hétfő, január 22, 2018
Óvodás Kölyökatlétika Verseny Idén január 17-én szerdán került sor erre a rendezvényre, melyen 7 óvoda vett részt. Az Árpádvárosi, a Pálmácska, a Széchenyi sétányi, a Szivárvány, a Hosszú utcai, a Teknősvár és a Bíró Lajos utcai óvoda gyermekei nagy lelkesedéssel vonultak be sportcsarnokunba.
Nyílt napjaink Ezennel közhírré tétetik és kidoboltatik, hogy 2018. február 6-7-én iskolánk NYÍLT NAPOT rendez a nagycsoportos óvodásoknak, leendő elsősöknek és szüleiknek! Az 1-2. órában a leendő elsős tanító nénik tartanak magyar, matematika, környezetismeret, rajz órákat, melybe a kicsik is bekapcsolódhatnak és aktív részesei lehetnek. A 3. órában irányultsági – angol, német, testnevelés – órákon lehet részt venni.
Bozsik Program 3-4. évf. Télen sem szünetel a Bozsik Program. A sport rendezvény sorozat keretében az III-IV. évfolyam diákjai barátságos mérkőzést játszottak a Kertvárosi, a Református és a Corvin Mátyás Általános iskola tanulóival. A lényeg nem a győzelem, hanem az önfeledt játék volt. Ettől függetlenül mindenki beleadta a legjobb tudását.
Sulikuckó 01.17. Január 17-én a Rákóczis Szerdák keretén belül, az óvodások az idei évben már második alkalommal vehettek részt az Iskolaváró Sulikuckón. Az óvodások egyik csoportja anyanyelvi foglalkozáson vett részt, melyhez egy kis színezés is társult, így vidám hangulatban készültek a kismalacok, aminek ki kellett találni milyen színe legyen.
Bozsik program 5-6. évf.  A Bozsik Program múlt héten kezdődő rendezvénye január 17-én szerdán folytatódott. A felső tagozatosok közül az 5-6. évfolyam diákjai barátságos mérkőzést játszottak a Kertvárosi, a Református és a Corvin Mátyás Általános iskola tanulóival...
Bozsik Program 1-2. évf.  Télen sem szünetel a Bozsik Program. A sport rendezvény sorozat keretében az I-II. évfolyam diákjai barátságos mérkőzést játszottak a Kertvárosi, a Református és a Corvin Mátyás Általános iskola tanulóival. A lényeg nem a győzelem, hanem az önfeledt játék volt. Ettől függetlenül mindenki beleadta a legjobb tudását.
Kiállítás a Katona József Színházban Iskolánk tehetséges diákjainak alkotásaiból nyílt kiállítás január 8-án hétfőn a Kecskeméti Katona József Színház nézőtéri büféjében. A kiállítást Harsányi Zsuzsa festőművész nyitotta meg Vas Albert egy szép meséjével varázsolta el a közönséget.
Zoom Kecskemét Újabb verseny a Rákócziban! A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola osztályai között versenyt hirdetünk. Az első helyezett osztály 50 000 Ft-os támogatást kap az osztálykirándulásához a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskoláért Alapítványtól!! Mennyire ismered Kecskemétet?

16.10.24.

Rákóczis-szerda

Kedves Szülők!

Az iskolakezdés nehézségeinek könnyebbé tételében szeretnénk Önöknek segíteni Rákóczis-szerda programsorozatunkkal, melynek keretében 2017 november 15.-től iskola-előkészítő foglalkozásokkal, és szabadidős tevékenységekkel igyekszünk kellemes „iskolás” perceket szerezni a nagycsoportos óvodásoknak.

rakoczis szerda 01

A foglalkozásokra jelentkezni lehet a mellékelt nyilatkozat kitöltésével és az iskola titkárságára való eljuttatásával – személyesen vagy email-ban ( Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. ).

Nyilatkozat

III.21.

rakoczis szerda 10

Iskolaváró Sulikuckó

A foglalkozásokat a leendő elsős pedagógusok vezetik.

XI. 15.

I.31.

XI. 29.

II.14.

XII. 13.

II.28.

I. 17.

III.14

rakoczis szerda 11

Javasoljuk a foglalkozásainkon való részvételt, mert:

• A gyermekek még az iskolába lépés előtt megismerkedhetnek tanítóikkal és egymással is.
  • Felfedezhetik az iskola épületét, környezetét.
  • A játékos foglakozások során fokozatosan hozzászokhatnak az iskolai módszerekhez.
  • Az osztály kiválasztása előtt kiderül, hogy a gyermek érdeklődése és adottságai melyik osztály kínálatához állnak közelebb, megkönnyítve ezzel a szülők döntését.
  • Kialakulhatnak olyan csoportkohéziós jellemzők, amelyek elősegítik a gyermek beilleszkedését a közösségbe.

rakoczis szerda 08

Szeretettel várjuk a nagycsoportos óvodásokat.

Tanító nénik

plakat2018

moza

CHILDREN2020

Ma, Vince és Artúr napja van. Holnap Zelma és Rajmund napja lesz.