szombat, május 25, 2019
Anyák Napi műsor Az ötödik évfolyam idén első alakalommal köszöntötte együtt az édesanyákat, nagymamákat, dédnagymamákat anyák napja alkalmából. Egy csodálatos zenei csokorral készült iskolánk nagykórusa...
Fogódzó köszönő levél Ezúton szeretnénk megköszönni mindenkinek, akik támogatták a Gála támogatói jegy megvásárlásával az Egyesületet , valamint adójuk 1% - val is hozzájárultak a Fogódzó Gyermek Segélyezési Egyesületet működéséhez.
Bízunk benne,hogy jövőre sem feledkeznek meg adójuk 1% -ról.
Fogódzó Jótékonysági Gálaműsor Évek óta hagyomány már a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában az intézmény diákjai által adott Gála műsor, a Fogódzó. Az utóbbi években a műsor mindig valamilyen kiválasztott téma köré épült fel. Idén megelevenedtek a magyar történelem dicső pillanatai. A Gála mottója pedig ez volt:" Ne felejtsd el honnan jöttél" SAJTÓMEGJELENÉS
Gasztro kaland a Rákócziban Kulturális Örökségünk címmel nyílt kóstolóval egybekötött kiállítás szerdán délelőtt a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában. Öt országból harminc diák és tizenöt kísérő tanár érkezett az intézménybe az Erasmus+ program keretében, hogy bemutassák nemzetük kultúráját és barátkozzanak a kecskeméti gyerekekkel.
Első helyezés a labdarúgó diákolimpián Április 3-án rendezték az I. korcsoportos labdarúgó diákolimpia városi döntőjét a Műkertvárosi Sportcentrumban. A résztvevő 4 csapat körmérkőzést játszott egymással, ezek alapján dőlt el a végső sorrend.
Nemzetközi találkozó iskolánkban 2019. április. 8-12-e között 30 tanulót látunk vendégül Izlandról, Dániából, Finnországból, Ciprusról és Spanyolországból a „Together- strong and safe” című Európai Uniós támogatású Erasmus+ KA2 iskolai együttműködési projekt első évét záró tanulási/tanítási/képzései tevékenységek keretében. A külföldi vendégek 12 magyar hatodikos tanulóval fognak együtt dolgozni angol nyelven.
Rákóczi Projekt A kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola idén is megrendezte az évek alatt hagyománnyá nőtt programsorozatát, a Rákóczi-hetet, ahol a diákok egész héten át különböző játékos foglalkozások keretében tisztelegtek iskolájuk névadója előtt. SAJTÓMEGJELENÉSEK
Rákóczi nyomában kirándulás A Honvédelmi Sportszövetség pályázatának részeként március 19-20-án 40 rákóczis diák indult útnak, hogy a fejedelem életében fontos szerepet játszó várakat látogassanak meg. Az utazás előtt kiselőadásokat készítettek a várak történetéről.

16.10.24.

Rákóczis-szerda

Kedves Szülők!

Az iskolakezdés nehézségeinek könnyebbé tételében szeretnénk Önöknek segíteni Rákóczis-szerda programsorozatunkkal, melynek keretében 2017 november 15.-től iskola-előkészítő foglalkozásokkal, és szabadidős tevékenységekkel igyekszünk kellemes „iskolás” perceket szerezni a nagycsoportos óvodásoknak.

rakoczis szerda 01

A foglalkozásokra jelentkezni lehet a mellékelt nyilatkozat kitöltésével és az iskola titkárságára való eljuttatásával – személyesen vagy email-ban ( Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. ).

Nyilatkozat

III.21.

rakoczis szerda 10

Iskolaváró Sulikuckó

A foglalkozásokat a leendő elsős pedagógusok vezetik.

XI. 15.

I.31.

XI. 29.

II.14.

XII. 13.

II.28.

I. 17.

III.14

rakoczis szerda 11

Javasoljuk a foglalkozásainkon való részvételt, mert:

• A gyermekek még az iskolába lépés előtt megismerkedhetnek tanítóikkal és egymással is.
  • Felfedezhetik az iskola épületét, környezetét.
  • A játékos foglakozások során fokozatosan hozzászokhatnak az iskolai módszerekhez.
  • Az osztály kiválasztása előtt kiderül, hogy a gyermek érdeklődése és adottságai melyik osztály kínálatához állnak közelebb, megkönnyítve ezzel a szülők döntését.
  • Kialakulhatnak olyan csoportkohéziós jellemzők, amelyek elősegítik a gyermek beilleszkedését a közösségbe.

rakoczis szerda 08

Szeretettel várjuk a nagycsoportos óvodásokat.

Tanító nénik

Ma, Orbán napja van. Holnap Fülöp és Evelin napja lesz.