. Holnap Vendel és Irén napja lesz.