kedd, augusztus 14, 2018
image image image image image image image image
Tanévnyitó ünnepség TÁJÉKOZTATÁS  A TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉG IDŐPONTJA: 2018. SZEPTEMBER 3. 8:00 óra (utána tanítás)  A TANKÖNYVEKET MINDEN TANULÓ A TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉG UTÁN AZ OSZTÁLYFŐNÖKÉTŐL KAPJA MEG
Javítóvizsgák időpontjai A javítóvizsgák időpontjai olvashatók itt, ami 2018. augusztus 24-én lesz.
Grosics kupa Iskolánk rendszeres részvevője a Grosics kupának, amelyet Lakiteleken a Népfőiskola festői környezetében rendeznek meg. A mérkőzés után a fiúk lubickolhattak egyet a medencékben és este megnéztük közösen az Európa Liga döntőt.
Rákóczi Projekt Hét Iskolánk már márciusban lázasan készült névadójának II. Rákóczi Ferenc születésének évfordulójára. Diákjaink, színes óriás plakátokat készítettek, ezzel felidézve Rákóczi életének helyszíneit gyermekkorától egészen haláláig követve. A remekművekből az iskola aulájában egy kiállítás készült...
II. Rákóczi megemlékezés Iskolánk névadója II. Rákóczi Ferenc tiszteletére április 16-án ünnepséget rendeztünk. A színvonalas műsort az 5. b osztály adta elő. Diákjaink virágot helyeztek el, és emlékeztek a fejedelmet ábrázoló szobornál...
Beiskolázási Program a Rákócziban A nap zárásaként iskolánk vendége Juhász Roland a Videoton játékosa, 95-szörös magyar válogatott futballista az egészséges életmóddal kapcsolatban adott jó tanácsokat a gyerekeknek, majd beszállt egy közös focizásba az óvodásokkal és iskolánk sport osztályába járó gyerekekkel.
Miért a Rákóczi iskola? Haladva a kor igényeivel, az iskola kibővítette és új tartalommal töltötte meg az eddig is meglevő irányultságait. A 2018/2019-es tanévben két idegen nyelvi, egy angol és egy német és egy testnevelés-sport irányultságú osztályt szeretnénk indítani a KTE Labdarúgó Akadémiával együttműködve.
Sportosztályunk A sportosztályunk 22 fővel, 14 fiú futballista palántával és 8 kézilabdázni vágyó leánnyal indult el. A többi osztályhoz képest eltérés, hogy nálunk 6 testnevelés óra van, ennek keretében 2 órában bontásban a gyerekek a sportáguknak megfelelő képzésben részesülnek...

10.10.06.

Szekeres Mónika

 

Végzettség: Kecskeméti Tanítóképző Főiskola

Tanított tantárgyak: rajz, ének

Magamról:

Szekeres Mónika vagyok, a 2. c osztályban tanítok rajzot, éneket valamint a napközis nevelői feladatoknak is eleget teszek. 2004-ben végeztem a Kecskeméti Főiskola Tanítóképző Főiskolai Karán tanító-óvodapedagógusként. 2004-ben kezdtem el dolgozni itt a Rákócziban, mint napközis nevelő. A gyerekek délutáni programját szerveztem a tanuláson túl. Sokat énekeltünk, jártunk színházba, és a kézműves foglalkozásokon különböző technikákkal ismertettem meg a gyerekeket. Lehetőséget kaptam arra, hogy a tanításban is kipróbáljam magam. Így három évig iskolaotthonos osztályban vezethettem be a gyerekeket a betűk birodalmába. Most ismét napközis nevelőként igyekszem terelgetni a gyerekeket a helyes úton, illetve elmélyíteni a délelőtt megszerzett tudásukat. Az ének órákon sokat énekelünk, megismerkednek a kicsik néhány hangszerrel is, amelyek bizonyos részén ők is játszanak. Szeretem, ha az órák vidáman és értékes munkával telnek.

Mottóm: "A mosoly olyan görbület, amely képes mindent egyenesbe hozni."

Ki olvas minket?

Oldalainkat 99 vendég böngészi
Ma, Marcell napja van. Holnap Mária napja lesz.