vasárnap, május 19, 2019
Anyák Napi műsor Az ötödik évfolyam idén első alakalommal köszöntötte együtt az édesanyákat, nagymamákat, dédnagymamákat anyák napja alkalmából. Egy csodálatos zenei csokorral készült iskolánk nagykórusa...
Fogódzó köszönő levél Ezúton szeretnénk megköszönni mindenkinek, akik támogatták a Gála támogatói jegy megvásárlásával az Egyesületet , valamint adójuk 1% - val is hozzájárultak a Fogódzó Gyermek Segélyezési Egyesületet működéséhez.
Bízunk benne,hogy jövőre sem feledkeznek meg adójuk 1% -ról.
Fogódzó Jótékonysági Gálaműsor Évek óta hagyomány már a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában az intézmény diákjai által adott Gála műsor, a Fogódzó. Az utóbbi években a műsor mindig valamilyen kiválasztott téma köré épült fel. Idén megelevenedtek a magyar történelem dicső pillanatai. A Gála mottója pedig ez volt:" Ne felejtsd el honnan jöttél" SAJTÓMEGJELENÉS
Gasztro kaland a Rákócziban Kulturális Örökségünk címmel nyílt kóstolóval egybekötött kiállítás szerdán délelőtt a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában. Öt országból harminc diák és tizenöt kísérő tanár érkezett az intézménybe az Erasmus+ program keretében, hogy bemutassák nemzetük kultúráját és barátkozzanak a kecskeméti gyerekekkel.
Első helyezés a labdarúgó diákolimpián Április 3-án rendezték az I. korcsoportos labdarúgó diákolimpia városi döntőjét a Műkertvárosi Sportcentrumban. A résztvevő 4 csapat körmérkőzést játszott egymással, ezek alapján dőlt el a végső sorrend.
Nemzetközi találkozó iskolánkban 2019. április. 8-12-e között 30 tanulót látunk vendégül Izlandról, Dániából, Finnországból, Ciprusról és Spanyolországból a „Together- strong and safe” című Európai Uniós támogatású Erasmus+ KA2 iskolai együttműködési projekt első évét záró tanulási/tanítási/képzései tevékenységek keretében. A külföldi vendégek 12 magyar hatodikos tanulóval fognak együtt dolgozni angol nyelven.
Rákóczi Projekt A kecskeméti II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola idén is megrendezte az évek alatt hagyománnyá nőtt programsorozatát, a Rákóczi-hetet, ahol a diákok egész héten át különböző játékos foglalkozások keretében tisztelegtek iskolájuk névadója előtt. SAJTÓMEGJELENÉSEK
Rákóczi nyomában kirándulás A Honvédelmi Sportszövetség pályázatának részeként március 19-20-án 40 rákóczis diák indult útnak, hogy a fejedelem életében fontos szerepet játszó várakat látogassanak meg. Az utazás előtt kiselőadásokat készítettek a várak történetéről.

19.03.11.

Szabadidős foglalkozás 03.06.

Március 6-án a Rákóczis Szerdák keretén belül Szabadidős Foglalkozásokon vehettek részt az óvodások.

DSC06016

Az angol nyelvi foglalkozáson a gyerekek egy mesét dolgoztak fel, amiben különböző állatok voltak a főszereplők. Közben megtanulták az állatok nevét, gyakorolták a színeket és a számokat is. A foglalkozás végén angolul énekeltek el egy kis gyerekdalt az ovisok.

DSC06029

A másik csoportban egy nyelvi foglalkozáson vettek részt a gyerekek, ahol a tanító néni által megadott instrukciók alapján készítették el a feladatokat. A feladatlapokat ügyesen töltötték ki az óvodások.

DSC06044

A harmadik csoportban a gyerekek számítógépes játékokkal játszottak. Ha sikerült a feladatot megoldani, újabb szintre léphettek, így jutottak el a megoldáshoz. Ez a játék mindig a kedvencek közé tartozik.

DSC06132

A német nyelvi foglalkozáson is jól érezték magukat az óvodások. A tanító által megadott feladatokat ügyesen végrehajtották, mondókáztak, énekeltek és még táncoltak is a gyerekek.

DSC06065

A foglalkozások végén kis meglepetés ajándékkal búcsúztak a tanítók az óvodásoktól.

DSC06023

fotók, szöveg: Borsos Andrea

Ma, Ivó és Milán napja van. Holnap Bernát és Felícia napja lesz.