szombat, október 19, 2019
Október 6-i megemlékezés Az iskolai rádiós megemlékezés után iskolánk 8.a osztályos tanulóinak műsorával emlékeztünk a mártír miniszterelnökre. A tanulókat felkészítette, a műsort összeállította Dávidné Fekete Ildikó.
Az Operaház Nagykövetei Iskolánk az idei tanévben az „Operaház Nagykövetei programban” vesz részt. Ennek keretében először a Zene Világnapja alkalmából október 1-én vendégeskedtek a Magyar Állami Operaház művészei Szebeni Etelka és Ambrus Ákos operaénekesek nálunk. Az opera nem kifejezetten könnyű műfajba tartozó zene, ezért nehezebb megszerettetni a fiatalsággal.
Állatok világnapja Az állatok világnapját 1931 óta ünneplik a világon, minden esztendőben Szent Ferenc emléknapján, október 4-én. A rendalapító Assisi Szent Ferenc a legenda szerint nemcsak értette az állatok nyelvét, hanem beszélgetett is velük. Azt hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket, legyen az élő vagy élettelen.
Magyar Népmese Napja Iskolánkban ez a hét is vidáman kezdődött.   Szeptember 30-án a Magyar Népmese Napja alkalmából az alsó tagozatos diákok évfolyamtársaiknak egy-egy mesét adtak elő. A közönség önfeledten szórakozott, minden osztály türelemmel várta, hogy bemutathassa előadását.
Kisboldogasszony ünnepe Kisboldogasszony ünnepe alkalmából a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Fornetti Pékség felajánlásával iskolánk alsó tagozatos diákjai szeptember 9-én ajándékcsomagot kaptak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársaitól.
Tanév rendje 2019/2020 A tanév rendje olvasható itt. Szülői értekezletek, fogadóórák, szünetek, rendezvények és minden fontos dátum...
Az állatmesék világa - EFOP tábor 2019. június 17-21. között első alkalommal került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül „Az állatmesék világa” című művészeti nevelés tábor. A táborban 25 gyermek vett részt iskolánk 1. és 2. évfolyamából.
Parádi tábor - EFOP A  táborban a közös erőkifejtés, a mozgáskoordinációs gyakorlatok által a gyerekek komplex fejlődésen mentek keresztül; a tisztelet, a megbecsülés, az akaraterő, a teherbíróképesség, a belső fegyelem kialakul, állóképességük, ügyességük folyamatosan javul. A versenyek és játékok során javul a gyerekek önismerete, együttműködő képessége, önkifejező képessége, kreativitása, alkotókészsége.

19.04.13.

Fogódzó Jótékonysági Gálaműsor

Évek óta hagyomány már a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában az intézmény diákjai által adott Gála műsor, a Fogódzó. Az utóbbi években a műsor mindig valamilyen kiválasztott téma köré épült fel.

1DSCN0028

Idén megelevenedtek a magyar történelem dicső pillanatai. A Gála mottója pedig ez volt:" Ne felejtsd el honnan jöttél"

A Gálából származó bevételt az iskolában működő Gyermek Segélyezési Egyesület, a rendezvény szervezője kapta, melyből a diákok számára egy évig támogatást biztosítanak különböző célokra.

1DSCN0047

A Gálán a vendégek között köszönthették Szeberényi Gyula Tamást, Kecskemét Megyei Jogú Város alpolgármesterét, Tóth Lászlónét, a Kecskeméti Belvárosi Zrínyi Ilona Általános Iskola intézményvezetőjét, Knódel Éva intézményvezető helyettest, valamint Györfi Pált, az iskola volt igazgatóját is.

Ez volt a műsor:

- A nyitó produkciót a mottónak megfelelően Rácz Gábor és kislánya Rácz Dorisz, valamint Radics Attila és a második évfolyam tanulói adták elő.

DSCN0099

- Felvidéki táncot adtak elő a legkisebbek az első évfolyam.

DSCN0133

- A második osztályosok a betyárok a BETYÁRROCK produkcióval készültek.

DSCN0167

- A harmadik évfolyam előadása a honfoglalás korát idézte meg.

DSCN0203

- „Egyszer volt Budán kutyavásár" Mátyás király így leckéztette meg a kapzsi gazdag embert. A negyedik évfolyam adta elő.

DSCN0225

- A Rákóczi szabadságharcot idézte fel az ötödik évfolyam, kuruc-labanc összecsapása.

DSCN0300

- A Nemzeti dalt előadta a hetedik évfolyam.

DSCN0324

- A nyolcadik évfolyam a We will rock you számot énekelte el.

DSCN0376

A külföldi vendégek produkciói voltak:

DSCN0400

- Dánia egy énekszámmal lépett fel gitár kísérettel.

DSCN0479

- Ciprus, Izland, Finnország, Spanyolország táncos produkcióval készült.

DSCN0446

DSCN0500

- A műsor végén a Together song-ot a 6. évfolyam és a vendégek együtt énekelték el.

DSCN0520

Cikk: KEOL.HU

Fogódzó Jótékonysági Gálaműsor a Rákócziban

Fotók: Borsos Andrea

Cikk, fotógaléria: Baon.hu

beisk20-21

mod_vvisit_counterEzen héten20265

Ma, Nándor napja van. Holnap Vendel és Irén napja lesz.