szerda, november 25, 2020
image image image image image image image image
Bemutatkozó videó Digitális formában kezdjük meg beiskolázási programjainkat. Nézzenek be most virtuálisan is hozzánk, ismerkedjenek meg iskolánkkal! BEMUTATÓ VIDEÓ
Elsős beiskolázás Jelen járványhelyzetre tekintettel hagyományos módon nem kerülhet sor személyes találkozásokra, ezért online, digitális formában kezdjük meg beiskolázási programjainkat. Bízunk benne, hogy a tanév során lehetőség adódik a személyes találkozásra is! A további információkat olvashatja ebben a cikkben.
Madáretető-készítő verseny Madáretető-készítő versenyt hirdetünk iskolánkban. Otthon közösen készítsenek madáretetőt és hozzák be az iskolába december 15-ig a titkárságra. Anyagát, méretét, alakját illetően semmilyen megkötés nincs.  A legnagyszerűbbeket díjazzuk és elhelyezzük az iskolánk előtti Érzékelések kertjében, a többit az iskolaudvaron hasznosítjuk.
Közös versmondás Balatonfüred, Komárom, Vác, Gyula városok, valamint Debrecen, Győr, Szolnok és Kecskemét megyei jogú városok egy közös kulturális megállapodás keretében évek óta összekapcsolódnak a Magyar Nyelv Napja alkalmából rendezett közös versmondással. Idén iskolánk is csatlakozott a rendezvényhez.
Rajzverseny Rajzverseny 3-6. osztályosok számára. Készítsetek illusztrációt a Vuk című regény valamely részletéhez! Beküldési határidő: 2020. december 11. További részletek a cikkben.
Rendőrségi meglepetés bemutató Az esemény háttértörténete a következő: Szeptemberben iskolánkhoz vezető gyalogátkelőhelyen rendőri irányítás segítette a biztonságos átkelést. A 4. b osztály tanulói levelet írtak a rendőrségnek,amelyben megköszönték a segítséget. KEOL.HU cikk
Szülői tájékoztató A járványügyi helyzetre való tekintettel a rendkívüli intézkedések továbbra is érvényesek. Az intézkedések részletesen olvashatók ebben a cikkben...
Petőfi Sándor Szavalóverseny Iskolánk évek óta minden év tavaszán megrendezi a Petőfi Sándor Szavalóversenyt. A koronavírus-járvány miatt ezt a versenyt március 11-én nem tudtuk megtartani. A rendezvényre 2020. szeptember 22-én kedden került sor. A verseny a Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzatának Városi Támogatási Programja részeként került megrendezésre. Hiros.hu cikk.

20.11.20.

Közös versmondás

Közös versmondás a Magyar Nyelv Napja alkalmából

Balatonfüred, Komárom, Vác, Gyula városok, valamint Debrecen, Győr, Szolnok és Kecskemét megyei jogú városok egy közös kulturális megállapodás keretében évek óta összekapcsolódnak a Magyar Nyelv Napja alkalmából rendezett közös versmondással. Idén iskolánk is csatlakozott a rendezvényhez.

125133298 377381223704093 865080917777212613 n

A program a kialakult helyzetre való tekintettel online formában került megrendezésre. Az élő közvetítésre november 13.-án pénteken került sor.

Eredetileg a kiválasztott vers Tóth Krisztina költő Hála-változat c. verse lett volna, de a költőnő egy szép gesztussal szeretett volna emlékezni költőtársára Szőcs Gézára, ezért megváltoztatta a közös verselésre szánt verset.

125209676 648258772723930 3984485706642866566 n

Szőcs Géza Kossuth díjas és József Attila díjas erdélyi magyar költő emlékére az Add rá a benned alvó gyanútlan kisgyerekre című vers lett a kiválasztott.

Az online megrendezett közös verselésen iskolánkat két tanulója, Kapás Blanka és Adler Kende képviselte.

125345238 722393398362184 5484239179381678464 n

A programot Cserép László a Hamvas Béla Asztaltársaság titkára vezette, majd a közösen elmondott vers után Tóth Krisztinával beszélgetett. Érdekes történeteket hallhattunk, a költő mesélt Szőcs Géza költőtársáról, majd az új könyveiről, és a születendő gondolatokról, amelyek még arra várnak, hogy papírra vessék. A magyar nyelv és a versek fontosságáról, és azzal zárta, hogy reméli a következő közös versmondásra már nem online formában kerül sor.

fotók-szöveg: Borsos Andrea

Ki olvas minket?

Oldalainkat 46 vendég böngészi
Ma, Katalin napja van. Holnap Virág napja lesz.