kedd, augusztus 14, 2018
image image image image image image image image
Tanévnyitó ünnepség TÁJÉKOZTATÁS  A TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉG IDŐPONTJA: 2018. SZEPTEMBER 3. 8:00 óra (utána tanítás)  A TANKÖNYVEKET MINDEN TANULÓ A TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉG UTÁN AZ OSZTÁLYFŐNÖKÉTŐL KAPJA MEG
Javítóvizsgák időpontjai A javítóvizsgák időpontjai olvashatók itt, ami 2018. augusztus 24-én lesz.
Grosics kupa Iskolánk rendszeres részvevője a Grosics kupának, amelyet Lakiteleken a Népfőiskola festői környezetében rendeznek meg. A mérkőzés után a fiúk lubickolhattak egyet a medencékben és este megnéztük közösen az Európa Liga döntőt.
Rákóczi Projekt Hét Iskolánk már márciusban lázasan készült névadójának II. Rákóczi Ferenc születésének évfordulójára. Diákjaink, színes óriás plakátokat készítettek, ezzel felidézve Rákóczi életének helyszíneit gyermekkorától egészen haláláig követve. A remekművekből az iskola aulájában egy kiállítás készült...
II. Rákóczi megemlékezés Iskolánk névadója II. Rákóczi Ferenc tiszteletére április 16-án ünnepséget rendeztünk. A színvonalas műsort az 5. b osztály adta elő. Diákjaink virágot helyeztek el, és emlékeztek a fejedelmet ábrázoló szobornál...
Beiskolázási Program a Rákócziban A nap zárásaként iskolánk vendége Juhász Roland a Videoton játékosa, 95-szörös magyar válogatott futballista az egészséges életmóddal kapcsolatban adott jó tanácsokat a gyerekeknek, majd beszállt egy közös focizásba az óvodásokkal és iskolánk sport osztályába járó gyerekekkel.
Miért a Rákóczi iskola? Haladva a kor igényeivel, az iskola kibővítette és új tartalommal töltötte meg az eddig is meglevő irányultságait. A 2018/2019-es tanévben két idegen nyelvi, egy angol és egy német és egy testnevelés-sport irányultságú osztályt szeretnénk indítani a KTE Labdarúgó Akadémiával együttműködve.
Sportosztályunk A sportosztályunk 22 fővel, 14 fiú futballista palántával és 8 kézilabdázni vágyó leánnyal indult el. A többi osztályhoz képest eltérés, hogy nálunk 6 testnevelés óra van, ennek keretében 2 órában bontásban a gyerekek a sportáguknak megfelelő képzésben részesülnek...

15.08.26.

Milkovicsné Gombás Gabriella

milkovicsnegabiVégzettség:

 Szeged Juhász Gyula Tanárképző Főiskola – biológia-földrajz szakos tanár

 Debreceni Egyetem Hajdúböszörményi Pedagógiai Főiskolai Kar – pedagógus szakvizsga Preventív és differenciáló nevelés, fejlesztő pedagógiai, pszichológiai, módszertani ismeretek

 Tanított tantárgyak: biológia, földrajz, természetismeret, osztályfőnök (5.a)

 Magamról:

 2015. szeptemberében kezdtem tanítani a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában, előtte Szigethalmon, Tökölön és Fülöpszálláson dolgoztam. Eddigi munkám során a szaktárgyaim mellet tanítottam erkölcstant, technikát, hon- és népismeretet is, folyamatosan osztályfőnöki feladatokat láttam el, fejlesztő foglakozásokat tartottam. Az iskolai környezet- és egészségnevelés keretében rendszeresen iskolai programokat, kirándulásokat szerveztem, zöldköri foglakozásokat vezettem, pályázati programokat írtam és vettem részt a megvalósításban. Tanítványaim sikeresen szerepeltek különböző természetismereti, környezetvédelmi versenyeken.

 Pedagógiai szemléletem: „Zöld ösvényen járj! – Egészségesen élj!”


Ki olvas minket?

Oldalainkat 107 vendég böngészi
Ma, Marcell napja van. Holnap Mária napja lesz.