péntek, január 18, 2019
Kölyökatlétika verseny Január 16-án szerdán került megrendezésre a beiskolázási programunk egyik sportrendezvénye a Kölyökatlétika. Idén az Árpádvárosi, a Kálmán Lajos utcai, a Piarista óvoda, a Tündérkert, a Teknősvár, és a Hosszú utcai óvoda gyermekei vettek részt foglalkozásunkon. Fáriné Boros Erika tagintézmény-vezető ünnepélyes megnyitója után egy közös bemelegítéssel hangolódott rá mindenki a versenyre, a gyakorlatokat iskolánk két negyedikes diákja mutatta be az ovisoknak.
Erzsi néni 100. születésnapjára Különleges kérést tett közzé decemberben a Magyar Máltai Szeretetszolgálat egyik dolgozója. Felhívását mi is olvastuk a Szeretlek Magyarország weboldalon, illetve a Facebookon. Iskolánk sok alsós tanulója nevében küldtük ERZSI néni közelgő 100. születésnapja alkalmából szívünk minden melegével megírt jókívánságainkat.
Sulikuckó 01.09. Idén újra elkezdődött a várva várt beiskolázási programunk a Sulikuckó. Január 9-én három óvodából 42 kigyermek jött el hozzánk. Az óvodások különböző kézműves foglalkozásokon vettek rész.
Iskolai Karácsonyi Műsor Iskolánk karácsonyi műsorát idén a 3. a osztálytól és iskolánk kiskórusától kaptuk. Jókai Mór Melyiket a kilenc közül novelláját adták elő. Az előadás megható volt, a gyerekek teljes beleéléssel, nagyon ügyesen adták elő a darabot, könnyeket csalva szemünkbe.
KMJV Önkormányzata karácsonyi műsor December 18-án délután sok kis gyerek gyűlt össze a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola sportcsarnokában. KMJV Önkormányzatának 13. választókörzete támogatásával Kovács Ferenc Önkormányzati Képviselő Úr szervezésében, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Kecskeméti csoportja közreműködésével került megrendezésre a Karácsonyi Műsor.
„Fizess Mosollyal”! Iskolánkban idén is folytatódik a „Fizess Mosollyal” akció. Újabb felajánlás született a 8. a osztály részéről Domokosné Bíró Éva osztályfőnök vezetésével. December 19-én iskolánk nyugalmazott pedagógusait karácsonyi műsorra vártuk.
Mesemondó Verseny December 10-én került megrendezésre a legifjabb korosztály körében az iskolai Mesemondó Verseny. Az 1-2. évfolyamos tanulók mondták el meséiket. Sok szép mesét hallottunk, a gyerekek szépen hangsúlyozva, bátran adták elő történeteiket.
Miért a Rákóczi iskola? Haladva a kor igényeivel, az iskola kibővítette és új tartalommal töltötte meg az eddig is meglevő irányultságait. A 2018/2019-es tanévben két idegen nyelvi, egy angol és egy német és egy testnevelés-sport irányultságú osztályt szeretnénk indítani a KTE Labdarúgó Akadémiával együttműködve.

18.10.04.

A Magyar Népmese Napja

Iskolánk szeptember 28-án pénteken a hét zárásaként a Magyar Népmese Napja alkalmából szórakoztató programokkal várta a diákokat.

DSC00416

Csütörtökön a zenés tornán a gyerekek beöltöztek különböző mesefiguráknak és úgy tornázták, táncolták végig az első órát.

DSC00414

Pénteken egy igazán színes nap várt rájuk. Délben a mesés étkek kóstolóján vehettek részt. Kóstolhattak szóló szőlőt, mosolygó almát, kukorica lepényt, hamuba sült pogácsát. Sokfajta gyümölcs volt még az asztalokon, mi szem- szájnak ingere. Olyan igazi terülj-terülj asztalkám.

DSC01264

A kőleves sem maradhatott ki a sorból, mindenki kíváncsi volt rá, hogy tényleg benne van-e a kő a fazékban. Még egy szép mézeskalács házikó is ott díszelgett a sok finomság között. Olyan szép, ínycsiklandó volt a felhozatal, hogy öröm volt nézni a gyerekeket, ahogy ide-oda kapkodták a fejüket miközben csodálták az étkeket.

DSC01245

A délután a rajzkiállítás megnyitójával folytatódott. A kiállítást a Kecskeméti Rajzfilmstúdió egyik kedves munkatársa Neuberger Gizella nyitotta meg. Méltatta a kreatív, szép technikájú alkotásokat. A pedagógusok a diákokkal együtt remekül felelevenítették a népmeséket, sok szép, színes rajz született, a mesefigurákat igazán életszerűen örökítették meg a gyerekek, a rajzokon jól felellhetett ismerni a meséket.

DSC01252

A továbbiakban a 2. b osztály megörvendeztetett bennünket a Mézes Mese című mesejátékkal, amit a diákok nagy örömmel és lelkesedéssel fogadtak.

DSC01352

A Rajzfilmstúdió munkatársa Gizella mesélt a magyar népmesékről és a rajzfilmkészítés titkairól, majd a rendezvény lezárásaként egy kis mozizás következett.

DSC01307

A magyar népmese sorozatból, amit a Kecskeméti Rajzfilmstúdió Kecskemétfilm Kft. készített levetítettünk néhány részt, természetesen a gyerekek estig tudták volna nézni.

A magyar népmesék világában a nap gyorsan és vidáman telt.

DSC01335

A rajzverseny győztesei a következők lettek:

I.helyezett Barta Lívia

II.helyezett 2. a osztály és a 2.c osztály

III.helyezett Pópity Emília

DSC01373

Jutalmul a diákok ellátogathatnak a Kecskeméti Rajzfilmstúdióba, betekintést nyerhetnek a kulisszák mögé, valamint személyesen is megnézhetik, hogy hogyan készülnek a rajzfilmek.

DSC01375

Borsos Andrea

szöveg - fotók

CHILDREN2020

Ma, Piroska napja van. Holnap Sára és Márió napja lesz.