szombat, augusztus 18, 2018
image image image image image image image image
Tanévnyitó ünnepség TÁJÉKOZTATÁS  A TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉG IDŐPONTJA: 2018. SZEPTEMBER 3. 8:00 óra (utána tanítás)  A TANKÖNYVEKET MINDEN TANULÓ A TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉG UTÁN AZ OSZTÁLYFŐNÖKÉTŐL KAPJA MEG
Javítóvizsgák időpontjai A javítóvizsgák időpontjai olvashatók itt, ami 2018. augusztus 24-én lesz.
Grosics kupa Iskolánk rendszeres részvevője a Grosics kupának, amelyet Lakiteleken a Népfőiskola festői környezetében rendeznek meg. A mérkőzés után a fiúk lubickolhattak egyet a medencékben és este megnéztük közösen az Európa Liga döntőt.
Rákóczi Projekt Hét Iskolánk már márciusban lázasan készült névadójának II. Rákóczi Ferenc születésének évfordulójára. Diákjaink, színes óriás plakátokat készítettek, ezzel felidézve Rákóczi életének helyszíneit gyermekkorától egészen haláláig követve. A remekművekből az iskola aulájában egy kiállítás készült...
II. Rákóczi megemlékezés Iskolánk névadója II. Rákóczi Ferenc tiszteletére április 16-án ünnepséget rendeztünk. A színvonalas műsort az 5. b osztály adta elő. Diákjaink virágot helyeztek el, és emlékeztek a fejedelmet ábrázoló szobornál...
Beiskolázási Program a Rákócziban A nap zárásaként iskolánk vendége Juhász Roland a Videoton játékosa, 95-szörös magyar válogatott futballista az egészséges életmóddal kapcsolatban adott jó tanácsokat a gyerekeknek, majd beszállt egy közös focizásba az óvodásokkal és iskolánk sport osztályába járó gyerekekkel.
Miért a Rákóczi iskola? Haladva a kor igényeivel, az iskola kibővítette és új tartalommal töltötte meg az eddig is meglevő irányultságait. A 2018/2019-es tanévben két idegen nyelvi, egy angol és egy német és egy testnevelés-sport irányultságú osztályt szeretnénk indítani a KTE Labdarúgó Akadémiával együttműködve.
Sportosztályunk A sportosztályunk 22 fővel, 14 fiú futballista palántával és 8 kézilabdázni vágyó leánnyal indult el. A többi osztályhoz képest eltérés, hogy nálunk 6 testnevelés óra van, ennek keretében 2 órában bontásban a gyerekek a sportáguknak megfelelő képzésben részesülnek...

10.10.22.

Koller István

Végzettségek:

- Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Kar, Mérnök- informatikus és Műszaki informatika szakos mérnöktanár

- Pályaorientációs koordinátorkolleristvan

- UEFA Grassroots labdarugó edzői képzés

- PSZÁF vizsga (pénzügyi terület)

Tanított tantárgyak: informatika

Az 5.d osztály osztályfőnöke vagyok.

Magamról:

Nyolc éve tanítok informatikát a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában. A normál óraszámú informatika órák mellett az emelt informatika oktatásért felelek. Nagyon fontosnak tartom az informatikát, mint tantárgyat, mert ez a jövő, és valamilyen formában biztos, hogy mindenki számára szükség lesz, sőt előnyt jelent a biztos informatikai tudás. Minél fiatalabb kortól kezdve próbálom a programozás különböző területeivel megismertetni a gyerekeket. Óriási munkaerőhiány van ezen a területen, emellett pedig nagyszerűen lehet fejleszteni a logikus, algoritmikus gondolkodást ezen keresztül. A tehetséges gyerekeket informatikai illetve pénzügyi versenyeken szoktam elindítani.

Folyamatosan bővítem és fejlesztem az informatika oktatásban használt programokat és módszereket. A tanításért élek, ezért az iskola mellett egy non-profit civil szervezetben dolgozom, ahol különféle oktatói feladatokat látok el, nyári táborokat vezetek és tehetséggondozó szakköröket tartok. A tanítás mellett honlapokat, kiadványokat készítek és szerkesztek.


plakat2018

moza

logo

CHILDREN2020

erasmusplus

koszon

EBEDBEFIZETES

ISKOLABEMUTATO

ROLUNKIRTAK

video

TANEVRENDJE

CSENGETESIREND

FELMEROK

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa2948
mod_vvisit_counterTegnap3470
mod_vvisit_counterEzen héten21705
mod_vvisit_counterMúlt héten23214
mod_vvisit_counterEbben hónapban62616
mod_vvisit_counterMúlt hónapban111597
mod_vvisit_counterÖsszesen5510117
.

Elérhetőség:

elerheteseg jm

iskola alma logo

hatartalanul logo

Ki olvas minket?

Oldalainkat 61 vendég böngészi
Ma, Ilona napja van. Holnap Huba napja lesz.