szerda, szeptember 18, 2019
Kisboldogasszony ünnepe Kisboldogasszony ünnepe alkalmából a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Fornetti Pékség felajánlásával iskolánk alsó tagozatos diákjai szeptember 9-én ajándékcsomagot kaptak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársaitól.
Tanév rendje 2019/2020 A tanév rendje olvasható itt. Szülői értekezletek, fogadóórák, szünetek, rendezvények és minden fontos dátum...
Az állatmesék világa - EFOP tábor 2019. június 17-21. között első alkalommal került megrendezésre az EFOP pályázat keretein belül „Az állatmesék világa” című művészeti nevelés tábor. A táborban 25 gyermek vett részt iskolánk 1. és 2. évfolyamából.
Parádi tábor - EFOP A  táborban a közös erőkifejtés, a mozgáskoordinációs gyakorlatok által a gyerekek komplex fejlődésen mentek keresztül; a tisztelet, a megbecsülés, az akaraterő, a teherbíróképesség, a belső fegyelem kialakul, állóképességük, ügyességük folyamatosan javul. A versenyek és játékok során javul a gyerekek önismerete, együttműködő képessége, önkifejező képessége, kreativitása, alkotókészsége.
Ha én felnőtt volnék - EFOP TÁBOR A programban a gyerekek sokféle ajándékot és használati tárgyat kaptak a heti feladataikhoz, és a táborban sok-sok ajándékkal és mosollyal lettek gazdagabbak. A szülők elégedetten hozták minden nap gyermekeiket, és vitték haza a hét során. Sok-sok kép készült a heti eseményekről, melyből ízesítésképpen mutatunk néhányat.
Blog készítés rejtelmei - EFOP tábor Célunk volt ezek mellett, hogy a gyerekek legyenek képesek felismerni, megkülönböztetni a különböző típusú blogokat. Legyenek képesek a netikett szabályait betartva kommunikálni, véleményt kifejezni és sablonok alapján, vagy akár a nélkül saját, tematikus blogot vagy weboldalt létrehozni, arra tartalmat feltölteni.
Így kerek a világ! - EFOP tábor A tábor főprofilja a kézilabda volt, mellette voltak kisebb etapok a többi sportág megismerésére: napindító foglalkozás, akadálypálya építése és „szabadlabda idő”. Utóbbi keretein belül felállítottuk az összes sportág pályáját, mindenki annyi időt tölthetett az adott pályán, amennyi akart.
Összetartozás napja Ismét együtt énekelték a kecskeméti, nagyváradi és sepsiszentgyörgyi diákok a Tavaszi szél vizet áraszt népdalt a nemzeti összetartozás napján tartott rendezvényen, a Rákóczi iskolában.

19.03.12.

Városi német nyelvi verseny

Ebben a tanévben harmadszor került megrendezésre a német nyelvi verseny iskolánkban, melyen a 7. 8. osztályos gyermekek mérhették össze nyelvi felkészültségüket. A város általános iskolái közül a Szent Imre, az Arany János Általános Iskola, a Zrínyi Ilona Általános Iskola, a Vásárhelyi Pál Általános Iskola, a Magyar Ilona általános Iskola, az ÉZI és a versenynek otthont adó II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola diákjai vettek részt.

DSC06142

A gyermekek különböző nyelvi felkészültséggel érkeztek, ezért 4 különböző csoportot hoztunk létre, ahol mindenki a tudásának megfelelő társakkal versenyezhetett. A versenyen az alapfokú német nyelvvizsga szóbeli részével megegyező feladatokat kellet megoldani; képleírás, rövid beszélgetés egy kötött témában és hétköznapi szituáció eljátszása a zsűri egyik tagjával. A zsűri tagjait a gyermekeket tanító kollégák közül kértem fel, melyet nagy örömmel vállaltak. Munkájukat ezúton is köszönöm.

DSC06149

A versenyen az első három helyezettet jutalmaztuk oklevéllel és apró ajándékkal minden kategóriában, de minden résztvevő kapott emléklapot és kis emléket a verseny tiszteletére.

Kategóriánkénti helyezettek:

7. osztály (heti 5 nyelvi óra)

1.Ambrus Antónia (Vásárhelyi Ált. Isk.)

2. Aradi Bálint (Arany J. Ált. Isk.)

3. Kohajda Ádám (Szent Imre Ált. Isk.)

8. osztály (heti 3 nyelvi óra)

1. Baranyi Zoé (II. Rákóczi)

2. Albert Adrienn (ÉZI)

3. Jakab Barbara (Magyar Ilona Ált. Isk.)

DSC06161

8. osztály (heti 5 nyelvi óra)

1. Mangold Roland (Arany J. Ált. Isk.)

2. Bóna Eszter (Vásárhelyi Ált. Isk.)

3. Gajdácsi Zoltán (Zrínyi I. Ált. Isk.)

3. Borbényi Bálint (II. Rákóczi F. Ált Isk.)

DSC06189

Reméljük, hogy ezzel hagyományt tudunk teremteni és jövőre még több jelentkező vesz részt ezen a jó hangulatú versenyen.

Kecskemét, 2019.03.11.       Fekete Rózsa

mod_vvisit_counterÖsszesen7212060

Ma, Diána napja van. Holnap Vilhelmina napja lesz.