vasárnap, május 26, 2019
Anyák Napi műsor Az ötödik évfolyam idén első alakalommal köszöntötte együtt az édesanyákat, nagymamákat, dédnagymamákat anyák napja alkalmából. Egy csodálatos zenei csokorral készült iskolánk nagykórusa...
Fogódzó köszönő levél Ezúton szeretnénk megköszönni mindenkinek, akik támogatták a Gála támogatói jegy megvásárlásával az Egyesületet , valamint adójuk 1% - val is hozzájárultak a Fogódzó Gyermek Segélyezési Egyesületet működéséhez.
Bízunk benne,hogy jövőre sem feledkeznek meg adójuk 1% -ról.
Fogódzó Jótékonysági Gálaműsor Évek óta hagyomány már a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában az intézmény diákjai által adott Gála műsor, a Fogódzó. Az utóbbi években a műsor mindig valamilyen kiválasztott téma köré épült fel. Idén megelevenedtek a magyar történelem dicső pillanatai. A Gála mottója pedig ez volt:" Ne felejtsd el honnan jöttél" SAJTÓMEGJELENÉS
Gasztro kaland a Rákócziban Kulturális Örökségünk címmel nyílt kóstolóval egybekötött kiállítás szerdán délelőtt a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában. Öt országból harminc diák és tizenöt kísérő tanár érkezett az intézménybe az Erasmus+ program keretében, hogy bemutassák nemzetük kultúráját és barátkozzanak a kecskeméti gyerekekkel.
Első helyezés a labdarúgó diákolimpián Április 3-án rendezték az I. korcsoportos labdarúgó diákolimpia városi döntőjét a Műkertvárosi Sportcentrumban. A résztvevő 4 csapat körmérkőzést játszott egymással, ezek alapján dőlt el a végső sorrend.
Nemzetközi találkozó iskolánkban 2019. április. 8-12-e között 30 tanulót látunk vendégül Izlandról, Dániából, Finnországból, Ciprusról és Spanyolországból a „Together- strong and safe” című Európai Uniós támogatású Erasmus+ KA2 iskolai együttműködési projekt első évét záró tanulási/tanítási/képzései tevékenységek keretében. A külföldi vendégek 12 magyar hatodikos tanulóval fognak együtt dolgozni angol nyelven.
Rákóczi Projekt A kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola idén is megrendezte az évek alatt hagyománnyá nőtt programsorozatát, a Rákóczi-hetet, ahol a diákok egész héten át különböző játékos foglalkozások keretében tisztelegtek iskolájuk névadója előtt. SAJTÓMEGJELENÉSEK
Rákóczi nyomában kirándulás A Honvédelmi Sportszövetség pályázatának részeként március 19-20-án 40 rákóczis diák indult útnak, hogy a fejedelem életében fontos szerepet játszó várakat látogassanak meg. Az utazás előtt kiselőadásokat készítettek a várak történetéről.

10.10.06.

Szekeres Mónika

Végzettség: Kecskeméti Tanítóképző Főiskola

Tanított tantárgyak: rajz, ének

Magamról:

Szekeres Mónika vagyok, a 2. c osztályban tanítok rajzot, éneket valamint a napközis nevelői feladatoknak is eleget teszek. 2004-ben végeztem a Kecskeméti Főiskola Tanítóképző Főiskolai Karán tanító-óvodapedagógusként. 2004-ben kezdtem el dolgozni itt a Rákócziban, mint napközis nevelő. A gyerekek délutáni programját szerveztem a tanuláson túl. Sokat énekeltünk, jártunk színházba, és a kézműves foglalkozásokon különböző technikákkal ismertettem meg a gyerekeket. Lehetőséget kaptam arra, hogy a tanításban is kipróbáljam magam. Így három évig iskolaotthonos osztályban vezethettem be a gyerekeket a betűk birodalmába. Most ismét napközis nevelőként igyekszem terelgetni a gyerekeket a helyes úton, illetve elmélyíteni a délelőtt megszerzett tudásukat. Az ének órákon sokat énekelünk, megismerkednek a kicsik néhány hangszerrel is, amelyek bizonyos részén ők is játszanak. Szeretem, ha az órák vidáman és értékes munkával telnek.

Mottóm: "A mosoly olyan görbület, amely képes mindent egyenesbe hozni."

Ma, Fülöp és Evelin napja van. Holnap Hella napja lesz.