hétfő, május 10, 2021
image image image image image image image image
Díjátadás Intézményünk a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola még februárban meghirdetett egy rajzversenyt a leendő első osztályos gyerekek körében. A megadott téma a kedvenc farsangi jelmezem volt. A rajzversenyre beérkezett alkotásokból az iskola kiállítást rendezett. A rajzokat a főbejárat melletti ablakokon lehetett megcsodálni.
Mobiltelefon-gyűjtő verseny Iskolánkban használt mobiltelefon-gyűjtó versenyt hírdetünk meg. 2021 május 10 - június 15. között. A verseny az osztályok között zajlik, a legeredményesebbeket díjazzuk. További részletek a cikkben.
„Tavaszi nagytakarítás” az Érzékelések kertjében. Az Érzékelések kertje a Szent László Lions Club tagjai által ültetett, most virágzó japáncseresznyefás Aomori park közvetlen folytatása, melyet 2020 őszén épített meg a klub, és mely befejezése ez év nyarára várható.
Információk a beiratkozásról Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2021/2022. tanévre történő általános iskolai beíratásokra a vírushelyzetre való tekintettel a tavalyi tanévhez hasonlóan kerül lebonyolításra. További információk a cikkben olvashatók.
Digitális Rákóczi-s pályázat Iskolánkban az idei tanévben március végén, II. Rákóczi Ferenc születésének évfordulója alkalmával került volna megrendezésre a hagyományos ”Rákóczi hét” sok-sok érdekes eseménnyel, játékkal, versennyel és felvonulással. Azonban ezt a forgatókönyvet idén (is) átírta az élet, így diákjaink és tanáraink digitális feladatok keretében ünnepelték meg iskolánk névadójának emlékét.
Elsős beiskolázás Jelen járványhelyzetre tekintettel hagyományos módon nem kerülhet sor személyes találkozásokra, ezért online, digitális formában kezdjük meg beiskolázási programjainkat. Bízunk benne, hogy a tanév során lehetőség adódik a személyes találkozásra is! A további információkat olvashatja ebben a cikkben.
Bemutatkozó videó Digitális formában kezdjük meg beiskolázási programjainkat. Nézzenek be most virtuálisan is hozzánk, ismerkedjenek meg iskolánkkal! BEMUTATÓ VIDEÓ
Adó 1% Kedves Szülők! Iskolánk alapítványa szeretettel várja adójuk 1%-ának felajánlását. Tisztelettel köszönjük, hogy ezzel segítik munkánkat. Fogódzó Gyermeksegélyezési Egyesület Adószám:18365098-1-03

20.11.20.

Közös versmondás

Közös versmondás a Magyar Nyelv Napja alkalmából

Balatonfüred, Komárom, Vác, Gyula városok, valamint Debrecen, Győr, Szolnok és Kecskemét megyei jogú városok egy közös kulturális megállapodás keretében évek óta összekapcsolódnak a Magyar Nyelv Napja alkalmából rendezett közös versmondással. Idén iskolánk is csatlakozott a rendezvényhez.

125133298 377381223704093 865080917777212613 n

A program a kialakult helyzetre való tekintettel online formában került megrendezésre. Az élő közvetítésre november 13.-án pénteken került sor.

Eredetileg a kiválasztott vers Tóth Krisztina költő Hála-változat c. verse lett volna, de a költőnő egy szép gesztussal szeretett volna emlékezni költőtársára Szőcs Gézára, ezért megváltoztatta a közös verselésre szánt verset.

125209676 648258772723930 3984485706642866566 n

Szőcs Géza Kossuth díjas és József Attila díjas erdélyi magyar költő emlékére az Add rá a benned alvó gyanútlan kisgyerekre című vers lett a kiválasztott.

Az online megrendezett közös verselésen iskolánkat két tanulója, Kapás Blanka és Adler Kende képviselte.

125345238 722393398362184 5484239179381678464 n

A programot Cserép László a Hamvas Béla Asztaltársaság titkára vezette, majd a közösen elmondott vers után Tóth Krisztinával beszélgetett. Érdekes történeteket hallhattunk, a költő mesélt Szőcs Géza költőtársáról, majd az új könyveiről, és a születendő gondolatokról, amelyek még arra várnak, hogy papírra vessék. A magyar nyelv és a versek fontosságáról, és azzal zárta, hogy reméli a következő közös versmondásra már nem online formában kerül sor.

fotók-szöveg: Borsos Andrea

Ki olvas minket?

Oldalainkat 47 vendég böngészi
Ma, Ármin és Pálma napja van. Holnap Ferenc napja lesz.