szombat, október 19, 2019
Október 6-i megemlékezés Az iskolai rádiós megemlékezés után iskolánk 8.a osztályos tanulóinak műsorával emlékeztünk a mártír miniszterelnökre. A tanulókat felkészítette, a műsort összeállította Dávidné Fekete Ildikó.
Az Operaház Nagykövetei Iskolánk az idei tanévben az „Operaház Nagykövetei programban” vesz részt. Ennek keretében először a Zene Világnapja alkalmából október 1-én vendégeskedtek a Magyar Állami Operaház művészei Szebeni Etelka és Ambrus Ákos operaénekesek nálunk. Az opera nem kifejezetten könnyű műfajba tartozó zene, ezért nehezebb megszerettetni a fiatalsággal.
Állatok világnapja Az állatok világnapját 1931 óta ünneplik a világon, minden esztendőben Szent Ferenc emléknapján, október 4-én. A rendalapító Assisi Szent Ferenc a legenda szerint nemcsak értette az állatok nyelvét, hanem beszélgetett is velük. Azt hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket, legyen az élő vagy élettelen.
Magyar Népmese Napja Iskolánkban ez a hét is vidáman kezdődött.   Szeptember 30-án a Magyar Népmese Napja alkalmából az alsó tagozatos diákok évfolyamtársaiknak egy-egy mesét adtak elő. A közönség önfeledten szórakozott, minden osztály türelemmel várta, hogy bemutathassa előadását.
Kisboldogasszony ünnepe Kisboldogasszony ünnepe alkalmából a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Fornetti Pékség felajánlásával iskolánk alsó tagozatos diákjai szeptember 9-én ajándékcsomagot kaptak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársaitól.
Tanév rendje 2019/2020 A tanév rendje olvasható itt. Szülői értekezletek, fogadóórák, szünetek, rendezvények és minden fontos dátum...
Az állatmesék világa - EFOP tábor 2019. június 17-21. között első alkalommal került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül „Az állatmesék világa” című művészeti nevelés tábor. A táborban 25 gyermek vett részt iskolánk 1. és 2. évfolyamából.
Parádi tábor - EFOP A  táborban a közös erőkifejtés, a mozgáskoordinációs gyakorlatok által a gyerekek komplex fejlődésen mentek keresztül; a tisztelet, a megbecsülés, az akaraterő, a teherbíróképesség, a belső fegyelem kialakul, állóképességük, ügyességük folyamatosan javul. A versenyek és játékok során javul a gyerekek önismerete, együttműködő képessége, önkifejező képessége, kreativitása, alkotókészsége.

19.04.05.

Első helyezés a labdarúgó diákolimpián

Április 3-án rendezték az I. korcsoportos labdarúgó diákolimpia városi döntőjét a Műkertvárosi Sportcentrumban. A résztvevő 4 csapat körmérkőzést játszott egymással, ezek alapján dőlt el a végső sorrend.

Első mérkőzésünkön a Corvin Mátyás volt az ellenfél, ahol a kezdeti lámpaláz elmúltával magabiztosan játszottunk és biztos győzelmet arattunk. A második találkozónkon, nagyon kiélezett csatában nekünk sikerült gólt szereznünk, mely a javunkra döntötte el a mérkőzést a Vásárhelyi iskola ellen. Az utolsó összecsapásunkon a Református iskola szerezte meg a vezetést, de gyorsan sikerült fordítanunk, így hibátlan mérleggel zártunk. Ezzel eldőlt, hogy az idei labdarúgó diákolimpia városi döntőjét a II. Rákóczi nyerte meg és bejutott a megyedöntőbe.

diakolimpia

Eredmények: II. Rákóczi – Corvina Mátyás 6-0

II. Rákóczi – Vásárhelyi 1-0

II. Rákóczi – Református 6-1

Csapattagok: Madócs Kevin, Bóna Dorián, Ronkó Márk, Gróf Dominik, Csikai Róbert, Tóth Nátán, Farkas Farkas, Pap Zsombor.

Cikk: Kovács Tamás

Ma, Nándor napja van. Holnap Vendel és Irén napja lesz.